Jump to content

Da li započinjati privatni biznis u ovom trenutku?


Recommended Posts

Uz putne troskove koje nam duguju + 10 prosecnih plata koje daju u otpremnini i dodatak Drzave, kako je meni Predsednik Sindikata rekao dobicu 10.000 eura.

@Kurcoglu, da sam smarac ok ali da mi govoris da sam slihtara a da pritom nemam pojma ni ko si ni sta si jednostavno ne pije vodu i za mene tvoja rec gledajuci tvoj profil nema nikakvu vrednost. Ja se ovde nikada nikome nisam slihtao i nemam 12 godina da bih spao na slihtanje.

 

Na osnovu profila na forumu ti si dosao do zakljucka da za tebe moja rec nema nikakvu vrednost? Nemas 12 godina, ali intelektualno nisi daleko odmakao :)

Pazi, nisam ti nista od ovoga rekao napamet, otac mi je privatnik od 1991 godine, covek je knjigovodja, znaci privatnik koji radi sa drugim privatnicima, ja sam u taj posao uleteo jos za vreme srednje skole i bio u njemu do prosle godine, tako da ove stvari sam ti rekao iz najbolje namere i licnog iskustva. Za sve ove godine nagledao sam se svega i svacega, ljudi olako ulecu u celu tu pricu da budu sami svoje gazde bez nekog razradjenog plana, bez ideje sta bi radili ako nesto ne krene kako su to oni zamisliti, a uglavnom zamisljaju med i mleko i kad ulete u vrzino kolo dugova, sto prema drzavi, sto prema drugim firmama, cupaju se za kosu, gledaju kako da zatvaraju i beze iz cele te price s tim sto po zakonu ti ne mozes trajno da odjavis ukoliko pre toga nisi resio sva svoja dugovanja prema drzavi.

Nije mi cilj da te zaplasim, naravno da ima i pozitivnih primera, ali s obzirom da ti imas fin poslic sa, pretpostavljam, solidnom platom za nase uslove, razmisli dobro sta ti je ciniti...

Na kraju krajeva tvoja stvar, radi sta hoces, nisi maloletan, necu ti sutra zenu i decu hraniti ja, niti neko sa boljim profilom na forumu ciju rec vrednujes, samo mislim da ti je, ako vec imas zelju za nekim privatnim poslom, mnogo bolja solucija da pritegnes kais i u naredne 2-3-4 godine ustekas neku kintu i probas da uporedo sa poslom kojim se bavis krenes nesto privatno, pa sta ti bog da...ako i ne daj boze to ne krene sve kako treba, barem ce posledice biti mnogo manje.

Evo imam primer komsije, decko je postar, naucio je da radi keramiku sasvim solidno, ulozio neku kintu u opremu i bavi se time u slobodno vreme. Pa jbg, neka mu uleti jedno kupatilo mesecno to mu je 100-200e, a desavalo se da na tom dodatnom poslu zaradi i mnogo vecu kintu...naravno i dalje je postar, to mu je sigurna kinta i ide mu staz, a ovamo sta zaradi zaradi.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

A i ja nasedam na trolovanje nekog ko bi hteo da lajf koučuje a iz svakog posta mu se vidi koliko je zadovoljan sobom i svojim životom...

 

Logika ti je vrhunska.

 

Pogledaj po forumu kad sam ja kukao na nesto u svom zivotu, pa pogledaj sebe.

 

Ili je hejtovanje retarda pokazatelj nezadovoljstva?

 

Jedino cime sam ja sad nezadovoljan je oporavak od operacije koji ide sporo, a na to bas i ne mogu da uticem.

 

Nije bitno je sta ce astora da radi sa svojim poslom i zivotom, bitno je da ne treba ljude savetovati da "sede tu i cute" jer je to prvi korak ka tavorenju. Tebe da covek ostavi sad na drzavnom poslu sa prosecnom platom za beograd, zatekao bi te tu za 50 godina, jedino sto bi se promenilo su izgovori zasto si i dalje tu.

 

I ja sad tebi verovatno treba da crtam da moj savet ne znaci da batali sve i da se baci u unosne vode privatnog biznisa vec da znaci da treba uvek da kida napred, a ne da sedi tu i cuti. Bilo to kidanje na poslu + posle posla privatno ili ful privatno nije bitno.

 

Ako do sad nisi skapirao, poenta je u stavu, a tvoj se vuce po podu.

ajde vrati se u diznilend  #samsvojgazda #yoloswag

 

 

Sto si promenio posao? Sto nisi ostao i cutao na starom poslu?

 

Ah da, zato sto ne umes da citas i mislis da sam rekao astori "TO MATORI PRAJVAT ENTERPRAJZ" ...

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Evo imam primer komsije, decko je postar, naucio je da radi keramiku sasvim solidno, ulozio neku kintu u opremu i bavi se time u slobodno vreme. Pa jbg, neka mu uleti jedno kupatilo mesecno to mu je 100-200e, a desavalo se da na tom dodatnom poslu zaradi i mnogo vecu kintu...naravno i dalje je postar, to mu je sigurna kinta i ide mu staz, a ovamo sta zaradi zaradi.

 

ja sam prethodnih meseci trazio nacin da se zaradi 20e mesecno za neki manji poslic pa mi je teze polazilo za rukom :D

Edited by killYg0r
Link to comment
Share on other sites

 

Sto si promenio posao? Sto nisi ostao i cutao na starom poslu?

 

Ah da, zato sto ne umes da citas i mislis da sam rekao astori "TO MATORI PRAJVAT ENTERPRAJZ" ...

 

 

zato sto volim da jebem one koji vole da jebu ostale

 

Astora, evo mohi spinuje i sad te pita sto ne pokusas da konkurises u vatrogasnoj sluzbi na aerodromu Nikola Tesla.

Не знам о каквом се бизнису ради, али зар није боље, ако си баш толико загрејан на то, да размислиш колико ти кинте треба, узмеш кредит (ако се ради о пар хиљада евра) и кренеш тај посао, али ти остаје тренутно запослење. У случају да спржиш тај нови бизнис, и даље имаш одређени сигурни приход и релативно обезбеђену будућност. Ако посао крене добро и видиш интерес и чврсту могућност промене посла, онда узми ту отпремнину, врати кредит и пичи даље?

bru objasnio

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ovde se radi o zestokoj zameni teza. ja mislim da ovde niko ne govori o tome da ne treba rizikovati i pokretati privatan biznis. o da, naprotiv. treba rizikovati. bavljenje privatnim biznisom je uglavnom satkano od razlicitih vrsta rizika. medjutim, ne radi se o tome. radi se o realnim okolnostima u kojima se on nalazi. ova njegova ideja moze da se poistoveti sa igranjem ruleta, bukvalno. zato bih vas zamolio da prestanete da jebete coveka i da ga trolujete, zato sto je tema poprilicno ozbiljna, a astora je resio da se konsultuje sa forumom oko izuzetno bitne odluke, koja bi sigurno drasticno promenila njegov zivot na ovaj ili onaj nacin. ne znam, ali mislim da nemate pravo.

 

sa druge strane, ja znam da ovde ima izuzetno sposobnih ljudi, koji bi i sa znatno manje novca mogli da pokrenu biznis i da ostvare nekakav profit, ali ajde da se zaustavimo tu. ne moze se ici grlom u jagode, bez ikakve odstupnice. covek ima malu decu, koja idu u skolu, i kojoj treba mnogo toga da obezbedi, a koliko sam pratio prethodne postove, vidim da ne oskudevaju..

 

 

astora, definiteli ne.

Edited by Benny Blanco

 

 

Link to comment
Share on other sites

niko coveka ne troluje.

 

Posto covek planira da radi servis pp opreme, neka pocne da radi, ali uz sadasnji posao. Sigurno da nece odma imati milion musterija.

 

Opeta astora, pls uradi procenu godisnjih troskova i razmisli.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne sad, od pocetka.

 

Kurac ti kapiras.

 

KAPIRAM KURAC EHEHEHEHEHEHHEHE KURAC, KAPIRAS?

Bitno je da ti preko Vudua stavljas youcandoeverythingifyoubelieve.jpg postove coveku sa klincima i ok sljakom u drzavnom sektoru, a meni seres sto kurazim moje vrsnjake do mogu da zarade kintu od fotografije

 

Hajli, koji ima deset puta bolje uslove za pokretanje i razvijanje samostalnog posla se dvoumi oko istog, zato sto i pored svih beneficija ala "znam za koga radim", zna koje je to uletanje kurceva. Pocevsi od drzave, do naplate.

  • Upvote (+1) 1

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ne sad, od pocetka.

 

Kurac ti kapiras.

Vića najbolje kapira kurac na forumu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

KAPIRAM KURAC EHEHEHEHEHEHHEHE KURAC, KAPIRAS?

Bitno je da ti preko Vudua stavljas youcandoeverythingifyoubelieve.jpg postove coveku sa klincima i ok sljakom u drzavnom sektoru, a meni seres sto kurazim moje vrsnjake do mogu da zarade kintu od fotografije

 

Hajli, koji ima deset puta bolje uslove za pokretanje i razvijanje samostalnog posla se dvoumi oko istog, zato sto i pored svih beneficija ala "znam za koga radim", zna koje je to uletanje kurceva. Pocevsi od drzave, do naplate.

 

Ja sam rekao da ne treba sedeti i cutati sto je vudu predlozio vec pokusavati i kidati i cimati se, sto vudu ne radi i misli da tako treba.

Tebi serem jer si rekao da za fogorafisanje treba samo dobra oprema.

E pa ako hajli nije krenuo u privatnike onda niko ne treba. (opet ce neko ovo okrenuti kao da savetujem nekoga da ide u privatnike ali sta da vam radim, razradite mozak makar za citanje sa razumevanjem)

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ama šta sereš, otkud ti znaš šta ja mislim da treba?

Jel razumeš razliku između ova dva slučaja:

 

1. Ne treba Astora da uleće u privatan biznis grlom u jagode bez ekspertize i iskustva u bilo kakvom vođenju posla

 

2. Ne treba niko nikad da pokuša da pokrene privatan biznis

Link to comment
Share on other sites

to je tačno Ghoste, ali samo trenutno. Meni je ideja privatnog biznisa veoma primamljiva, i stalno razmišljam o njoj, i verujem da će doći trenutak u budućnosti kada ću dati otkaz i krenuti nešto svoje.

Inače, privreda svake uspešne zemlje se oslanja delimično i na gomilu uspešnih porodičnih biznisa (pogledaj npr Nemačku), a kod nas taj preduzetnički duh gotovo da ne postoji, što je šteta. Tako da više naginjem teoriji koju mohi zastupa nego vi ostali

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

S tim što u Nemačkoj postoje neke pare koje se okreću, pa možeš da otvoriš prodavnicu u selu i da živiš normalno, dok ovde ljudi zatvaraju prodavnice koje su funkcionisale prethodnih 20 godina, iako pokrivaju pola ili trećinu sela, jer je veći trošak nego dobit i ljudi prosto nemaju para da kupuju (znam dva slučaja u poslednjih šest meseci po mestima oko Beograda).

 

Ovde jedino što može da uspe u formi privatnog biznisa, a da ne zahteva veze, poznanstva i ogromne pare *, je outsorsovanje mozga za strance, a nisam siguran da Astora može da kodira ili pruža tehničku podršku.

 

 

* i ajde, dodajmo još, razrađeno tržište i mušterije, dakle šljakaju ljudi ovde "glupe" poslove, da se tako izrazim, al zato što posluju određeni broj godina pa imaju mrežu mušterija itd. Ko sad uleti ko pao s Marsa, ogromna je prilika da će pući, s tim što ovo definitivno nije priča "imam 20 godina i boli me dupe, vraćam se kod mame i tate na kašiku".

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

Постоји предузетнички дух, али кад кренеш са тим и провалиш колико те јебу са свих страна и пре кад стање није било овако очајно, а сад поготово, смучи ти се живот. Овде не рачунам на потенцијални посао где би паре долазиле из иностранства.

Немој се превише залетати Астора, размисли добро, па још једном, па исцимај и некога ко се у све то разуме довољно, па и након његове процене, опет добро размисли. И нађи неког из свог окружења ко је баш против тога, да чујеш и зашто. И нормално, а верујем да већ јеси, продискутуј то са женом, она ће ти бити главни ослонац у свему томе.

 

И ако се одлучиш за то покретање, онда опет одради као што сам претходно рекао. Увек мораш да имаш излазну стратегију.

Edited by brue
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

@Vudzi:

Nisam ja poredio Nemačku i Srbiju, nego sam samo rekao da je tamo preduzetništvo itekako prisutno, da nije nastalo preko noći, dok ovde to nikada nije bio slučaj. Kod nas i dalje važi "samo državni posao siguran posao" moto, a to je po meni problem svesti, a ne problem uslova poslovanja. I znam i kako se otvara doo ili agencija ovde, a kako to ide na zapadu, i u USA i sl, nema pomoći nikakve za privatnika, i svi ga jebu od starta

I nijednoj državi na svetu ne treba danas više prodavnica, već drugih oblika biznisa, svojstvenih 21-om veku. Da je rekao, e otvaram piljaru u selu, rekao bih mu da je lud, ali ova priča sa servisom PP aparata mi deluje ok, jer ne znam nikoga ko to radi, ni približno nešto slično, te mislim da možda i ima perspektivu da od toga kaplje neka kinta. I dok ne proba, neće znati, a verovatno bolju priliku od ove neće imati (dok je koliko toliko još mlad)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Вуду, јако битна ствар код приватне иницијативе јесте борба и гурање без обзира на тренутне околности.

 

Е сад немој молим те да ме испинујеш и кажеш да треба ићи главом кроз зид, без подршке и сл - пошто то НЕ ТВРДИМ и не саветујем Астори то. Уосталом рекао сам му моје мишљење назад.

 

Дакле, став је јако битан. Или си такав или ниси. 

 

 

Едит.

 

Ово што Бруе каже. Имаш овде супер савета.. Курцоглу, Бруе, Фатбој, Бени..

Edited by HiT
Link to comment
Share on other sites

На жалост, чини ми се да ово са ПП апаратима не може да буде тезга, јер мора да се овери тј. пломбира апарат. Ако ово ради за неку другу фирму - нп, али ако ће сам - мора да буде све легално. Ваљда.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

preglupa boksercino! PRE-GLU-PA!

 

 

to je tačno Ghoste, ali samo trenutno. Meni je ideja privatnog biznisa veoma primamljiva, i stalno razmišljam o njoj, i verujem da će doći trenutak u budućnosti kada ću dati otkaz i krenuti nešto svoje.

Inače, privreda svake uspešne zemlje se oslanja delimično i na gomilu uspešnih porodičnih biznisa (pogledaj npr Nemačku), a kod nas taj preduzetnički duh gotovo da ne postoji, što je šteta. Tako da više naginjem teoriji koju mohi zastupa nego vi ostali

 

Na te bolje uslove sam i mislio, ono, u ajtiju si dosta dugo, i prosto verujem da imas neke kontakte koji bi ti sluzili kao pocetni key akaunti. Manje vise znas skim bi saradjivao. Ali, i pored svega toga imas kocnicu i jos uvek sagledavas stvari.
 

 

@Vudzi:

ali ova priča sa servisom PP aparata mi deluje ok, jer ne znam nikoga ko to radi, ni približno nešto slično, te mislim da možda i ima perspektivu da od toga kaplje neka kinta. I dok ne proba, neće znati, a verovatno bolju priliku od ove neće imati (dok je koliko toliko još mlad)

 

U njegovom slucaju mene to i plasi. Osecam da vecinu provera vecih sistema vrsi sira i uza porodica ljudi koji su i doneli te zakone, posto znas i sam kako je pre 5 godina ODJEDNOM HITNO dosla  prica sa PP aparatima, ormaricima za hitnu pomoc i ostalim sranjcima, odnosno, kako su posle naplacene mandatne kazne malim preduzetnicima.

Ovde u firmi su nam drzali PP obuku pre ~9 meseci, i to je ono LOLROFL, mislim, cela prica lici na "DAJ PARE DA LUPIM PECAT"... A Astora ne zvuci kao neko ko inace zna da pliva u SERBIAN BIZNIS vodama, vec mi vise zvuci kao da je postenjacina koga ce izjebati za sve pare i kusur.

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...