Jump to content

Da li započinjati privatni biznis u ovom trenutku?


Recommended Posts

Pustena buva da ce se posle nove godine deliti otpremnine u iznosu od 300 e po godini staza + neki dodatak. Mislim da cu uzeti pare i krenuti sa privatnim poslom, jos uvek se premisljam ali sve je izvesnija opcija da uzmem pare. Cerka sutra dobija knjizicu i ako opravda ocekivanja dobija sta god pozeli. Sin kao sin, gura po svome, previse je aktivan ali je zavrsio polugodiste kao izuzetno pohvalan. AE!

Edited by Astora
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Astora, mislim da ti je to preveliki rizik u ovom trenutku, pogledaj kako stoje stvari oko nas. Ukoliko možeš, onako laički bi ti savetovao da zadržiš taj posao, koji ti je makar siguran prihod, pogotovo zbog dece. Čovek danas nema luksuz da se upušta u avanture ako ima porodicu iza sebe koju treba da podiže. Ali reći će ti to bolje neko upućeniji, to svakako nije odluka koja se donosi preko noći, niti može da se poništi jednom kad se uzme ta kinta.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jeste Cabke, para je i vise nego primamljiva a koja me vadi iz svih govana u koraku. Ja imam svoj plan za privatan posao a zena hoce pored svog posla da se bavi noktima i tim njenim stvarima. Nije odluka konacna i mozda me je privukla cifra koju bih dobio. Sa druge strane, gubim beneficiju, stalni radni odnos i mnoge druge privilegije koje imam shodno poslom kojim se bavim. Ima dosta jos da se razmislja..

Link to comment
Share on other sites

brate, da uzmemo za primer da radis tu od svoje 18. godine, i da imas 15 dina staza, dobio bi nesto vise od 4.5 soma eura, sa tim dodacima. pokrpices rupe, neka svota ce i da se "pojede" na ovaj ili onaj nacin. imas dvoje male dece koje treba da podignes i da iskolujes, sto znaci da ne smete da fejlujete ni ti ni zena u svojim pokusajima. to sa noktima, odmah mogu da ti kazem da je sranje, zato sto ih radi svaka deseta riba u svom stanu. znam masu takvih pokusaja, ok kao dodatni prihod. ti radis u drzavnoj sluzbi, nemoj da pravis od gotovog veresiju, po meni je to smesna lova za jedan takav iskorak, ili zaokret u zivotu.

 

 

e sad, da.. pitanje je koliko zapravo imas staza, i koja je kinta koja figurira tu?

 

 

p.s.: nemoj da me shvatis pogresno, dobar si covek, ali nisam siguran kakva si vidra, sto se tice pravljenja love...

Edited by Benny Blanco

 

 

Link to comment
Share on other sites

to sto je astora potegao, je klasican primer kako se zakanalio veliki broj vorking klas porodica na ovim prostorima. probaj da radis nesto dodatno uz taj posao, jos bolje ako mozes u bransi. znam da bi bilo tesko, jer radis u smenama, ali krenes malo po malo. pa, ako budes imao smisla za to, i ako ti se biznis bude razvio kako treba, imaces laksu dilemu. ovako ti je to put u nepoznato, gde su opet izvesnije neki losi epilozi. pre svega zato sto zivimo u takvom sistemu, a posle dolazi ono sto je do nas.

Edited by Benny Blanco
  • Upvote (+1) 1

 

 

Link to comment
Share on other sites

astora

 

sa ~4000e neces kupiti sebi zivot a izgubices sigurnost stalnih primanja

 

Upravo.

Da nemas zenu i decu, pa 'ajde da stisnes jajca i da probas, ovako je to preveliki rizik, a oko dece ces imati troskova jos godina i godina.

Drugar je letos pokrenuo svoj posao, pukao je minimum 5 hiljada evra na to, sa svim troskovima je jedva za sebe imao nesto sa strane, a mojih je godina, zamisli sta bi bilo da je ozenjen i ima decu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...