Jump to content

Da li započinjati privatni biznis u ovom trenutku?


Recommended Posts

Jos Dei da dodje i topic je kompletan

Astora, a biznis kog tipa si mislio? To u sustini nije ni 10k. Ajde da kazemo 10, dve ti minimum trebaju za zivot u narednih godinu dana. Jos 1000 ces da potrosis da ni sam ne znas. Sa 7000 u indjiji osim zakupa I opremanja kafica/pekare/prodavnice/trafike i slicnog mi ne pada nista na pamet.

Edited by biss
Link to comment
Share on other sites

Ama šta sereš, otkud ti znaš šta ja mislim da treba?

Jel razumeš razliku između ova dva slučaja:

 

1. Ne treba Astora da uleće u privatan biznis grlom u jagode bez ekspertize i iskustva u bilo kakvom vođenju posla

 

2. Ne treba niko nikad da pokuša da pokrene privatan biznis

 

Razlozi koje si naveo protiv pokretanja privatnog biznisa su pogresni.

Tvoj savet da sedi tu i da smrdi je isto los.

 

Koja crna ekspertiza u vodjenju posla, lik ima sertifikat da servisira pp aparate. Napravice garazu u dvoristu i to ce mu biti ofis, a od vodjenja poslova ce imati fakture. Niko se rodjen nije naucio, a nece voditi multinacionalnu korporaciju.

 

Ja se ne bavim astorom jer me zabole uvo za astoru, ja sam tebi napisao sta sam napisao jer ces istruliti na tom poslu sledecih 10 godina jer si takav lik, jer ces trpeti sranja epskih proporcija (ocemo na rucak kod tebe?) i onda pravdati to jadnim izgovorima poput ovih gore ili jos gorih (onih za rucak).

 

Ako vec treba da savetujem astoru, sto nisam nameravao ali ovde ocigledno ne mozes da vodis diskusiju o konceptima vec samo na direktnim slucajevima, najbolji savet mu je da narednih godinu dve dana radi 12-16 sati dnevno, 8 na trenutnom poslu, a ostatak privatno, a to je apsolutno suprotno od sedenja i cutanja na drzavnom poslu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

kakav ručak, to ne znam?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pero prijatelju nas niko ne zove ovde na rucak, vidis ti to

kao da smo smrdljiv sir, Cokane, niko nas neće

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Vidi otviri privatan biznis neki koji niko ne radi a dobar je i unosan. Ako otvoris nesto sto vec postoji, trebace ti vise para.

Elem, ne znam koja je situacija kad uzmes te pare i dal te salju na biro. Ako te salju na biro imas i oko 160000 din za projektovanje posla i otvaranja privatnog preduzeca.

Plus ako je zena nezaposlena mozes da je pokupis sa biroa i uzmes 90000. Ne znam dal drzava pomaze i jos placa za zenu doprinose i ostalo sem plate posto si je uzeo sa biroa.

E sad napravis trece dete pa zenu posaljes odma na trudnicko i drzava placa trudnicko. Ti sve do porodjaja radi legalno i kukaj kako nemas pare. Onda kad se zena vrati nazad na posao, ti prenesi vlasnistvo na nju i stavi je ko direktora, a tebe nek posalje na trziste rada. Dobices godinu dana pomoc od biroa nekih 15000 mesecno. Posle godinu dana neka te zena pokupi sa biro rada i ti opet dobijes pare od drzave 90000...

Ovo ti je mali TIP, ja sam u srecna vremena slao caleta na biro dve godine, pa se on vrati pa posalje mene. Lepa para se uzmi a nije za bacanje. Doduse mozda je nesto premenjeno, iznos etc.

E sad ona druga stvar, knjigovodja 50 evra, porez doprinosi za plate redovno moras da placas. Najgori dani su od 1 do 10 kad moras da skupljas pare za pdv kao i zavrsni racun do 28 feb svake god kad moras da predas.

Realno ja sam sve to kolko mogo iskoristio i sad srecno radim na crno dokle mogu. Cekam neku trecu opciju da naidje, al evo god dana nema. Jedino kod nekog privatnika da se zaposlim i da mi secanje u zivotu bude samo posao koji sam radio.

Nadam se da ti moj post nesto malo pomogao. Steta nisam uspeo sve da napisem o iskustvu drzanja firme 14 god :) dok vise nisam mogo da opstanem

  • Downvote (-1) 2
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Lol koliko si ti glup ako mislis da je astora postenjacina rofl, covek u svakoj situaciji upali 'astora good guy dolazom svojim kolima iz indjije u valjevo da ti pomognem da okrecis gajbu internet druze kojeg nisam video u zivotu' mod i onda naravno doda 'deljenje licnih stvari sa strancima' mod i glupani se prime da je covek postenjacina, ustvari zeli pluseve i priznanje koje nema u rl, rofl

 

ja sam idealista!

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Longli drugarčina iz NS-a

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ниси му реко да породиљско за треће дете траје 2 године !! КИНТА ИМА ДА ЛИЈЕ !!:))

 

I jos dodaj da utice na penziju kad imas tri deteta. Doduse zena naravno dobija povecanje 15% !!!

Zaboravio sam samo kako se gleda isplata porodisljkog :P Tipa neka isplati prvi mesec 90000 platu i 50% bi trebalo posle da joj bude porodiljsko :D 100% ako 6 meseci radi pa zatrudni.

Znam da utice i meseci rada, pa kolko % se placa ;)

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...