Jump to content

Super Mario nostalgia


Recommended Posts

Nepismeni <3

 

Moja prva i jedina original konzola koju sam posedovao zajedno uz original Maria, simbol ranog detinjstva (ne računajući usputne komodore, terminatore, itd), sećam se i koliko sam srećan bio kad bi mi ćale s vremena na vreme kupio neku novu igru, ili odneo u klub gde ih iznajmljuju. Još uvek ne mogu da verujem da su je moji prodali za neke bedne pare u nekom trenutku oko 4-5 razreda , misleći ''da mi više ne treba'', umesto da je danas ponosno držim u sobi na nekom postolju pod staklenim zvonom :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Dakle kertridži za NES i sega terminatora su identični osim fizičke veličine slota, ono na slici je regularni Super Mario Bros 1 (koji je prema tome bio isti i na NES-u i na kineskim segama)

A ovo s linka nije Super Mario Bros 2, to je neki "hakovani" kec bootleg. Ovo je SMB2:

 

 

Najbolja platformska igra ikad

Link to comment
Share on other sites

Dakle kertridži za NES i sega terminatora su identični osim fizičke veličine slota, ono na slici je regularni Super Mario Bros 1 (koji je prema tome bio isti i na NES-u i na kineskim segama)

my bad, uopste se ne secam cannon-a iz prvog dela (a ocigledno ga je bilo http://www.mariowiki.com/Bill_Blaster )

Edited by trpr
Link to comment
Share on other sites

ja se sećam da smo šveca i ja dobili ovo sranje http://www.mariowiki.com/Mario%27s_Time_Machine uz SNES, plus na nemačkom. Najgora igra koju sam ikad igrao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nisi daleko od istine, ali isto tako nisam mislio na taj rimejk, niti mi nešto što bi moglo tek da se napravi izgleda tako vizuelno zamišljeno. 3D modeliranje ide mnogo dalje od toga, Mario bi mogao da izgleda realno kao debeli vodoinstalater koji mi je dolazio prošle godine kada mi je pukla cev u kupatilu. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...