Jump to content

Koliko zarađuju (naši) IT-jevci preko i da li je De1 rodoljub?


Recommended Posts

Dei ne cita sta pisem uopste :D

 

Zapravo ti ne citas sta ja pisem, ukljucio si se u diskusiju za onelinerom tipa "sta seres nije tako". Ok tebi je hrana u Nemackoj jeftinija i sta ja dalje da ti kazem na tome osim svaka cast. U Nemackoj je do jaja svi imaju plate po sto iljade maraka i hrana je 70% , u procenat, jeftinija nego kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam sve tri strane pre nego sto sam bilo sta napisao.

Zapravo moji roditelji zive preko 40 god u Nemackoj i imam familiju u Becu i Winterturu i svi oni kad dodju ovde na odmor seru kako je kod nas uglavnom skuplja hrana.

I naravno i ja serem koji sam bio na sva tri mesta :D

Edited by Zlda
Link to comment
Share on other sites

mislim da bi se, kada bi nasom pijacom prosla prava inspekcija, pola nas ubilo šta jedemo i kako nas seljak prska voce i povrce za pijacu.

o "kvalitetnom" domaćem mesu i piletini bez antibiotika ne bih ni da mislim.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ajde da ti objasnim ovako

Edeka> Lidl> Aldi

Picam o Aldiju(najjeftiniji) koji ti kazes da je djubre. Dakle pre 20 god je bio supermarket samo za sirotinju, u to vreme kad tebe vidi Svaba sa aldi kesom na ulici te pogleda

 

preko u fazonu "pogledaj ovog slepca kupuje u aldiju".

A sta su ALdi i Lidl danas? Dva najveca supermarketa ciiji su vlasnici teski  40 i 15 milijardi jura od tog biznisa i gde kupuje cela Nemacka svaki dan.

POgledaj danas ispred Aldi-ja i Lidl-a koji su automobili parkirani? Najbolji, a to je zato sto su 95% Nemaca retardi koji placaju  meso 2-3 jeftinije od tog biomegagiga 

koje je za nijansu bolje nego ovo koji oni prodaju.

I ja tvrdim da bas to isto "industrijsko sranje meso" koje oni prodaju bolje od svih nasih mesara i matijevica i ostalih.

Naravno za sve to je kriva kriza koja potresa i Nemačku, jbg ljudi se opametili malo pa vode računa šta kupuju i koliko plaćaju i ne mozes vise da ih ŠIŠAŠ kao pre.

Ali vidim za tebe Dei nema krize pa mogu i da te šišaju.

Edited by Zlda
Link to comment
Share on other sites

mislim da bi se, kada bi nasom pijacom prosla prava inspekcija, pola nas ubilo šta jedemo i kako nas seljak prska voce i povrce za pijacu.

o "kvalitetnom" domaćem mesu i piletini bez antibiotika ne bih ni da mislim.

 

najjace su mi one fore oko prometa GMO klope, a pola Banata roka GMO Ananas Dinje, dok uvozimo paradajz iz Albanije :DD

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ja sam skapirao sledece... u nemackoj imas sranje hranu koja je jeftina... kod nas nemas sranje hranu vec samo vrh proizvode... i sada mi treba da udjemo u EU da bismo dobili pristup sranje hrani koju cemo moci da priustimo, dok ce nemci da jedu od naseg seljaka...

 

Pa da, mi uvozimo meso od Nemaca i zato je logično da bude jeftinije kod nas... Nama daju krem, a kod njih Švabe i Dei jedu govna..

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ovde je pocetna IT plata oko 1k evra.. iznajmljivanje gajbi je skuplje od bg-a, pice/hrana jako jeftinije , sem nekog dela svezeg povrca. garderoba jako jeftinija, gorivo nemam pojma kolko je u srbiji, al sto pise na pumpi dobijem u rezervoaru

 

svo zivo povrce je prskano i slicno.. ali koliko je propisano.. keva mi drzi poljoprivrednu apoteku, sta nasi ljudi rade je za nevericu.. duple,troduple doze hemija, iako im objasni lepo da nece time ista uraditi sem da truje posle ljude vise.. al jok

svo voce/povrce ima deklaraciju odakle je, kategorija itd.. za razliku od pijace u srbiji

sve u pekari ima deklaraciju sta tacno ide unutra.. sve je skuplje, ali se vidi da je kvalitetnije

svo meso ima poreklo,kategoriju,dobavljac,kad je stiglo itd.. u srbiji ne mozes da jedes pile koje je setkalo i kljucalo sem ako ga sam ne odgajis.. pusti price

narod je zatucan ko svabe.. javice ti se na ulici, popricati i to je to.. svako gleda sebe i svoju familiju

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam se nedavno vratio iz minhena, proveo sam oko 2 meseca u zgradi bmwa gde sam radio IT posao koji radim u beogradu, pa sam tamo imao kao neku obuku mesec dana + mesec dana realnog posla i rada odande. Inace ljudi u bmwu u minhenu za isti posao koji ja radim ovde u bg (da se razumemo, radim za firmu koja outsorsuje ljude) primaju oko 5-6 puta vise, a ja sam jos ovde pristojno placen. ziveo sam po hotelima, jedan obrok dnevno po restoranima, ostalo iz prodavnica. restorani kidaju, kafici kidaju, prodavnice kako koje. ja sam kupovao samo u tengelmannu koji je u minhen vazi za bolju prodavnicu, hrana je tu i tamo kad se uporedi sa nasim. povrce i voce stvarno kida s cenama, meso je skuplje, te neke osnovne zivotne namernice ako se iole proberu bolje, mislim da su skuplje. cokolade, slatkisi, neki soc sirevi i salame, jesu mozda jeftiniji nego kod nas ili barem isit, al to je u rangu nase premie. Lidl i Aldi svakako jesu jeftinije radnje, imao sam ih obe u krugu od 100m od zgrade gde sam radio, nisam zalazio iz razloga sto je uvek paklena guzva i brdo nasih ljudi i turaka, i sto je sve nekako razbacnao, na istom rafu fazon bleje carape, kisobrani, toblerone i mozzarella.

 

 

e da i jos nesto. nemci nas gledaju kao nizu rasu tamo. mozes ziveti 50 godina u nemackoj i raditi, za onog cistokrvnog nemca si i dalje obican kanake.

Edited by Beli Eurokrem
Link to comment
Share on other sites

samo jedna stvar vezana za hranu mislim da svima promice..

 

Kod nas, ako odes na bilo koju pijacu, mozes ipak i dalje, uz sve te mane antibiotika i sranja da kupis realnu papriku ili neko realno voce.

 

U nemackoj/francuskoj, ja (mozda nisam bio dovoljno dugo, pa otud moj utisak) nisam video nijednu vocku ili povrce koje ne izgleda kao da ga je pravio licno dr.Mengele. Jebeno identicni komadi krusaka, savrsenog obima i boje, bez ijedne tackice. I takve su i jabuke, grozdje, paradajz, patlidzan itd. Kod nas ipak i dalje nije dosao u potpunosti taj trend i bar kod trecine ako ne i kod pola seljaka i dalje mozes da kupis normalno voce koje ima neke felere po sebi i izgleda kao da je imalo bar neki dodir sa prirodom. Moguce da je to takvo poneko voce jeftinije u nemackoj nego kod nas ali je jeftino iskljucivo zbog toga sto je "laboratorijsko". E sad, problem je sto kod nas Maxi/Merkator sad isto poseduje to lab voce i fura ga po cenama koje nisu toliko niske koliko bi trebalo da budu u tom odnosu nemacka-srbija, otud se ljudi i tripuju..

 

Ono sto je sigurno da organska hrana sigurno neuporedivo vise kosta u nemackoj..

 

A za it junior developera od 1000 evra - decko zivis u zabludi..tolko dobija senior, i to ako ga usere neka dobra firma sto je retko kod nas..mozda poneki android dev izvuce soma, soma i 100 jer nisu bas retki ali to je na prste da se pobroji...

Edited by GibanicA
Link to comment
Share on other sites

samo jedna stvar vezana za hranu mislim da svima promice..

 

Kod nas, ako odes na bilo koju pijacu, mozes ipak i dalje, uz sve te mane antibiotika i sranja da kupis realnu papriku ili neko realno voce.

 

U nemackoj/francuskoj, ja (mozda nisam bio dovoljno dugo, pa otud moj utisak) nisam video nijednu vocku ili povrce koje ne izgleda kao da ga je pravio licno dr.Mengele. Jebeno identicni komadi krusaka, savrsenog obima i boje, bez ijedne tackice. I takve su i jabuke, grozdje, paradajz, patlidzan itd. Kod nas ipak i dalje nije dosao u potpunosti taj trend i bar kod trecine ako ne i kod pola seljaka i dalje mozes da kupis normalno voce koje ima neke felere po sebi i izgleda kao da je imalo bar neki dodir sa prirodom. Moguce da je to takvo poneko voce jeftinije u nemackoj nego kod nas ali je jeftino iskljucivo zbog toga sto je "laboratorijsko". E sad, problem je sto kod nas Maxi/Merkator sad isto poseduje to lab voce i fura ga po cenama koje nisu toliko niske koliko bi trebalo da budu u tom odnosu nemacka-srbija, otud se ljudi i tripuju..

 

Ono sto je sigurno da organska hrana sigurno neuporedivo vise kosta u nemackoj..

 

A za it junior developera od 1000 evra - decko zivis u zabludi..tolko dobija senior, i to ako ga usere neka dobra firma sto je retko kod nas..mozda poneki android dev izvuce soma, soma i 100 jer nisu bas retki ali to je na prste da se pobroji...

o pojma nemas kako se varas za pijacu.. 90% tih "seljaka" valja robu za ove u odelima bas zbog takvih. ja sam kupovao na palilulskoj pijaci godinama kod istog lika pa mi je objasnio neke stvari kao to.. isto tako 90% srpskog voca/povrca je iz turske,makedonije,grcke.. sta god ti dekica iza tezge rekao..

 

jednom je keva isla sa mnom da uzimamo stvari i to je bila tragikomedija.. posto zna tacno sta gde raste, sta se s cime prska, koji kraj je dobar po cemu itd.. 

posto paradajz.. 150 dinara gospodza, vidi kako je lep..blabla.. a odakle je .. xy mesto.. kako xy mesto kad je lupio grad pre 3 meseca i svu zetvu zeznuo? .. paaa.. ostalo je nesto.. ovo sad je iz makedonije, al bio je do pre neki dan, zbrkao sam..

sledeci.. posto jabuke.. xy.. odakle su.. xy mesto.. aha s cim su prskane.. zy sredstvo.. kako bre zy sredstvo, ne koristi se vec 30 godina i nema u prodaju? .. aaa ma ne ono drugo.. jel ovo? nije .. jel ovo? nije.. jel ovo? eee to.. i kolko si prskao po hektaru.. paaa.. 1l .. pa treba 1l na 10h.. maaa daaa jeste jeste tako je.. 

 

hvala lepo daj mi te dr mengele koje je neko nadzirao umesto poluraspada koje niko zivi ne kontrolise.. bukvalno ne postoji kontrola.. dok neko ne potruje masu ljudi pa dodju na uvidjaj.. ovde recimo nemas uopste apoteke ti da kupis sta hoces.. nego prijavis sta gajis, dobijes dozu koja ide na tu kolicinu i hvala lepo dovidjenja

Link to comment
Share on other sites

А тек што на нашим играчкама не пише да су забрањена за децу испод три године а на њиховим да ! Ко зна колико је деце умрло а о томе се ћути !

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

А тек што на нашим играчкама не пише да су забрањена за децу испод три године а на њиховим да ! Ко зна колико је деце умрло а о томе се ћути !

 

Zato sto u nasem sastavu vise nije CG, pa ne mogu da je progutaju deca koja slazu puzzle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...