Jump to content

Mala pomoć oko posade!


Recommended Posts

Onaj deo "93" je isto ono sto je bilo i pre, ono sto ti kod komandira stoji "93", znaci default skill clana posade za upravljanje tim vozilom. Razlika je sto je pre default skill pisao na ikonici clana, pa si ti morao da stavis misa preko ikonice clana, da vidis da li taj clan ima jos neki bonus na skill i koliki je taj bonus. Sada su promenili nacin obelezavanja toga, pa ti stoji na ikonici ukupan skill koji clan posade ima.

 

Znaci, tebi na ovoj slici vozac, radio operater i komandir imaju po 93, a gunner/loader ima 89. To je onaj default skill, koji bi ti pisao pre ovog patcha. E sad, komandir svima daje jos po 10% svog skilla, otud svi ostali imaju jos +9, sto daje 98 tobdziji, a 102 di dzeju i soferu. Da imas jos BiA, onda bi ti na ikonicama pisala cifra koja bi na sve to dodala jos 5 (znaci odozgo nadole 98, 103, 107 i 107), a kad stavis misa preko clana posade pisao bi ti i tih 5 u matematickom pojasnjenju. Isto bi bilo da nakacis ventilaciju, znaci dodalo bi svakome po jos 5, s tim sto bi onda komandir imao preko 100, pa ne bi vise davao bonus od 9 ostalima, nego od 10. Znaci, brojevi bi ti bili 103, 109, 113 i 113.

 

TL;DR Isto je kao i pre, samo se drugacije prikazuje. Pre si video default skill posade, bez bonusa, a da bi video i bonuse, morao si da stavis misa preko clana posade. Sada vidis ukupan skill, zajedno sa bonusima, a da vidis koji su sve bonusi moras da stavljas misa preko.

Link to comment
Share on other sites

Nije ništa menjano u tome koliko brzo posada dobija XP. Naravno, važi i dalje da količina potrebnog XP-a za svaki sledeći procenat raste eksponencijalno, dok ne doguraš do 100%.

 

Ja nisam nikada uzimao posadu za zlato. Platim ono u srebru za 75% i onda igram i skupljam XP.

Pretreniranje za sledeći tenk isto u 99,9% radim za srebro, a samo sam par puta radio reset skill-ova za zlato i to kod posade koja ima 2+ skill-ova, jer je onda gubitak XP-a popriličan ako se to ne uradi.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja obicno uzimam ovu na 75%, samo mi je smor na ovim nizim tierovima sto se brzo istraze svi moduli i sledeci tenk, a onda moras da grindas jos 10 puta toliko da posadu naguras na 100%...al jbga, ne daje mi se ni gold bas tako olako:)

 

Btw, kakvi su ono elite premium tenkovi sto mi stoje u garazi, tipa ruski Ltp i americki t7, to su neki bonusi posto se ne secam da sam ih kupovao? Mislim da ih prodam posto mi se ne kupuje jos dva slota u garazi.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, to su bili pokloni, LTP, T7 i Light VIC.

 

Sto se posade tice, ja ne prebacujem nigde nista :) Zasto? Jer tako sam u mogucnosti. Malo lecim svoj OCD u igri, svaki tenk ima svoju posadu, pa nek se snalaze kako znaju :) Naravno, ja igram retardirano, nijedan tenk ne prodajem, pa me ni ne treba slusati kad je posada u pitanju.

 

Ali sto se tice posade i prebacivanja dalje, prebacuj sta god i kako god, dok ne dodjes do neke petice ili sestice koja ti je gotivna za igru. Jos ako je premijum tenk, do jaja :) Onda tu leveluj posadu dokle hoces. Ipak su ti tierovi najopusteniji za kes i XP.

 

inb4 "lol nub ja valjam sve pred sobom sa E100 i nikad nisam u minusu" Pa svaka cast. Pricam za nas obicne smrtnike.

Link to comment
Share on other sites

Ok, tnx, jos jedno nubovsko pitanje.

 

Na ovoj slici konkretno jel ovih 4371 expa potrebo da repair skill skoci sa 87 na 88%. A kad dodje na 100% taj skill onda tek mogu da uzmem drugi? I kako se rasporedjuje exp izmedju posade i researcha kad nije elitovan tenk. Tipa dobijem 1000 expa za research, jel isto toliko dobije posada ili kako?

 

shot_007.jpg

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Da, tek kad prvi skill/perk dodje do 100%, mozes da uzmes drugi. S tim sto ce naravno drugi biti tezi za levelovanje. A u pocetku levelovanje ide malo brze.

 

2.kratko

Ako dobijes 1000 XP kao nagradu na kraju bitke, svaki clan posade takodje dobija po toliko.

 

2.dodatno

To ti vazi i za elitni tenk, s tom razlikom sto mozes da ukljucis na elitnom da ti onaj sa najmanje iskustva dobija duplo vise. Na sve to se dodaju drugi bonusi (komandirov Mentoring skill ako ga ima, misije koje ako ispunis daju veci bonus posadi i slicno). Takodje, ako ti je clan posade "ubijen", a ne "ozivis" ga pre kraja bitke, dobija manje XP-a. Koliko znam, duplo manje, ali nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajd opet ja da smaram ovde:). Treba d auzmem Tigra II pa mi recite koji primarni skillove za posadu da uzmem, a koje kasnije...da vidim dal moram da uzimam novu posadu ili mogu da prebacim ovo sa tigra (koliko se bese gubi od skila kad se retrainuje, 20%)...i sta od ezuipmenta na dvojku, mreza, vent, bino?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gubis 10% jer prelazis s nemackog heavy tenka na isti takav, da je neka druga situacija gubio bi vise. Sto se skilova tice ako imas vec neke nastavi s njima, ja idem sad s BIA i repair, camo ti ne treba jer si veliki, a ostalo po zelji. Isto od opreme ti mreza i bino nece puno znaciti jer si veliki i ne treba da skautujes, ja sam uzimao vent, gun rammer i vertical stabilizer. Treba imatiu vidu da se Tigar 2 moze igrati i vise kao snajper nego kao brawler (tipa IS-3), ali uz dobro postavljanje moze biti vrlo solidan i u bliskim borbama, mnogo vise nego sto je to Tiger 1 za svoj tier.

Edit: a sto se posade tice najbolje je da nadjes u nekoj grani tenk sa dobrom zaradom ili koji prosto volis da igras i da na njemu vezbas posadu. Tipa ja kod Amera imam T29 koji obozavam, elite mi je pa se posada brzo trenira i sad vec imam spremnu posadu za Tier X heavy, a kad budem igrao mediume da bih stigao do T57 necu imati penalty na treniranje posade da predjem sa mediuma na heavy.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

dobar je tenkic IS, ali moras da steknes motoriku igranja sa njim :) da naucis sta moze dobro, a sta ne, te tako da ga vozis :)

 

bukvalno ni u jednoj partiji ga ne mozes igrati na isti nacin, moras da se vladas prema tenkovima protiv kojih igras mnogo vise nego prema tenkovima sa kojima igras :)

  • Upvote (+1) 1

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...