Jump to content

HDD garancija


FATA

Recommended Posts

nub sam za bios tako da nemam pojma sta i kako da podesim :( ono sto pise u biosu jeste da ni primary master a ni primary slave nije detektovao. sistemski hard mi je na sata1, pomocni na sata6. mozda sledeca prica ima veze sa ovim (kad ste vec pomenuli prepoznavanje).. kupio komp, podelio hard na 2 particije (C sistem i D storidz), posle 6 meseci kupio pomenuti hard i koristio ga za storidz. posle nekog vremena i nekih bagova reinstaliram windows na hardu 1 bez da vadim hard 2 i od tad do danas nisam skidao hard niti sam imao problema.. na storidz hardu sad nema ni jedan jedini fajl, a opet kad se otkaci Win nece da se digne..

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

onda je definitvno ovo što je vudu rekao, otkači sve diskove sem primarnog, idi u bios i resetuj podešavanja na default fazon load optimized ili load default ili šta već ima, ubaci win7 disk, ,sačuvaj podešavanja, restartuj komp. Ako uđe u windows, izvadi disk, restartuj i vidi dal radi, ako ne radi bez diska, ubaci disk i idi na repair.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ako je problem sto je bootloader instaliran na drugi hard, onda tu samo repair/reinstall windowsa pomaze, nije problem do BIOS-a i prepoznavanja hardova. I ako to radis obavezno obrati paznju da ti sistemska particija za win7 (ona od 100MB sto se i ne vidi u windowsu) bude na glavnom hardu a ne na storidz hardu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

prilikom reinstalacije sve sam isto uradio kao i prvi put. napravio particiju na 1 hardu i instalirao Win na C+bootloader, e sad kako je zabagovalo to ne znam.. ono sto je dobro jeste da je ovo chigijevo uspelo, napravio imidz na usbu, odradio rekoveri i sad sljaka normalno! puno ljubavi za rur IT crew :)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

<3

 

PS: uvek kad instaliraš win7/8 (daleko bilo - Vistu), pri instalaciji deletuješ sve nepotrebne particije koje će da čine sistemsku, onda tako raw kad klikneš da formatira on automaski napravi rikaveri od 100mb i ostatak na toj particji koju si napravio, po defaultu selekcija već stoji na njoj i samo klikneš next i piči.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...