Jump to content

PS3 Jailbreak ili kako već


lawl_

Recommended Posts

Coka je kriv za sve!

 

Eto, pošto mi se jako igra GTAV a nemam pare da kupim original, dođoh na ideju da je možda bolje da jailbreakujem moj PS3, skinem sa torenta i igram. pošto sam apsolutni nub što se tiče ovoga, trebao bi mi neki step by step guide kako se to radi.

 

Imam i par pitanja:

 

1) Koliko je komplikovano da sam uradim?

2) Je l' reverzibilan proces?

3) Da li postoje neke posledice ovoga? Tipa, da li će raditi PS3 Network i je l' mogu da igram u MPu igre?

 

AE!

TY!

:v

Link to comment
Share on other sites

cimajte nickwood-a


Meni bi trebalo to za XBOX 360, imam onaj najstariji bez hard diska, pa ako moze Hard disk + jail break + jedan wirelles adapter da ubodem u komp da mogu koristim kontroler na PC-u. Ko moze ovo da uradi nek javi na PM.

 

inače, ako imaš Arcade verziju bez HDD, zajebi kupovinu internog HDD-a, kupi eksterni. Mislim da džojped za XBox 360 može da se poveže i preko bluetooth ili tako nekog donglea, bez onog njegovog oficijelnog adaptera.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

cimajte nickwood-a

 

inače, ako imaš Arcade verziju bez HDD, zajebi kupovinu internog HDD-a, kupi eksterni. Mislim da džojped za XBox 360 može da se poveže i preko bluetooth ili tako nekog donglea, bez onog njegovog oficijelnog adaptera.

 

Iscimacu nickwood-a. Nemam pojma koja je verzija stvarno, ali znam da nema hard disk. A ovo su se isciganili ovi iz Microsofta, onaj kabal shto su mi dali je samo charge kit, ne moze kontroler da se koristi, moram ono govno da kupim. Nemam nikakav bluetooth, tako da cu uzeti to njihovo sranje. 

Link to comment
Share on other sites

ne može bluetooth jer, gle čuda, ms je napravio svoj bežični protokol. dakle mora ili kabal ili bežični risiver ali da je napravljen za xbox kontroler. imaš ih za 10ak dolara na dx.com

 

da, jes sad vidim da to ne radi preko bt.

 

pa ko zna kada će petica da izađe, a i verovatno ću morati da apgrejdujem komp za nju. šta znam, čekam nickwood-a i njegov odgovor :)

 

inače, 1) Zavisi od modela konzole mada bi najverovatnije mogao sam; 2) trebalo bi da može, samo uradiš apdejt sa oficijelnim firmverom; 3) MP ti neće raditi.

 

Iscimacu nickwood-a. Nemam pojma koja je verzija stvarno, ali znam da nema hard disk. A ovo su se isciganili ovi iz Microsofta, onaj kabal shto su mi dali je samo charge kit, ne moze kontroler da se koristi, moram ono govno da kupim. Nemam nikakav bluetooth, tako da cu uzeti to njihovo sranje. 

 

e vidiš, ako imaš charge kit, onda možda i može, izlistaj ovo - http://www.cobaltforum.net/topic/567-how-to-connect-wireless-controller-to-pc/

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Coka je kriv za sve!

 

Eto, pošto mi se jako igra GTAV a nemam pare da kupim original, dođoh na ideju da je možda bolje da jailbreakujem moj PS3, skinem sa torenta i igram. pošto sam apsolutni nub što se tiče ovoga, trebao bi mi neki step by step guide kako se to radi.

 

Imam i par pitanja:

 

1) Koliko je komplikovano da sam uradim?

2) Je l' reverzibilan proces?

3) Da li postoje neke posledice ovoga? Tipa, da li će raditi PS3 Network i je l' mogu da igram u MPu igre?

 

AE!

TY!

Evo da odmenim Nickwooda, pošto je i on meni pomogao pre neki dan da apgrejdujem 3.55 cfw -> 4.46 cfw

1. Prvo vidi koja ti je verzija konzole

2. Ako je 3.55, bez problema možeš da uradiš JB, isprati uputstvo ovde http://tortuga-cove.com/132-hacking/ps3/ps3-homebews-rogero/10382-rogero-cex-4-46-v1-00 treba ti fleš formatiran kao FAT32, u rootu napravi PS3 folder, u njemu folder UPDATE, i u njega ubaci PS3UPDAT.PUP fajl koji skineš sa linka. Nakon apdejta, treba da instaliraš i Multimana, koji služi za čitanje igara

3. Ako je niža od 3.55, treba ti prvo apgrejd na 3.55 ofw. Ovde imaš linkove http://psx-scene.com/forums/f118/complete-ofw-cfw-dex-sex-mfw-ps3-collection-114191/, ista procedura kao i pod 2) za apdejt

4. Ako si iznad 3.55 potreban je downgrade konzole na official 3.55 fw, i to mora da se moduje konzola hardverski, tu ne mogu da ti pomognem.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Evo da odmenim Nickwooda, pošto je i on meni pomogao pre neki dan da apgrejdujem 3.55 cfw -> 4.46 cfw

1. Prvo vidi koja ti je verzija konzole

2. Ako je 3.55, bez problema možeš da uradiš JB, isprati uputstvo ovde http://tortuga-cove.com/132-hacking/ps3/ps3-homebews-rogero/10382-rogero-cex-4-46-v1-00 treba ti fleš formatiran kao FAT32, u rootu napravi PS3 folder, u njemu folder UPDATE, i u njega ubaci PS3UPDAT.PUP fajl koji skineš sa linka. Nakon apdejta, treba da instaliraš i Multimana, koji služi za čitanje igara

3. Ako je niža od 3.55, treba ti prvo apgrejd na 3.55 ofw. Ovde imaš linkove http://psx-scene.com/forums/f118/complete-ofw-cfw-dex-sex-mfw-ps3-collection-114191/, ista procedura kao i pod 2) za apdejt

4. Ako si iznad 3.55 potreban je downgrade konzole na official 3.55 fw, i to mora da se moduje konzola hardverski, tu ne mogu da ti pomognem.

 

Kacam spor :)

 

Ako ti je stavka 4. i imas odgovarajuci PS3 koji moze da se downgradeuje, tu ja mogu da pomognem :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...