Jump to content

Gde kupiti kofer i koji?


Recommended Posts

jesi kupio nešto na kraju?

 

nego, momci, šta vi generalno pakujete u kofere od 80 litara? meni, ako ne računam skijanje, nikad nije trebalo više od neke torbe za teretanu koja ima 40 l (ako i toliko), pa me zanima gde nam se toliko razilaze navike pri putovanju.

 

i da, za ove što hejtuju JAT, avio prevoznik nema nikakve veze sa prtljagom, njega i utovaruje i istovaruje aerodromsko osoblje, i podjednako ih zabole kurac za kofere iz JAT-a i iz lufthanze.

Link to comment
Share on other sites

jesi kupio nešto na kraju?

 

Na kraju sam obišao danas još nekoliko mesta, i ove Carpisa i još neke druge radnje i ove skejterske što je feti predložio i na posletku sam kupio Samsonite B-lite V79 koji je takođe bio na akciji jer vidim da je već u Evropi izašao "novi" B-Lite tako da je ovaj "stariji model" za 15.000 din. Ima 5 godina garancije na "sve" (ručke, točkići itd), dosta dobro deluje iznutra, ima dovoljno "pregrada" + stvarno jeste lagan (oko 3kg).

 

Gornja ručka i ova sa strane su zapravo deo kofera (vidi se na slici) pa se nadam da će duže trajati jer je to prvo što je stradalo kad ovih prethodnih modela a ova ručka za vuču deluje dosta kvalitetno.

 

Samsonite-Luggage-V79-005.09.jpg

 

nego, momci, šta vi generalno pakujete u kofere od 80 litara? meni, ako ne računam skijanje, nikad nije trebalo više od neke torbe za teretanu koja ima 40 l (ako i toliko), pa me zanima gde nam se toliko razilaze navike pri putovanju.

 

Istina je da redovno spakujem pokoji odevni predmet više, ali generalno uvek se neko seti da mu nešto kupujem preko, tako da se polu prazan kofer "na tamo" skoro uvek vrati pun "na ovamo".

 

i da, za ove što hejtuju JAT, avio prevoznik nema nikakve veze sa prtljagom, njega i utovaruje i istovaruje aerodromsko osoblje, i podjednako ih zabole kurac za kofere iz JAT-a i iz lufthanze.

 

U više slučajeva kada sam ja išao, JAT je "namerno" ostavio 6-10 prtljaga ljudi zato što "nema mesta u delu za prtljag".

Link to comment
Share on other sites

Na kraju sam obišao danas još nekoliko mesta, i ove Carpisa i još neke druge radnje i ove skejterske što je feti predložio i na posletku sam kupio Samsonite B-lite V79 koji je takođe bio na akciji jer vidim da je već u Evropi izašao "novi" B-Lite tako da je ovaj "stariji model" za 15.000 din. Ima 5 godina garancije na "sve" (ručke, točkići itd), dosta dobro deluje iznutra, ima dovoljno "pregrada" + stvarno jeste lagan (oko 3kg).

 

Gornja ručka i ova sa strane su zapravo deo kofera (vidi se na slici) pa se nadam da će duže trajati jer je to prvo što je stradalo kad ovih prethodnih modela a ova ručka za vuču deluje dosta kvalitetno.

 

Samsonite-Luggage-V79-005.09.jpg

 

 

Istina je da redovno spakujem pokoji odevni predmet više, ali generalno uvek se neko seti da mu nešto kupujem preko, tako da se polu prazan kofer "na tamo" skoro uvek vrati pun "na ovamo".

 

 

U više slučajeva kada sam ja išao, JAT je "namerno" ostavio 6-10 prtljaga ljudi zato što "nema mesta u delu za prtljag".

A gde si ga kupio ?

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

nego, momci, šta vi generalno pakujete u kofere od 80 litara? meni, ako ne računam skijanje, nikad nije trebalo više od neke torbe za teretanu koja ima 40 l (ako i toliko), pa me zanima gde nam se toliko razilaze navike pri putovanju.

 

Ja kad idem sam negde obicno mi je onaj "cabin sized" sasvim dovoljan, eventualno onaj za broj veci ako idem na nesto duze. Ovi od 80L sluze za zenu :) Bio sam odusevljen cinjenicom kada sam kupio novi auto i skontao da u njega u gepek staju po horizontali jedan pored drugog dva takva kofera i jos ima podobrano mesta iznad njih. Prvi put smo na more isli a da prtljag nije bio i na zadnjem sedistu woohoo.gif

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nego, momci, šta vi generalno pakujete u kofere od 80 litara? meni, ako ne računam skijanje, nikad nije trebalo više od neke torbe za teretanu koja ima 40 l (ako i toliko), pa me zanima gde nam se toliko razilaze navike pri putovanju.

Zaboravljas da neki od nas imaju porodicu koju treba spakovati kada se ide negde - 2 kofera od 80l su odlično rešenje. Treći kofer sam kupio kada sam bio u US of A, nisam imao gde da spakujem ogromne kutije od star trek brodova...

Kada putujem sam, obično koristim malo koferce Samsonite koje može u kabinu. Jedino me jebe je to što posle moram da kupujem sva sredstva lične higijene tamo gde sam poleteo zbog smarackih pravila bezbednosti avio saobraćaja...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

za tebe mi je bilo jasno, ciljao sam najviše na lakija i trupera koji nemaju decu :)

 

ja imam male boce za sve što mi od kozmetike treba pa furam to kad idem avionom, nisu mi pravili problem po evropi iako nije sve u prozirnim bocama i sl.

Link to comment
Share on other sites

Po Evropi generalno nisu problematicni - ja sam imao problem u Seulu gde sam stavio dezodorans, obican neki Nivea, u onaj prtljag koji se cekira i ono taman se cekirao i odlazim, tek me cima ova da se vratim i da odem u neku tamo prostoriju gde skeniraju kofere i u fazonu "otvorite kofer i pokazite nam sta je to". Ja bio u fazonu "wtf?", zaboravio sam da sam ga i stavio :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

za tebe mi je bilo jasno, ciljao sam najviše na lakija i trupera koji nemaju decu :)

 

ja imam male boce za sve što mi od kozmetike treba pa furam to kad idem avionom, nisu mi pravili problem po evropi iako nije sve u prozirnim bocama i sl.

 

U Evropi je josh i sve cool, u Kini i Rusiji smaraju uglavnom...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Jedino što mogu da ti predložim je da odeš na sajt Stylosa i vidiš gde su sve maloprodaje, jer to što je neka maloprodaja šatro opremljena, tipa delta city ili u nušićevoj, uopšte ne znači da u nekoj drugoj manjoj nećeš naći ono što tražiš.


A možeš i da vidiš tačno koja te šifra kofera zanima (isto sa stylos sajta) pa izvrtiš telefone maloprodaja i pitaš da li imaju taj ili sličan model.

Link to comment
Share on other sites

juce mi je glupi JAT ostavio kofer u antaliji  [:(!] ali postoji mogucnost da i nije njihova greska vec glupe salteruse.....

 

a sto se tice kofera ja sam pazario u SportVisionu Danlop kofer... srebrni najveci za 7000

vidi se da je kinez ali mi deluje kvalitetnije od onih iz HomeCentra...

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Какав је бренд Eastpak, зна ли ко? 

Када сам тражио ранац, у BN Boss-у у Конверс радњи имају брда њихових торби, ранчева и новчаника. На њима су етикете о гаранцији типа 30 година, и заиста делују квалитетно. Већ сам узео њихов ранац и презадовољан сам, питам чисто ради информисаности, пошто видим да нико није споменуо тај бренд.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Какав је бренд Eastpak, зна ли ко? 

Када сам тражио ранац, у BN Boss-у у Конверс радњи имају брда њихових торби, ранчева и новчаника. На њима су етикете о гаранцији типа 30 година, и заиста делују квалитетно. Већ сам узео њихов ранац и презадовољан сам, питам чисто ради информисаности, пошто видим да нико није споменуо тај бренд.

 

Ja imam 2 njihova ranca i oba su prosla kroz pakao, jedan se raspao(posle 12 godina), a drugi je i dalje ok. Zavisi sve od modela ali u sustini su vrlo kvalitetno odradjeni i ja sam bio zadovoljan jer su ispunili ocekivanja za te pare koje sam dao za njih.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...