Jump to content

Nova konfiguracija


Longleyy

Recommended Posts

Pa ako ce da mu traje x godina onda ga nece klokovati :) Salim se, naravno nije to neka razlika, ali s druge strane ako se neko nimalo ne interesuje da klokuje procesor onda mu je bacanje para jer ima feature koji nikada nece upotrebiti, kao Overkind sa Z77 plocom. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

iskreno nemam pojma sta ce ti ta ploca uz taj procesor s obzirom da ocigleno neces da se bavis overclockom niti da bodes u nju 2-3 graficke kartice. Bolje da si ustedeo na ploci 5k dinara, uzeo neku H77 i kupio lepo gtx660. 

Нећу ништа да оверклокујем :)

Ја сам тражио квалитетну плочу у тој некој средњој класи. Нисам хтео да дам $200 или више на плочу, реално не треба ми. Знам да сам могао да закинем на плочи, а да платим на картици, али нисам намерно. Делимично јер не јурим баш све на ултра да ради а делимично јер у последње време ту и тамо играм Dishonored али много чешће Cave Story и House of Dead Ninjas :) тако да не мора 660GTX. Није само за играње макина, мора и да се ради и рачуна, тако да ми је битно да буде "заокружен" са квалитетним компонентама него да има не знам какву графу. Мене је канта коштала $850 - $860 што није претерано скупо. Моје потребе подмирује.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poslao sam ortaku ovo sto mi je voodo napisao cisto da vidim kolko ce ispasti posto on radi u nekoj firmi koja snabdeva sve ove nase firme komonentama na veliko. Kaze da ce me izaci oko 80-90k ta konfiguracija sto je i vise nego korektno naspram ovih 140k kolko ispadne u maloprodaji. Ako je istina da onakvu masinu mogu da uzmem za 700-800e, kapiram da ce ipak izbor pasti na to.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem, ne postoji normalna mid range konfiguracija koja ce sve da gura na maksimumu 3 godine. Kao vlasnik high end konfiguracija koje se menjaju svake godine (2010 - i7 860 + 470 SLi, 8 Gb RAM, 2011 - i7 860 + 570 SLi + SSD, 16 Gb RAM, 2013 - i7 2600K + 680 +SSD, 32 Gb RAM), znam da uvek postoji neka igra koja nece raditi na max (Crysis 3, BF3) u 60 fps-a...

 

E sad, 90% igara ce raditi na max i sa konfiguracijom koja je dosta slabija od bilo koje od ovih gore.

 

A shto se tiche bacanja para, to je individualno - neko skuplja markice, neko kupuje high end hardver. Ko nije radio i igrao se na besnim makinama, ni ne zna kakvo je to zadovoljstvo, slichno kao kada sednesh iz Dachie u Lambo ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Da, sem nas seljaka koji bi rekli "joj, kako je do jaja auto, ali moze to brze, a i previse je lep" i onda seli u taj Lambo, pocupali vrata i sedista, ubacili roll bar, ogulili farbu u mat, isekli krov i vozili reli po Prnjavoru :C

tako je slicno sa igricama, upalim kod drugara koji ima haj end masinu sve na ultra, i posle 5 minuta bacim na 1024x768, low, sve off :C

zato kuci i imam I3 8gb DDR3 i  hd6670. napajanje jaoming sa ~250-300 realnih W

Sta svinja zna sta je kavijar.
 

 

Poslao sam ortaku ovo sto mi je voodo napisao cisto da vidim kolko ce ispasti posto on radi u nekoj firmi koja snabdeva sve ove nase firme komonentama na veliko. Kaze da ce me izaci oko 80-90k ta konfiguracija sto je i vise nego korektno naspram ovih 140k kolko ispadne u maloprodaji. Ako je istina da onakvu masinu mogu da uzmem za 700-800e, kapiram da ce ipak izbor pasti na to.


ako mozes to da uzmes za te pare, go for it tiger!
 

 

Mene je zacudilo to za nemanje SSD-a posto su svi kome sam spomenuo nov komp, prvo rekli da obavezno uzmem SSD za operativni sistem. Doduse, nisu to neki poznavaoci, a znam da je vudz glavni kada treba preporuka :)

Javicu svakako sta sam uradio :D


pazi, ni ja nisam neki kompjuterski guru, ali znam da obicno ljudi ne stavljaju OS na SSD, posto ces samo brze butovati, vec vecinom aplikacije koje su zahtevne za obican hard i koje najvise koristis

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novi topik.. Planiram da kupim nov komp za oko 50 000 i komponente koje bih uzeo su:

- AMD FX-4300

- Gigabyte GA-970A-D3 AM3+

- 2x Kingston DDR3 4GB 1600Mhz CL9

- AMD Radon 7750 Gigabyte OC 1GB/DDR5/hdmi/dvi/128

- HDD WD Black 1TB 7200 sata3

- LC Power 500W

 

I plus neko kuciste jeftinije malo.. Zanima me da li je ok napajanje posto planiram da ubacim jos 1 hdd. I da li trebam nesto da menjam ??

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Sve menjaj :c

CPU LGA1155 Intel® Core™ i5-3350P, 3.1GHz BOX 22nm / 16,090.00

MB LGA1155 B75 Asus P8B75-M LX, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1 / 5,970.00

HDD SATA2 5400 1TB WD Caviar Green WD10EARS, 64MB, 2 godine / 6,099.00

2 x Memorija DIMM DDR3 4GB 1333MHz Exceleram CL9 bulk, E30140A / 2 x 2,700.00

GeForce GTX650 MSI OC 1GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/128bit/N650-1GD5/OCV1 / 9,999.00

Kućište 500W Cooler Master Elite 371, RC-371-KKP500 / 7,680.00

Ukupno: 51,238.00

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala voodoo :D

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

Intel i5 4350 - PROCESOR , nova generacija Haswell , veoma dobar i brz , a ujedno i jeftin

 

ASUS Z87c - MATICNA PLOCA , novija maticna ploca  , podrzava novu generaciju Intel procesora 

 

ASUS GeForce GTX 660 TI -  GRAFICKA , 2GB

 

Alexander Weise F35 - KUCISTE , ako volis neobicna kucista , a ujedno i lijepa uzmi ovaj

 

Napisacu jos kasnije posto sam sad na telefonu  . REZERVISANO :P

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

Intel i5 4350 - PROCESOR , nova generacija Haswell , veoma dobar i brz , a ujedno i jeftin

 

ASUS Z87c - MATICNA PLOCA , novija maticna ploca  , podrzava novu generaciju Intel procesora 

 

ASUS GeForce GTX 660 TI -  GRAFICKA , 2GB

 

Alexander Weise F35 - KUCISTE , ako volis neobicna kucista , a ujedno i lijepa uzmi ovaj

 

Napisacu jos kasnije posto sam sad na telefonu  . REZERVISANO :P

 

c3d0981ae770f926eedf4eda7505b006.jpeg

 

kao da nisi pročitao išta što je ovde napisano.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...