Jump to content

Rafting Tarom


Recommended Posts

Ja sam isao pre 2god za 1. maj, i to preko neke agencije iz Novog Sada. U principu, nije vazno preko koga ides, samo da se raspitas u koji kamp vas vode. Ono sto bih preporucio sto se toga tice je da ides u jedan od 4-5 kampova koji se nalaze bukvalno jedan pored drugog, odnosno prakticno se nadovezuju. Oni se nalaze na kraju samog spusta kad idete na rafting, tako da se do vrha ide kombijem. Ovo sam ti napisao ovako jer ne znam imena tih kampova, ali ukoliko se odlucis za njih, da mozes u agenciji bar da objasnis sta je u pitanju i gde se nalaze.
Takodje bih preporucio ovu zajebanciju bas u maju, jer je tad visok vodostaj, i dosta je sam rafting (ta 2-3-4 sata) zanimljiviji, brzi, ekstremniji. Mada i leti je ok fora, ide se lagano, pije se pivo, skace sa stene...
U okviru tih kampova imas terene za odbojku i fudbal na male golove, tako da su ti ta 3 dana sjajno ispunjena, jos ako uzmete malo da setate po sumi na svoju ruku, dozivljaj je izvanredan.
Iskreno, za ta 4 dana, racunajuci i put, imam dozivljaje kao da sam bio negde 15 dana. Svaka preporuka!

Edit: Evo nadjoh jedan od nekoliko tih kampovao u nizu, pa imas tu i neke slike i ostale gluposti. :) - http://tara-rafting.com/galerije/

Edited by LESkOpoz

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

ishao sam ja preko dmd-a jedno 3 puta. E sad, kod njih je sve kul osim dela sa narodnjacima koji pice do 3 ujutru... bude tu i rok deo aka zabranjeno pusenje:P:) ovako shto se tice ostalog, sve isposhuju u potpusnoti, ne guraju vishe od 8 ljudi u camac, jagnje/sepra uvece posle spusta se podrazumevaju, svi ostali obroci su dosta jaki takodje. Ovo shto se tice maja/jula i kolicine voode je tacno s tim shto je spust dosta zanimljivji kada je malo nizi vodostaj, taj prvi deo niz taru je brz uvek, bez obzira kada idesh, tako da  mogu reci da sam se mnogo bolje provodio sredinom leta nego na pocetku sezone.

Ono shto volim da kazem ljudima koji idu prvi put je da bez obzira kakav je kamp i shta ga sve prati kada se jednom spustish na vodu sve se zaboravlja, tako da u sushtini kod izbora vodi racuna samo o tom delu.

 

aj poz

 

CALASANI UVEK VOZE:P:)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio pre par dina u "Encijanu", do jaja prica, visece lezaljke, bungalovi na samoj obali tare (kucice sa lezajem za dvoje i vrecama za spavanje), teletina ispod sa'ca. jedno jutro nas je probudio medjed, koji je sa preke strane (srecom) lovio nesto, jebem li ga. mene je napao poskok, ali fala bogu pa se to po mene sjajno zavrsilo (ne i po poskoka).
elem, isao sam pre odlaska u armiju, mislim da je maj u pitanju, voda je bila solidna, tara tirkizna.. spust je trajao dve i po 'cuke, popilo se mnogo rakije u 'camcu... :)


a ovako  to izgleda u martu

 

 

 

 

evo i linka galerije samog kampa ;)

 

http://www.pkencijan.com/index.php?location=galerija&album=4

Edited by Carlito

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio pocetkom juna na Tari i bilo je brutalno, mada kontam da je jos bolje ici u maju kao sto Lesko kaze. Nismo isli preko agencije nego smo 20 dana ranije pozvali kamp i rezervisali. Kamp se zove Kalista i nalazi se tu gde je vecina kampova. 100e smo platili po osobi a za to dobili 2 spusta, 2 nocenja i hranu. Hrana mi je mozda i najbolja stvar od svega :D (rostilj, jagnjetina, teletina u sacu, pastrmke) U okviru kampa postoje teren za odbojku i teren za fudbal. Jedina mana svega toga je pjevac izbosne koji uvece pjeva. Lik je inace bokser pa mozes zamisliti sa kojom finocom peva. Tog pevaca se lako resis tako sto odes u neki drugi kamp. Ja sam otisao sa jednim drugom u kamp u kojem su 2 lika svirala sve i svasta ali sa mnogo vise talenta od boksera.

 

evo i par slika

 

kamp:

993018_10151469671157957_1835174809_n.jp

 

942557_10151469678072957_286331818_n.jpg

 

ja sam ovaj sexy lik levo

 

1001471_10151469674972957_1115093222_n.j

 

izvor na kojem je voda ~5 stepeni

 

7065_10151469518962957_134081444_n.jpg

 

 

Od samog spusta nemoj ocekivati neki velik nalet adrenalina. Ima jedan deo spusta na kojem naletis na 2 veca talasa i tu bleji onaj dezurni fotograf tako da su sve slike na kojima camci skacu slikani na istom mestu. Planine koje okruzuju reku su prizor za sebe, ja sam pola spusta blejao okolo i slinio.

Link to comment
Share on other sites

ishao sam ja preko dmd-a jedno 3 puta. E sad, kod njih je sve kul osim dela sa narodnjacima koji pice do 3 ujutru... bude tu i rok deo aka zabranjeno pusenje:P:) ovako shto se tice ostalog, sve isposhuju u potpusnoti, ne guraju vishe od 8 ljudi u camac, jagnje/sepra uvece posle spusta se podrazumevaju, svi ostali obroci su dosta jaki takodje. Ovo shto se tice maja/jula i kolicine voode je tacno s tim shto je spust dosta zanimljivji kada je malo nizi vodostaj, taj prvi deo niz taru je brz uvek, bez obzira kada idesh, tako da  mogu reci da sam se mnogo bolje provodio sredinom leta nego na pocetku sezone.

Ono shto volim da kazem ljudima koji idu prvi put je da bez obzira kakav je kamp i shta ga sve prati kada se jednom spustish na vodu sve se zaboravlja, tako da u sushtini kod izbora vodi racuna samo o tom delu.

 

aj poz

 

CALASANI UVEK VOZE:P:)

+1 

2 ili 3 puta sam bio u DMD-u, i ono krajnje oskudni uslovi su bili ali je nekako atmosfera domacinska i spust je bio fenomenalan

 

treci put sam bio u nekom fenseraju, gde je bio sranje spust, klopa u dlaku odmerena kao na nekom invou lol, smarali su nas sto pijemo uvece oko vatre i cirkamo i pevamo - ne secam se imena jbg ali od tad mi je dosta raftinga

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šest godina zaredom idem u isti kamp, koji nemam pojma kako se zove, ali je u istoj dolini ili grupi kampova Bastasi, što je prvi kamp uzvodno od Foče u Bosni. Mogu da ti dam kontakt najvećeg cara ikada Karla, ako te interesuje. Jagnjetina i pastrmka su nešto najbolje što sam ikada jeo, a nije da nisam jeo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za sada mi je sekirce najvise pomogao i upravo gledam taj kalista kamp.. Zvuci mi primamljivo.. Mada ne verujem da moze da bude lose jer planiram da idem sa lepsom polovinom :) ma opusteno, razume sam te za to sam i pojasnio.. Bas sam se sad zagrejao za taru..

Neka.. Preskocicu lepu njihovu.. :D za sada mi je sve upereno u taru.. Jagnjetinu ispod saca, vatra i tara je veci recept za provod po meni.. I ekonomicniji.. Jos samo da saznam sta je s onom forom da ako ostajes 3 dana da cetvrti dobijes dz bice kul.. Ako moze i to neko da pojasni?

Link to comment
Share on other sites

jedini weekend koji mi je odgovarao da idem jeste ovaj naredni. zovem ti ja danas da vidim oko rezervacije, sve u fullu.
i danas nesto slusam na tv-u kao predstoje nam pretopli dani, i meni to nesto cudno, i reko aj da proverim prognozu za weekend

w7yfgQr.jpg

 

 

*(%_%&(_$^*$^%&^*(^&#%(^&$^%&($^#%SETCFGVYT&)*&RXDTUCFGVUY*&R^

Edited by siniSter

Bring It

Link to comment
Share on other sites

bio sam ja jednom kad je rokala kisha, digla se magla od isparenja u kanjonu, bilo do jaja, nishta se nije videlo:P

voda ti je tamo ionako oko 10 stepeni tokom cele dine, 24 su prakticno idealni uslovi... ;)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...