Jump to content

Online privacy in messaging


Trooper

Recommended Posts

Meni samo nije jasno kako to truper nije znao, nego postuje gluposti.

wat?

Inace, hteo sam da pricam o dve stvari:

- Da li je moguce da ljudi ne znaju da vec godinama postoje besplatna, open source resenja koja daju isto (XMPP + neki preshared symmetrical key npr) i da cak ljudi koji su godinama na netu ne kapiraju kako enkripcija funkcionise (i kako totalno nisam ocekivao od TPB ekipe da zloupotrebe to neznanje i strah kod ljudi)

- Koliko je realno da se obezbedi end-to-end enkripcija na globalnom nivou, tipa da svako od nas ima kod sebe spisak kljuceva za sve (ili vecinu) ljudi sa kojima komunicira. Time bi se obezbedila i sigurna autentifikacija korisnika, tipa uvek si 100% siguran da je na drugoj strani osoba sa kojom si hteo da pricas.

Link to comment
Share on other sites

Kako? Na drugom racunaru sam bio konektovan preko komsinicinog neta?!

Elem, nesto si sjebao u toj if petlji opet. Daj mi kod pa cu ti reci gde gresis

Edit, ne gresis. Sad radi dobro:

gWryrv9.png

 

Eh daki, kad strucnost fejluje vracas se na potoshon falcifikovanje ko pravi bosanac.

 

http://85.17.225.143/cgi-bin/iqtest.pl?ime=mohi

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

wat?

Inace, hteo sam da pricam o dve stvari:

- Da li je moguce da ljudi ne znaju da vec godinama postoje besplatna, open source resenja koja daju isto (XMPP + neki preshared symmetrical key npr) i da cak ljudi koji su godinama na netu ne kapiraju kako enkripcija funkcionise (i kako totalno nisam ocekivao od TPB ekipe da zloupotrebe to neznanje i strah kod ljudi)

- Koliko je realno da se obezbedi end-to-end enkripcija na globalnom nivou, tipa da svako od nas ima kod sebe spisak kljuceva za sve (ili vecinu) ljudi sa kojima komunicira. Time bi se obezbedila i sigurna autentifikacija korisnika, tipa uvek si 100% siguran da je na drugoj strani osoba sa kojom si hteo da pricas.

 

Prvo TBP ekipa je tu samo zbog para, dalje ljudi su mahom lose edukovani i nemaju pojma, trenutno na google play storeu mozes da skines APG, GibberBot, OpenVPN, K9Mail sa tim toolsetom imas komplet mail+tekst enkriptovan a sa openvpn-om imas vpn tunel do servera na kome mozes da podignes jabber server i mail server i to je to.

Jedino sto ti oni daju kao idiot proof verziju toga ali cela poenta je da je sve to obicno mrsomudjenje...

Link to comment
Share on other sites

Paz ovo daki ti jedini glup, osim nekog darijana koji je jos gluplji od tebe majku mu.

 

http://85.17.225.143/cgi-bin/iqtest.pl?ime=darijan

http://85.17.225.143/cgi-bin/iqtest.pl?ime=peja

http://85.17.225.143/cgi-bin/iqtest.pl?ime=ivke

http://85.17.225.143/cgi-bin/iqtest.pl?ime=manager

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Moja sustina je da to niko nije radio do sad jer ih je boleo k, a ne zato sto neko ne da.

od nas nema zakona koji to zabranjuju i neko bi mogao da napravi ovde opensors projekat i objavi javno takav softver samo sto nema para od toga i stoga to niko ne radi.

ako da nije se ovaj drznuo i nije ne znam ni ja sta nego hoce da profitira na gluposti ljudi.

Ta sustina je uglavnom tacna ali nema nikakve veze sa mojim pocetnim postom. Ljudi su to i ranije radili ali samo oni kojima je to bilo neophodno jer su se bavili nelegalnim stvarima i bili dovoljno oprezni/zdravo paranoicni za razliku od MASE koja je koristila servise kao npr msn, skype etc i za koje je budalasto verovala da se ne kontrolisu. Sada kada su im "oci otvorene" verovatno ce mnogi zeleti da sakriju svoje razmenjivanje recepata i slicne gluposti od nadgledanja bilo kakve vrste te ce sigurno odredjeni pojedinci pokusati na tome da naprave novac/ime/whatever. I ukoliko ti servisi postanu masovni agencije ce naci nacine da ih kontrolisu ma koliko se u suprotno nadao stvaralac istih

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Можда је мало офф-топик али како и зашто је неко изненађен да МСН, Скајп и слично нису "приватни," него неко све то лепо слуша, чита, прати и по потреби архивира? Сви смо чули "баналне" примере да љубоморни супружници хватају оног другог у превари јер знају некога ко ради у оператеру и дошли су до СМС-ова. Зашто је изненађење да империјална, САД, влада прати све што физички може да упрати? Па електронска комуникација, мејлови, ИМ, мобилна телефонија, све скупа, је идеална за праћење. И ово што каже Зола да ако се нешто омасови, нема проблема, откључаће се.

Више циљам на неку општу причу о приватности на Нету, него на конкретно оно што је Трупер започео. Мени је лично потпуно невероватно да неко очекује да је Нет "приватна зона". Зар се не нуде рекламе направљене за нас на основу навика на Нету, нпр. Није то ништа ново.

Мени, лаику, ово изгледа очигледно и сва фрка око тога некако наивна.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Могуће, ја рекох да сам лаик - дудук, али мени то потпада под праћење онога шта радим док сам на нету. Ухођење. Знам тачно које сајтове посећујеш и шта би могло да те занима. И то је као ОК. Али не би ти било ОК да знам где идеш у РЛ и с ким се виђаш, нпр. На нету смо навикли на то да "нас неко прати", барем ми из масе :)

Иако ми је паралела лоша, поента је да комуникација преко нета дискретна колико и довикивање са терасе на терасу. 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

(i kako totalno nisam ocekivao od TPB ekipe da zloupotrebe to neznanje i strah kod ljudi)

 

A zasto bi oni bili drugaciji od drugih? Kao sto rekoh, oni ovde nece prodavati svoju tehnologiju, oni ce prodavati imidz, kao sto to radi npr. Apple. Ima drugih koji to prave ranije i bolje, ali nemaju imidz. 

 

- Koliko je realno da se obezbedi end-to-end enkripcija na globalnom nivou, tipa da svako od nas ima kod sebe spisak kljuceva za sve (ili vecinu) ljudi sa kojima komunicira. Time bi se obezbedila i sigurna autentifikacija korisnika, tipa uvek si 100% siguran da je na drugoj strani osoba sa kojom si hteo da pricas.

 

A zasto mislis da je ljudima problem da nisu sigurni da je s druge strane osoba s kojom si hteo da pricas? Mislim da je glavni problem, nasta i ovi pucaju, to sto u komunikaciji izmedju korisnika A i B postoji batica C u vidu neke agencije koja proveri sta to pricaju A i B. A i kao sto je Zola rekao, kao sto sam i ja rekao u jednom od prvih postova svako ko postane iole veliki servis ce odmah postati interesantan i uci u sistem tih agencija. 

 

Inace, da se ne lazemo najveci problem paranoje oko cele ove price su zapravo Ameri i njihov "sistem vrednosti". Kod njih u spisku sloboda i prava gradjana stoji pravo na tajnost komunikacije izmedju osoba i sl i sl, da ne moze drzava to da pregleda, cenzurise i sl. I sad svi oni znaju da to drzava radi vec stotinama godina, ali se uvek sablaznu kad tako nesto ispliva na povrsinu, kao nisu znali da njihova drzava to nelegalno radi. Pa onda naprave kao impicment Niksona da bi se pokazalo kako eto mora da se sjebe neko ko je prisluskivao i sl. Ista prica i s ovim Snoudenom. Mi koji smo vazda u fazonu "Ozna sve dozna" i koji smo navikli da imamo svest da drzava sve spijunira se mnogo manje tangiramo i mnogo manje zgrazavamo tim metodama. Na kraju krajeva ovi iz TPB-a i prave taj softver za prosecnu americku domacicu, da se oseca sigurnom i da to lepo naplate, ko konta u cemu je problem se naravno nece oslanjati na njihova ili slicna resenja. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...