Jump to content

Посао/пракса за програмера у Београду


SpC

Recommended Posts

Да ли неко зна неку фирму која прима студенте на праксу и ти фазони?  С тим да нисам један од оних којима треба само печат, већ нека фирма где могу да останем и после тога..

Приметио сам да овде има доста "програмера" па реко да питам за неки савет.


Кренуо сам да чешљам огласе за посао по инфостуду али ретко где налазим да неко тражи Junior Software Developer-a, а капирам да за неку другу позицију и не могу да конкуришем.

Иначе, студент сам завршне године на Вишој електротехничкој, с тим да ми је већина професора који су ми држали неки од програмерских предмета са етф и да немам ни једну оцену мању од 9 из стручних предмета (10 из јаве, 10 из ц#, 10 из java/servlet/jsp/sql познатије као интернет програмирање, 9 из ц++, 10 из Ц-а, 9 из база података, бла, бла, бла).

Занимају ме ваша искуства, предлози, савети, шта год конкрентно.

И да, ако сам омашио подфорум, пребаците тему тамо где треба да буде..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Vidi u PSTech-u.



edit:
 
Kaže na SK forumu još i

evo nekih par firmi koje nude prakse:
www.levi9.com (tokom cele godine nude praksu/Java)
www.hinttech.com (letnja i zimska praksa/Java i .Net)
www.codecentric.rs (Java, Android, iOS)
www.vegaitsourcing.rs
www.mi-system.co.rs
www.execom.eu

i jos par firmi za koje nisam siguran da imaju praksu ali uvek mozete proveriti smile.gif
www.prozone.rs
www.danulabs.com

Takođe i http://www.microsoft.com/serbia/mdcs/internship.aspx mada mislim da oni strogo traže faks, al ništa te ne košta da probaš.
Link to comment
Share on other sites

PSTech има ужасно јак критеријум, другар мој је био који има идентично знање и оцене као и ја и није прошао 2и круг, а питали су га све могуће и немогуће ствари . Већ дуже време се двоумим да л' да их контактирам или не :/

Бацићу поглед сад на ове остале, хвала ти пуно :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

мени су до дипломе (додуше више школе) остали још само та пракса и дипломски рад, тако да планирам да све то завршим у септембру

едит : @Вуду скоро све ове фирме горе наведене су у НС, тако да ми од тога нема неке вајде :/ Али ћу зато ове које имају канцеларије у БГ да контактирам чим пре то боље ;)

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Не разумем питање? Глуп сам :D

 

Pa osim ako nisam prespavao rollback reforme nema više "viših škola" sve su "fakulteti" samo što su ex faksevi "akademske" a ex više su "strukovne" studije ?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

 

Pa osim ako nisam prespavao rollback reforme nema više "viših škola" sve su "fakulteti" samo što su ex faksevi "akademske" a ex više su "strukovne" studije ?

"Више школе" су сада "Високе школе струковних студија", а што се мене тиче конкретно :" По успешној одбрани дипломског рада студент добија звање струковни инжењер електротехнике и рачунарства. "

Шта год им то значило :D :D

едит : @ Вуду, пун назив користимо само када неко други крене да се фрља пуним називом своје школе :D

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

А реално, капирам да ће ми школа бити битна само за први посао. После тога, сви ће да гледају радно искуство и да ли знам да радим свој посао :)

Али сигурно неће да смета ако пише да сам неки вел'ки дрмр :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

PSTech има ужасно јак критеријум, другар мој је био који има идентично знање и оцене као и ја и није прошао 2и круг, а питали су га све могуће и немогуће ствари . Већ дуже време се двоумим да л' да их контактирам или не :/

 

 

Verujem da su ga rigorozno ispitivali bas iz razloga sto dolazi sa vise elektrotehnicke. Ja recimo imam 2 drugara koja su zavrsila visu elektro sa odlicnim prosecima i sad da ih pitas sta je integer, ne bi znali. Bukvalno. Tako da verujem da na intervjuu hoce zaista da provere sta znas(inb4 no shit, intervju inace ne sluzi za to). Sa druge strane, drug sa faksa je prosle godine primljen na praksu kao QA(PSTech takodje), i kaze da su ga pitali bas osnovne stvari i da nije bilo tesko. Posle 2 meseca je prebacen sa prakse da radi za stalno.

 

Ja imam jos 6 ispita do kraja(MATF-informatika), i ako sve bude kao sto sam planirao, ostace mi 3 za kraj. Tada cu isto da jurim nesto, najverovatnije kao Junior Android Developer u PSTechu, vidim da su im potrebni. Imam dosta ortaka sa faksa koji tamo rade, tako da verujem da mogu da dobijem i vazda preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Пази, проблем са вишом је што су сви предмети изборни, и што можеш лагано да избегнеш "тешке" предмете а да имаш диплому исту као и неко ко узима све што је "тешко", тако да ме уопште не чуди то што мањкају са знањем :) Опет, имаш више професора који предају исте ствари, нпр Објектно програмирање код нпр. Ласла Крауса није ни близу оног Објектног програмирања које предаје неки други професор у истој тој школи (нећу сад по именима, испашће да кудим некога). Ужасно им је глуп систем да сваки предмет вреди 6еспб поена.

Није ни мени овај рекао да су га питали тешке ствари, већ да су га питали буквално све што су могли да га питају, мсм, не би прошао у други круг да није знао то што га питају :)

Вероватно ћу да скупим муда и пошаљем им мејл :D

Не знам да л' да наводим радно искуство ван струке које имам до сада? Можда ћу да им делујем неозбиљно што радим то што сада радим, а опет с друге стране можда то протумаче као да сам вредан, као да знам да радим у тиму и ти фазони O.o

 

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Pa nemam pojma, licno nikada nisam konkurisao za posao putem maila. Mozda mozes da posaljes posebno CV+motivaciono pismo, gde ces u tom pismu napisati nesto vise o tebi, cime si se bavio, koji su ti ciljevi itd. Ovo sve nagadjam, najbolje da se raspitas kod nekoga ko je to zapravo radio. :)

Link to comment
Share on other sites

probaj i kod mene u assecu, sad su primili brdo (8) ljudi u programerski deo. Deluje mi da su kriterijumi sve cudniji, iskren da budem, plus se ne nadaj nekoj plati ekstra

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Па у почетку се не надам нечему специјалном, већина другара која је нашла праксу добила је и плаћену и то су сасвим солидне плате за нашу јебену земљу. А после, па јебига, ако почнем да радим озбиљно, капирам и да ће озбиљна плата да буде :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Видим да им је потражња за Србију јааако, хм, конкретна и капирам да не испуњавам ни један од оних услова који они траже :D

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Вероватно ћу да скупим муда и пошаљем им мејл :D

Не знам да л' да наводим радно искуство ван струке које имам до сада? Можда ћу да им делујем неозбиљно што радим то што сада радим, а опет с друге стране можда то протумаче као да сам вредан, као да знам да радим у тиму и ти фазони O.o

 

Svakako treba da se prijavis gde god mislis da je smisleno, cak i ako smatras da ne ispunjavas bas sve kriterijume. U krajnjoj instanci to ce ti biti dobro iskustvo za neki buduci razgovor za posao, sto vise imas takvih razgovora i iskustava znaces bolje da se pripremis za svaki naredni, a ovde ti nije bas frka da moras da upadnes inace neces imati sta da jedes. Naravno treba se ozbiljno spremiti za svaki intervju i svaki mail koji se posalje na bilo koji konkurs, ali ti je u ovom momentu dobro sto si relativno rasterecen po tom pitanju. I naravno:

 

184100.strip.sunday.gif

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

хаххахаха  хит слика :D


А што се тиче хитно/не, реално, радим већ годину дана ван струке тако да ми није фрка око кинте, не планирам да напустим то докле год не нађем нешто адекватно ;)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...