Jump to content

Čabke i anti alkoholizam grupa za podršku


Recommended Posts

Ако ја пратим Дулиов дискурс како треба ти тврдиш да је било какво опијање, од конзумирања наркотика - генерално неприхавћено у друштву, до напијања - благонаклоно климање главом, суштински погрешно и непотребно. И ти и Драле ми некако остављате тај вајб да уколико не пијем лепо вино као сомелијер и грицкамнеки сир уз то имам неку врсту проблема, макар и тренутног, и давим га у милој текућини? Мало сам карикирао, али то је поента. Било које напијање, омамљивање, сужавање свести у суштини звони на нешто?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Ali mislim da ste vi stavili neki pogrešan level za mene. Evo recimo danas bi mogao da cirkam, jer se osećam dobro, a ni nemam nekih obaveza (odnosno završio sam ih jutros), ali neću jer sam uzeo da pikam heart of the swarm konačno i to mi je okupacija. Pre par nedelja ortak je diplomirao, 3 dana se nisu treznili, ja sam kulturno odbijao pozive jer sam imao obaveze ako faksa. Nije mi bilo krivo, nikad mi nije bilo krivo kad propustim pijanku i bančenje, jer znam da uvek može da se pije, to je najmanji problem. A to što kažeš da je problem što volim da pijem, pa ja pobogu ne znam nikog da pije, a da to ne voli? Osim ovh slučajeva što piju da odu i dizniled i pobegnu od drugih problema.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Оверкајнд:

 

Па добро, није баш тако. Теоретски, да, али то је натегнуто, ко што каже Чабке, једемо масну храну и гледамо филмове да бјежимо из реалности - то је исто аларм, али се то креће у неком оквиру. Бесмислено је говорити о неком зен гледању у дрвеће и птице нон стоп.

Ако то узмемо у обзир, онда да, цирнеш понекад, откуд знам, дунеш понекад, узмеш па одгледаш омиљену серију одједном онако ко зомби петнес сати итд. Ја карикирам у примерима, али добро, наравно да човек није толико свилен, оно, напио сам се два пута ове године, одо у алкосе. Али да, генерално, све то указује на нешто. Хомо сапиенсу није пријатно да се олеши од цирке - тачка. Хомо сапиенсу није пријатно да гледа у екран петнес сати - тачка. И то му баш није пријатно, не мислим на фазон ''хомо сапиенсу није пријатно ни два минута да гледа у екран'', него оно, то су шокови прилични.

Али да, ту је и неки роматичарски, културолошки, здравозаготово трип. ''весели пијанци'', ''боеми'' итд. са барокних слика и те форе. И онда се треба сетити љупког хода кинеских пичака иза кога стоји ломљење стопала итд.

 

Друго, битно је какав поглед ти имаш на то. Ја ЗНАМ да СВАКО моје циркање, и оно од два пива у кафићу са ортацима, одраз разних ствари. Не због неке моје историје, него зато што сам ЈАКО ДОБАР у интроспекцији. И запањујућа количина људи би дошла до истог закључка да уме.

Да ли се ја осећам тако док пијем та два пива? НЕ. Да ли имам проблем да станем? НЕ. Да ли пијем много ем често? НЕ.

Али сам свестан неких ствари и идем ка томе да прекинем са тим. Зато што имам неко знање о томе и добро детектујем шта је шта.

 

 

Чабке:

Опет вртиш у круг неку елаборацију за коју знамо, а не схваташ да су досадашње информације довољне за закључак - каква год елаборација стајала иза тих информација. Океј, нећу више да те ''нападам'', али само да знаш да ето, то је оно што ја тврдим и десну руку дајем.

 

То што ''волиш да пијеш'', то је та интроспекција коју ти немаш:)

  • Downvote (-1) 1

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ја пратим Дулиов дискурс како треба ти тврдиш да је било какво опијање, од конзумирања наркотика - генерално неприхавћено у друштву, до напијања - благонаклоно климање главом, суштински погрешно и непотребно. И ти и Драле ми некако остављате тај вајб да уколико не пијем лепо вино као сомелијер и грицкамнеки сир уз то имам неку врсту проблема, макар и тренутног, и давим га у милој текућини? Мало сам карикирао, али то је поента. Било које напијање, омамљивање, сужавање свести у суштини звони на нешто?

 

drale sasvim fino cirka. ono, sabili smo 4-5 piva na protestu za nekih sat- dva...

 

I bas ono sto Cabke kaze, i ja sam imao tu "srecu" da zivim sa alkoholicarom, posto mi se keva zabavljala sa istim do svoje 9te godine. Tako da pisanje/povracanje u sudoperu, padanje na stepenicama, svadje, ostavljanje cele plate u kafani i tako neke akcije, nisu falile u kuci dobrih 10 meseci.

 

Postoje odredjene granice...  Pritom, on se druzi sa studentima i ovo sto on radi je smesno u odnosu na HC slucajeve iz mog kraja.

NSF insekjur lesbijans

217766_1822483975056_1844925_n.jpg

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ovo sto on radi je smesno u odnosu na HC slucajeve iz mog kraja.

Ето, о томе причам, ово је тај ток мисли. Дајте бре људи, уозбиљите се мало јебига. То што он ради је смешно и за полу-хц случајеве из краја, али то није поента. То је трип ''онај лик је рокно једног човека, а ликови из мог краја сви по десет'' - какве везе има? инб4 Чабке и ''брате поредиш циркање и убијање људи'':)

Ако сви кренемо да циркамо по сто пива дневно, Чабке ће бити најмање алкос на целој планети. Али јебеш ту логику, то само значи да смо сви на планети алкоси, а не да дефиниција алкоса треба да се мења.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

drale sasvim fino cirka. ono, sabili smo 4-5 piva na protestu za nekih sat- dva...

bilo mi je teško na tom protestu...

 

:/

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ето, о томе причам, ово је тај ток мисли. Дајте бре људи, уозбиљите се мало јебига. То што он ради је смешно и за полу-хц случајеве из краја, али то није поента. То је трип ''онај лик је рокно једног човека, а ликови из мог краја сви по десет'' - какве везе има? инб4 Чабке и ''брате поредиш циркање и убијање људи'':)

Ако сви кренемо да циркамо по сто пива дневно, Чабке ће бити најмање алкос на целој планети. Али јебеш ту логику, то само значи да смо сви на планети алкоси, а не да дефиниција алкоса треба да се мења.

 

duljo pls

Brew je oduvek bio sjajan drugar za nas sa jeftinim kartama za zivot. Ne radi se samo o alkoholu, radi se o bilo kakvom vidu psihoaktivnih supstanci i radnji koje uticu na psihu.

Celo nase telo se zasniva na tome, i na sklopu odredjenih hemijskih reakcija koja ti izazivaju odredjena osecanja.

Ako ste ti/mohi/igor uspeli da zamenite/prerastete odredjene supstance odredjenim radnjama, onda je to ok. Ako imate dnevnu dozu endorfina zato sto slikate/pisete wotove/imate klince/porodicu/pljujete ljude po forumu/zaradjujete vise nego obicni smrtnici i to je ok, ali to ne znaci da je svako predodredjen da bude toliko pametan u svakom trenutku, i da je nekima to dovoljno.

Zaista nemam zasto da se uozbiljim, ti i ja smo iz razlicitih generacija, vrsnjak sam sa Cabketom, i umem da prepoznam izgubljene slucajeve od "veseljaka", zato sto su neki vec mrtvi, neki po centrima za rehabilitaciju, a neki su se oporavili.

Ne mislim da je Cabke izgubljen slucaj, niti mislim da je sve sto radi sveto, ali mislim da ste se israli za predhodnih par strana, sa najboljom namerom, ali ste se israli, zato sto se, i preko foruma da primetiti da cabke nije neki glup tip. :)

Uostalom, da vam je toliko stalo, gledali bi da pricate uzivo sa njim :) aj laku noc drugari :)

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

AlcoholicsAnonymous.jpg

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

duljo pls

Brew je oduvek bio sjajan drugar za nas sa jeftinim kartama za zivot. Ne radi se samo o alkoholu, radi se o bilo kakvom vidu psihoaktivnih supstanci i radnji koje uticu na psihu.

Celo nase telo se zasniva na tome, i na sklopu odredjenih hemijskih reakcija koja ti izazivaju odredjena osecanja.

Ako ste ti/mohi/igor uspeli da zamenite/prerastete odredjene supstance odredjenim radnjama, onda je to ok. Ako imate dnevnu dozu endorfina zato sto slikate/pisete wotove/imate klince/porodicu/pljujete ljude po forumu/zaradjujete vise nego obicni smrtnici i to je ok, ali to ne znaci da je svako predodredjen da bude toliko pametan u svakom trenutku, i da je nekima to dovoljno.

Zaista nemam zasto da se uozbiljim, ti i ja smo iz razlicitih generacija, vrsnjak sam sa Cabketom, i umem da prepoznam izgubljene slucajeve od "veseljaka", zato sto su neki vec mrtvi, neki po centrima za rehabilitaciju, a neki su se oporavili.

Ne mislim da je Cabke izgubljen slucaj, niti mislim da je sve sto radi sveto, ali mislim da ste se israli za predhodnih par strana, sa najboljom namerom, ali ste se israli, zato sto se, i preko foruma da primetiti da cabke nije neki glup tip. :)

Uostalom, da vam je toliko stalo, gledali bi da pricate uzivo sa njim :) aj laku noc drugari :)

 

Njegovim tokom ponasanja sanse su vece da propadne.

 

Hocemo tebe da smatramo odgovornim ako cabke propadne? Posto tvrdis ovde da nije u opasnosti, samim tim decko mozda skonta to kao zeleno svetlo. Jesi spreman na tu odgovornost ili ti duva promaja kroz glavu kao i obicno?

 

U zivotu ima toliko lepsih stvari i za one sa jeftinijim ulaznicama i tu ne svrstavam hejtovanje po forumu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

uh rasiri se tema.

 

Ovaj mohi uskoro ce da postane project manager i da ide na posao u siljatim cipelama i roze kosulji sa vleikom kragnom :)

 

Kao onaj HAR HAR lik sto ga je nigger pre par godina opisivao da ga srece na slaviji  [roflmao]

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Njegovim tokom ponasanja sanse su vece da propadne.

 

Hocemo tebe da smatramo odgovornim ako cabke propadne? Posto tvrdis ovde da nije u opasnosti, samim tim decko mozda skonta to kao zeleno svetlo. Jesi spreman na tu odgovornost ili ti duva promaja kroz glavu kao i obicno?

 

hahahahaha Pa on ce postati akademski gradjanin za ~pola godine-godinu dana, ja imam vece sanse da zavrsim pod mostom od njega.

Sa druge strane, ta blackout opijanja su zajebana zbog mogucih povreda i da mu je neko kenjao za to, slozio bih se. Ali ove price, "PRECICE SA TRAVE NA DOP, PRODACE KEVU OMGBBQ!" su mi na nivou perice.

 

U zivotu ima toliko lepsih stvari i za one sa jeftinijim ulaznicama i tu ne svrstavam hejtovanje po forumu.

 

Ima, ima zaista puno stvari, zato se i ne alkoholise svaki dan.

 

 

 

uh rasiri se tema.

Mozda se secas Stuke. Pre cetiri godine je pao niz stepenice, posto je imao super drugare koji su ga u blekautu pustili kuci i decko jos uvek vegetira na aparatima.

 

 

Eto Cabke, zbog toga bi jedino mogao da ti "kenjam" kao rur drugaru. Ali, koliko vidim, onaj tvoj ortak je ok momak, kapiram da je i ostatak drustva, veliki ste, znate da se pazite.

Aj menjamo temu ili splitujte ovo, posto smo upucali :)

 

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

hahahahaha Pa on ce postati akademski gradjanin za ~pola godine-godinu dana, ja imam vece sanse da zavrsim pod mostom od njega.

Sa druge strane, ta blackout opijanja su zajebana zbog mogucih povreda i da mu je neko kenjao za to, slozio bih se. Ali ove price, "PRECICE SA TRAVE NA DOP, PRODACE KEVU OMGBBQ!" su mi na nivou perice.

 

 

Ima, ima zaista puno stvari, zato se i ne alkoholise svaki dan.

 

 

 

Mozda se secas Stuke. Pre cetiri godine je pao niz stepenice, posto je imao super drugare koji su ga u blekautu pustili kuci i decko jos uvek vegetira na aparatima.

 

 

Eto Cabke, zbog toga bi jedino mogao da ti "kenjam" kao rur drugaru. Ali, koliko vidim, onaj tvoj ortak je ok momak, kapiram da je i ostatak drustva, veliki ste, znate da se pazite.

Aj menjamo temu ili splitujte ovo, posto smo upucali :)

 

 

Pa da, nikad cuo da akademski gradjani imaju problem sa alkoholom. To cim zavrsis faks postanes imun na alkohol, poznati srpski feat.

90% nasih profesora na falkutetima su alkoholicari, a de ces uzornijeg gradjanina od profesora sa univerziteta. Aj razmisli malo pls.

  • Upvote (+1) 2

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ne mogu vise :D:D:D:DD::D:D

 

 

Njegovim tokom ponasanja sanse su vece da propadne.

 

Hocemo tebe da smatramo odgovornim ako cabke propadne?

 

Pa da, nikad cuo da akademski gradjani imaju problem sa alkoholom. To cim zavrsis faks postanes imun na alkohol, poznati srpski feat.



90% nasih profesora na falkutetima su alkoholicari, a de ces uzornijeg gradjanina od profesora sa univerziteta. Aj razmisli malo pls.

 

ne razumem sto sad spinujes pricu, shvatili smo da je prekomerno, svakodnevno konzumiranje alkohola/droge/bilo cega lose po zdravlje, niko nije retardiran.

 

Prosto ne mozes da prodjes ispod mosta od tih silnih propalih profesora univerziteta, posto im je dosadilo da bleje po silnim stanovima na Vracaru :)
 

  • Upvote (+1) 1

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...