Jump to content

PS4


bolkonski

Recommended Posts

kažem da apsolutno iz perspektive te razvojne kuće, debilno je da rade na toliko savršenom skriptingu na pola igre, samo zbog trailera, jer se skripting radi na kraju, kad ti već imaš sve ostalo manje više gotovo, i znaš kako se ponaša AI, i koje su "granice" sveta i slično. Ako radiš skripting ranije, dok takve stvari nisu definisane i implementirane, uletaćeš u milion glupih bagova kasnije, što će sigurno odložiti release date i vrlo verovatno smanjiti još neke fičre (koji se žrtvuju uvek kako se rok približava)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa neki deo onoga je sigurno skripting, mislim to je očigledno, zbog trailera, ali sam zato i napisao, kad ostaviš samo onaj E3 trailer po strani i kreneš dalje da gledaš/čitaš šta rade i kako, onda se realno ne čini da će cela igra biti CoD skripting klon

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

kroz oba ili koliko već gejmplej trejlera ima, njihov je cilj bio da prvenstveno pokažu kako prelaziš iz jednog okruženja u drugo bez problema. Znači ono, iz vode u pećinu, iz pećine na livadu, sa livade na brdo, sa brda u brodić i sa brodićem van planete. I to je super, a sve ostalo je diskutabilno. Može da bude glupi šuter sa lepom grafikom, a ne mora.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

da, i to vidiš iz trailera, ali nekad treba pogledati i 10 minuta šta čike koje znaju svoj posao pričaju, a ne samo šta je eye candy za potrošače koji se deru "wow" na E3 kad ide prezentacija

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da se pecate na hajp. Dok se ne vidi trejler actual gameplay-a sve je script. SWTOR i Wildstar i TESO imaju gomilu fajlova u sebi koji su postojali tu samo da bi se prikazale neke stvari na E3/Gamescom/PA Expo i to godinama pre launcha igre. Tako da, ne da skriptuju prezentacije mnogo pre nego izadje igra nego strasno. Samo gameplay video - sve ostalo je sarena laza.

Link to comment
Share on other sites

to je gameplay video, sporimo se oko toga da li je do kraja skriptovan ili ne

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kakvi su mesetari ovi nasi prodavci,pa to je neverovatno.55000 RSD obicna,klot verzija konzole sto je 468 EUR.Gledao sam da obidjem nase lopove i da uvezem (citaj prosvercujem) konzolu iz HU (drugar ide jednom mesecno u nabavku hrane pa bih lako preneo preko grane),ali kod njih je 405,12 EUR sa AFA koja sama po sebi iznosi 86.13 EUR,sto znaci da bih konzolu platio 318 EUR,a da bih morao da se provozam do Segedina jos jednom sa drugom da pokupim AFA sa tim da bih u slucaju nastupanja nekog slucaja obuhvacenog garancijom morao opet u Segedin,sto me samo po sebi najvise plasi.Treca varijanta je uzeti kod nekog od svercera koji nude garanciju istu kao u radnji,sa tim da oni nose konzolu u radnju u Segedin ako nastupi garantni slucaj (bas se pitam kako bi to islo),ali je razlika u ceni neisplativa za rizik koji preuzimam.

 

Obrni-okreni,winwin ili neki slican lopovski diler mi ne gine :((((

Link to comment
Share on other sites

Ali sta ako se pokvari,ako nastupi garantni slucaj?Vecina tih prodavaca vele da oni nose konzolu i da ja nemam sa tim nista,radnja-style garancija i sve,ali instinkt pravnika mi govori da te garancije ne vrede ni pisljivog boba.Verujuci na rec je retko ko prosao dobro :)

 

Ali dobro,necu da kukam vise,svodi se na to da razlikom u ceni kupujes sigurnost i to je to.A da ima ponuda,ima:

 

http://www.kupujemprodajem.com/FIFA-14-Playstation-500-gb-disk-bundle-11154208-oglas.htm?filter_id=14565

 

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-PlayStation-4-14502760-oglas.htm?filter_id=14565

Link to comment
Share on other sites

Pa znaš kako, uvek možeš da uzmeš od nekog malo proverenijeg, recimo Nidža se bavi time, jedino što je sad otišao na more pa bi morao da ga sačekaš da se vrati. 

 

Sa druge strane, sve je to neki rizik, i da kupiš kod naših ovde opet bi čekao onih zakonskih 60 dana ili koliko već da ti vrate konzolu, kod ovih može da bude samo brže :) Osim ako nije neki koji je zavaljao pa nestao, tako da ako već ideš preko te šeme ili da je neko proveren ili da je neko ko je makar "u poslu" duže vremena.

Link to comment
Share on other sites

to možda ako je nešto novo. ja koliko se sećam one poslednje izmene zakona, promena je bila da moraju da ti ODGOVORE u roku od 10 (možda 14) dana oko toga šta se događa i šta se dogodilo, ali ne i da tada dobijaš novo. Tada moraju da ti kažu da li popravljaju, menjaju ceo uređaj, "poručuju deo" i slično. To je ona promena od pre recimo godinu i po dana npr. Ako je bilo nešto u međuvremenu, to sam prevideo.

 

Mada, znajući kako šljakaju domaće firme, to sa 10 dana mi deluje toliko neverovatno da mi je neverovatno :)

Link to comment
Share on other sites

mislim da su to skratili sve - http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/CMS/zakonodavstvo/ZZP/Zakon-o-za%C5%A1titi-potro%C5%A1a%C4%8Da.pdf

 

Продавац је дужан да без одлагања, а најкасније у року од осам дана од
дана пријема рекламације, писаним или електронским путем одговори
потрошачу на изјављену рекламацију. Одговор продавца на рекламацију
потрошача мора да садржи одлуку да ли прихвата рекламацију, изјашњење о
захтеву потрошача и конкретан предлог и рок за решавање рекламације. Рок не
може да буде дужи од 15 дана, односно 30 дана за техничку робу и намештај,
од дана подношења рекламације.

 

 

 

 

a ima i ovde ukratko par stvari - http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/za-potrosace.php?pismo=latinica

 

Vaša prava u brojevima

2 godine – imate pravo na opravku i zamenu robe/usluge iako nemate garanciju (reklamacija)
14 dana - imate pravo da se predomislite ukoliko ste naručili robu preko Interneta, TV prodaje, kataloga, na prezentaciji ili od trgovca koji se pojavio na vašim vratima
15 dana - rok u kome trgovac mora da odgovari na reklamaciju
30 dana - rok u kome je trgovac dužan da vam isporuči robu (ukoliko nije drugačije ugovoreno)

 


e sad, kontam da je ovo drugo staro jer je ovo prvo prošlo pre mesec, dva dana kao novi zakon - http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/vesti.php?naslov=zakon-o-zastiti-potrosaca-novi 

Ali izgleda tek od septembra je validno.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ali sta ako se pokvari,ako nastupi garantni slucaj?Vecina tih prodavaca vele da oni nose konzolu i da ja nemam sa tim nista,radnja-style garancija i sve,ali instinkt pravnika mi govori da te garancije ne vrede ni pisljivog boba.Verujuci na rec je retko ko prosao dobro :)

 

Ali dobro,necu da kukam vise,svodi se na to da razlikom u ceni kupujes sigurnost i to je to.A da ima ponuda,ima:

 

http://www.kupujemprodajem.com/FIFA-14-Playstation-500-gb-disk-bundle-11154208-oglas.htm?filter_id=14565

 

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-PlayStation-4-14502760-oglas.htm?filter_id=14565

 

Ne treba ti instikt pravnika da bi skapirao da od te garancije najverovatnije nema nista. Ja sam uzeo tv od "madjara" i bila je prica, nema frke, samo sacuvaj kutiju i sve papire, ako rikne bilo sta posalji nam i mi cemo odneti posto svejedno idemo redovno za Madjarsku, ali posto to nije nikakva firma cisto sumnjam da vode neku evidenciju kupaca i slicno, nisam ja od njih dobio nikakav racun da bi za godinu dana mogao da se javim i da kazem, e uzeo sam tv od vas tad i tad proverite, a sve se nadam da ce me se secati, tako da ja na tu garanciju u principu nisam uopste ni racunao...ali jbg, razlika u ceni je bila maltene 300e i isao sam logikom da su sve to kvalitetni proizvodi i da se u prve dve godine koriscenja koliko traje garancija nece nista sjebati, znaci isao sam da kazes na srecu, stvarno mi je bilo zao da ovim lopinama dam maltene jos jedan solidan tv za razliku u ceni...

 

E sad, kod Sonija je manja razlika u ceni, ali nije ni to zanemarljivo (150e koliko sam skapirao), tako da bi ja najverovatnije rizikovao pa sta bude, isto je to kvalitetan proizvod, u principu ne bi trebalo da se ista sjebe u tom relativno kratkom periodu koliko traje garancija.

Link to comment
Share on other sites

400-410 evra PS4 na oglasima, na Kupujemprodajem nadješ lika iz Beograda, Nikola mu je nick (nisam ja), sve pluseve ikada ima, kupi od njega i bombona. Ima i bundle varijantu sa Watchdogs koja je skuplja, mislim 450-460.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Pitanje - ako kupim PS4 u Nemackoj - hoce sve da bude na nemackom ili moze da se prebaci na engleski?

 

prebaciš najnormalnije, makar je tako bilo kod svih prethodnih verzija, ne znam da li su nešto sad "zeznuli" kod ps4, mada bih se iznenadio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...