Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Izuzetno lepa palata srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu (osnovano 1861.) , koju je pozorištu poklonio  Laza Dunđerski. Prava je šteta što je stradalo u požaru 1928. i što je NS ostao uskraćen za jednu ovakvu reprezentativnu palatu...

 

Dundjerskovo%20pozoriste.jpg?attachauth=

 

 

(ako iz nekog razloga ne radi hotlinkovanje - https://e4a44921-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com/site/portretnovogsada/gradjevine-novog-sada/Dundjerskovo%20pozoriste.jpg?attachauth=ANoY7crw9gKG7K3oP7HrllwBt6DmvesVP-2ZfJkxuw2897ysLJwicWBCzkddmOuMNFP8QdYCtPsOMGAQWn8Hw_p1ZTgkxCtGgdXxALj0QWsbVXg57hBVQO2Dgp0-A-0oDuX56R2RD4KqCW9sCJDzA8F2T8Ry88yGFKh3FisDeL0RyE-VblzKEXW_kKXhDdELEGd709H6MOhI0atJnKKVx4_MRe69UjIVlJDZ2MtyU3jOL2E7-qcwg37dKMAQoYT6UiChmYZbo949XG9Fg_VwKUd5k58gB-rA1A%3D%3D&attredirects=0 )

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Uvek sam se pitao otkud to da u Novom Sadu nema neke reprezentatvne istorijske zgrade pozorišta, i sad sam bezveze nešto istraživao porodicu Dunđerski i naletim na podatke o ovom pozorištu. Ogromna, ogromna šteta...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Uvek sam se pitao otkud to da u Novom Sadu nema neke reprezentatvne istorijske zgrade pozorišta, i sad sam bezveze nešto istraživao porodicu Dunđerski i naletim na podatke o ovom pozorištu. Ogromna, ogromna šteta...

 

sad ima da me hejtujete da sam pijana budala, ali u mojoj staroj kuci na selu je stojao veliki stari klavir koji je pripadao lenki dundjerski i koga je cukundeda kupio ne znam od koga tacno

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Čukundeda pijan zapalio pozorište dok je iznosio klavir  :tf2:

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

A što pišeš u prošlom vremenu, više nije u vašem vlasništvu?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

nije, to je bila zajednicka kuca sa nekom rodbinom i klavir je njihov kao...kucu smo prodali, a oni su preneli klavir kod njih i zvali neke antikvare da ga procene...i ovi su ih odjebali u fazonu evo vam par soma evra za klavir, nece vam niko dati vise, jedino neki muzej ako otkupi...i sad skuplja prasinu kod te rodbine

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fucking friendzone...

532051_134268996758456_218084924_n.jpg

Edited by Милан

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...