Jump to content

Google I/O


baltam0s

Recommended Posts

i 650$, preteraše ga

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

yep, al je to prvi Nexus da košta ko iPhone

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

a dobro, nije klasican nexus. nexus 5 ce verovatno biti najavljen u avgustu, ovo im neki sideprojekat.

a šta smatraš klasičnim Nexusom?

Eto, kad je GNex izašao, to je bio prvi telefon sa 720p displejom. Bio je dual-core kao i S2, odnosno Sensation/LG 2X sa Tegrom 2, koji su te godine bili top telefoni. A opet nije koštao 650$ plus porez

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa ne zove se nexus :D

nije brendiran ni razvijan(ili barem bez uticaja na razvoj) od strane googla. prosto, nexus telefoni su izradjeni pod uticajem googla, a ovo je s4 sa nexus experience.

isto tako mozes da kazes da je i htc first nexus jer ima stock android ako mu posvetis 2 minuta da iskljucis onaj facebook home.

 

razumem sta govoris, ali ovo nije zvanicno nexus i samim tim google nema uticaj na cenu.

Edited by baltam0s

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Hangouts nije loš, tj meni je wow jer osim Verbsa nije bilo krštenog GTalk klijenta za iOS

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Meni se taj Hangout nije dopao, nekako mi deluje kao da ništa ne uče te firme iz istorije - kad je icq pa kasnije msn krenuo sa emojoima i ostalim palcima, tu mu je krenuo i kraj ... isuviše je šareno i isuviše te vuče da koristiš google+ kojeg niko ne koristi.

 

zanimljiva je doduše ona fora sa google play i snimanjem statusa igara koje igraš, hi score tabli i slično.

Link to comment
Share on other sites

tabla, koji si gari :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ztn3!



malo su posvetili pažnje google talk-u taman kad sam uglavnom prešao na whatsapp, al lepo je što je konačno dobio opciju da pošalje sliku i što se regularno pojavljuje u share meniju, al je glupo što su sklonili klasičnu kontakt listu.

Link to comment
Share on other sites

ztn3!

malo su posvetili pažnje google talk-u taman kad sam uglavnom prešao na whatsapp, al lepo je što je konačno dobio opciju da pošalje sliku i što se regularno pojavljuje u share meniju, al je glupo što su sklonili klasičnu kontakt listu.

 

pa, kad si već pomenuo gtalk, upravo mi izađe notifikacija da će Hangouts da se apdejtuje i da zameni GTalk, i tako je i bilo :( I sad više nema gtalka, već hengauta, i smara me da ga potvrđujem nekim smsom koj moj :(

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa ja nekako uvek prihvatim takve neizbežne stvari trenutka kad se pojave :D ali je ovaj hengauts glup i nepotreban i smaraju sa tim gugl plusom na koji se lože samo ove sisice sa jizzmodoa i wireda da traže fensi nove restorane po njujorku gde idu da jedu tofu sendviče i te hipsterske obroke :P

 

Gtalk je bilo - pokreneš, klikneš koga ćeš, četuješ. Ovde je pokreneš, odbiješ spam koji te smara da daš broj (to ne uvek izgleda), slajduješ desno da otvoriš rendomli (kao najčešće kontaktirane) poređane kontakte od kojih se ne vidi ko je onlajn, a ko ne i onda selektuješ jedan (ili više omg), pa moraš da klikneš message. I onda svi zajedno možemo da delimo tofu recepte :P

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

to "ko je online a ko nije" nekako i jeste i nije bitno. s jedne strane, glupo je da ti ne prikazuje da li je neko trenutno za kompom, ili je na mobilnom, ili je stavio da ga ne uznemiravaju, ili je ugasio sve i otišao u manastir.. a s druge, sve više ljudi ima pametne telefone, tablete i ostale mobilne uređaje, i možeš biti siguran da će poruka koju šalješ stići do njih u bilo kom trenutku.

 

mada, nešto ne verujem da su oni toliko razmišljali o tome, ovo mi više deluje da su računovođe i marketing menadžeri odlučili da treba da se otme SMS tržište od mobilnih operatera i naložili programerima da naprave gtalk/imessage/whatsapp/fb messenger tako da što više liče na SMS.

Link to comment
Share on other sites

sto ne koristis Pidgin?

 

Neću, samo mi fali još jedan program za jedno te isto sranje :D Ja sam lepo to koristio kroz gmail čet i na androidu i bilo je super.

 

to "ko je online a ko nije" nekako i jeste i nije bitno. s jedne strane, glupo je da ti ne prikazuje da li je neko trenutno za kompom, ili je na mobilnom, ili je stavio da ga ne uznemiravaju, ili je ugasio sve i otišao u manastir.. a s druge, sve više ljudi ima pametne telefone, tablete i ostale mobilne uređaje, i možeš biti siguran da će poruka koju šalješ stići do njih u bilo kom trenutku.

 

mada, nešto ne verujem da su oni toliko razmišljali o tome, ovo mi više deluje da su računovođe i marketing menadžeri odlučili da treba da se otme SMS tržište od mobilnih operatera i naložili programerima da naprave gtalk/imessage/whatsapp/fb messenger tako da što više liče na SMS.

 

Da, Hangouts je u fazonu da ti postane glavna čet/sms/mms aplikacija na fonu, što je lepo ali kad bi bio i opt out, bilo bi još lepše. Takođe, i da sve to stoji da svi imaju sad hengauts na telefonima, opet bih voleo da vidim ko je onlajn, a ko ne, i da nekako vidim bitne ljude, a ne neke bezveze kontakte sa kojima ne komuniciram godinama. Što me dovodi do...

 

Uvalili su ti neki divco hangouts izgleda, posto meni radi...

 

tL5RlEh.png

 

... jeste, ima ta zelena linija kad je neko onlajn ali je problem što:

 

1. Ne znam jesi li primetio da su (ili je bar samo kod mene tako) tu sada kontakti sa Google+ krugova, a ne GTalk kontakti koji su dodavani tokom godina? A te dve baze nisu iste izgleda.

2. Nasumično ti izlista ljude, umesto da recimo hoću da vidim samo ko je onlajn a ne trideset rendom kontakata od kojih je troje onlajn. Pre ti lepo poređa kako ti hoćeš, prvo onlajn, onda busy, pa away i onda offline. Ovo govno nema opcije uopšte koje se tiču takvih stvari, a i one koje ima su očajne.

 

 

Ja sam za sada svugde odbio taj hangouts, nekako se ipak nadam da gledaju i statistiku tog "ranog prihvatanja" pa možda uzimaju u obzir da nije sve tako kul ako se već dobar broj ljudi ne odluči za prelazak.

 

Mislim da njih boli kurac i da će oni da guraju sad ovo silom, prihvatili mi ili ne. Lepo je što se trude da ujedine sve to ali ovako kako to sad izgleda je bar po meni - retardirano. Svakih 6 meseci ima da gledamo kako će gugl da ukine nešto ili promeni na gluplje. Obično kad menjaju nešto, odmah prihvatim, da se brže naviknem i da ne mislim kasnije ali ovo sam vratio na staro u nadi da će hengauts da propadne ili da postane bolji kada reše da ukinu gtalk for gud za par meseci :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa otkud znam, iako su mi nekako sve manje gotivni, google jeste poznat kao neko ko prosto ukine nešto što ne prolazi kod ljudi, ne forsira ga po svaku cenu, poput recimo buzza. wavea i tako tih stvari koje su se pojavile, imale neku prođu par nedelja, malo se ljudi izložili, malo ih ljudi hejtovali i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...