Jump to content

"opasne" rase pasa


Recommended Posts

U pravu ste obojica, to je najveci problem sto ce batica krimi dzimi da uzme pita a da ne zna njegove osobine i da napravi veliki veliki problem, zato vas i upozoravam sve da bezite od ljudi koji setaju pit bulla bez povodca u blizini drugih kerova, ti ljudi ne znaju sta rade i sa cime se igraju. Takodje i ljudi koji drze vise kerova u kuci pored pita, bezite i od njih.

Pit bullovi su najbolja rasa od svih kerova, to su najkompletniji kerovi, sportisti bukvalno, ali samo ako covek zna kako da postupa sa njima i kako da reaguje u odredjenim situacijama.Uvek ali uvek covek mora imati dozu nepoverenja u pita, zbog njegove prvobitne namene i genetskog sklopa.

 

 

wikipedija kaze

The essential characteristics of the American Pit Bull Terrier are strength, confidence, and zest for life. This breed is eager to please and brimming over with enthusiasm. APBTs make excellent family companions and have always been noted for their love of children. Because most APBTs exhibit some level of dog aggression and because of its powerful physique, the APBT requires an owner who will carefully socialize and obedience train the dog. The breed’s natural agility makes it one of the most capable canine climbers so good fencing is a must for this breed. The APBT is not the best choice for a guard dog since they are extremely friendly, even with strangers. Aggressive behavior toward humans is uncharacteristic of the breed and highly undesirable. This breed does very well in performance events because of its high level of intelligence and its willingness to work.

 

Ali ne kaze da su to kerovi pravljeni za borbe, izdvajane su jedinke sa gejmom(http://en.wikipedia.org/wiki/Game_%28dog%29 ), to je pas koji obozava ali obozava da se bije, i samo je pitanje vremena kad ce da prokine i da krene da napada sve druge kerove i zivotinje(sve sem ljudi u principu).To su kerovi koji se biju po 6 sati, imaju dugacku istoriju sporta, njemu je u krvi da se bije sa drugim kerovima.

 

Ova rasa nije za svakoga, nije za vecinu ljudi, i ova rasa ne moze da se poredi ni sa jednim drugim kerovima (osim mozda sa nemackim lovnim terijerima :D )

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Momci sad sam iscitao sve 4 strane , ja imam stene pitbula , sad ce 3 meseci , i verujte da sam sve zivo procitao vezano za njih , razgovarao sa ljudima koji cuvaju te rase ( ujakov ortak cuva samo pitove vec nekih 30 god ) apsolutno su upravu ljudi koji su napisali KAKAV GAZDA - takav pas , bilo koja rasa , ali bilo koja ako se ne cuva kako dolikuje zivom bicu (psu) ofc moze da postane agresivna , ima jedna izreka - "Umoran pas je dobar pas" , energicna setnja ujutru oko 1h moze jos jedna popodne , provoditi malo vise vreman sa njim pogotovu do 4 meseca , naravno uciti psa ponasanju , juce bas setam , i vidim neki klinac ima oko 18-19 god , seta staforda , tj staford seta njega laje i rezi kao bolestan , morao sam da predjem ulicu :D Ljudi imaju pogresan utisak , skoro sam citao negde na netu , godisnje izmedju 500 000 i 1 000 000 ljudi prijave ujede psa , i nisam verovao koji psi su u pitanju , Chow Chow , Dalmatinac , Rot , Nemacki ovcar i snaucer [:0] ....

Link to comment
Share on other sites

Najumiljatiji ker sa kojim sam blejao u zivotu je zenka rot od 45 kila :D

 

 

UbsLRKQ.jpg

Aaaa koliko je dobra slika, je l si ti slikao?

Ma ima da je stavim na pozadinu ako dozvoljavas  [:D] 

Ja se ne razumem u pse, skoro mi je majka ispricala da me je jedan pas napao i srusio kada sam bio mali, iz cista mira, samo se zatrcao. (verovatno sam mu bio zanimljiv, hteo da se igra sa mnom [:D] )

Tako da mozda zbog toga imam i strah od pasa, kad god neko prolazi sa psom i jos onako vidim da pas seta vlasnika nije mi bas prijatno...

napravim distancu i imam fleseve kako se pas otrgne i juri me a vlasnik ne zna sta ce i dere se "MA HOCE DA SE IGRA MA ON SAMO HOCE DA SE IGRAA!!"

dog8.png

Radio sam onaj test sto je neko ostavio i u pozadini je bila ova slika haha, kako se zove ovaj pas, prvi put vidim [:D]

EDIT: haha sve mi je kvoutu, opusteno, neka ostane, u stvari ne znam ni da namestim lol

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

Да, капирам, али то са питонима је друга прича, питон је само глуп и ''бинаран'', па се на томе заснива сво хендловање:) А овај мој има метар и шумску јагоду, тако да је лол:) За змије преко икс метара (два или три, не знам тачно), важи правило да на сваки додатни метар ти треба додатни лик да би био сигуран да и ако буде срање, да ћете исхендловати.

 

Али добро то, него капирам да је овај топик више у фазону аспекта трчкарања паса по улицама, што је параметар који не постоји код ''гајбених'' живуљки. Ако тебе удави твој питон, јебига, што се курчиш кад си слабији, али ако га шеташ по улици, па удави неког лика, онда имамо проблем:) Из тог трипа је и цела дискусија и онда је кудикамо доста битно колико је то увек, никад итд.

Наравно да нису у питању апсолути, али је то битан параметар за сабирање и одузимање трипова.

 

Мене никад није ујео пас, а и ретко се прочита да је неки пас покидо лика, али ако то расте експоненцијално ако је власник ретард батица, онда то не ваља. Долази се до тога од које поставке кренути. Ако је поставка да гомила неспособних/незрелих царева фура псе, онда свакако постоје опасне расе - јер се мора гледати реална ситуација при процени шта значи термин ''опасно''. И ту долазимо до оног Дралетовог ''па и пиштољ је безопасан сам по себи'' и то се просто мора узети у обзир када се води оваква дискусија.

 

Са тим у вези, моје питање је - да ли су све расе потенцијално опасне, нпр. ако је власник у том фазону? Градација вероватно постоји, али докле она иде? Постоје ли расе које су апсолутно безопасне у било ком сценарију и расе за које је здраво претпоставити да су опасне по дефаулту?

Е, па то и питам отприлике у овом посту де си ми УЛЕТЕО ХЈО ХЈО, да ли је пас икс опаснији од пса ипсилон, тј. колика је ту градација од до? Не мислим на демиџ наравно, него на агресивност, непоузданост и те форе. Мислим, јел кокер мицастији пас од вучјака, кратко речено?

 

Naravno da postoji gradacija, i naravno pit bul je na vrhu lestvice "opasnosti" po okolinu, ali to i dalje zavisi sve od gazde. Sa druge strane najveci efekat ostavlja upravo taj demidz sto bi ti rekao. Na primer skoro sam cuo upravo ovo sto neko pomenu da tipa najvise ujeda pasa godisnje je od kokera, jer su tako mickasti izgledom a umeju da budu dosta prgavi. Ali naravno to ako te ujede odes negde da te evenetualno previju, najcesce ni to, jer je zanemarljiv demidz. Kad pit bul ujede nekoga demidz je toliki da odmah dospe na naslovne strane novina.

 

Recimo da uporedim to s kolima, imas Punta i Lambordzinija. I jedan i drugi mogu da te prevezu, ali isto tako oba mogu i da ubiju pesaka ili da izazovu neku vecu saobracajku. E sad, s Lambordzinijem je to mnogo lakse jer ide 300 na sat i veci karambol napravi ako se sudari, plus treba i veci skill da bi se vozio. Sa druge strane imas i kakvi su vlasnici - dok Punta najcesce vozi lokalni penzos iz kraja (da se ne uvrede neki :) Lambordzinija kupuje batica koji je zaradio kintu prodajom tipa droge pa se sad kurci. I naravno da kad se ukombinuje "opasnost" samog auta i tipa vlasnika biti x puta veca sansa da se pogine u Lambordziniju, kao sto je veca sansa da ce nekoga da iskida pit.

 

Sad sto se tice toga da li su svi psi jedne rase opasni ili jedne potpuno bezopasni to je nemoguce tvrditi, jer je svaki pas karakter za sebe. Ali naravno odredjene rase su gajene s nekim pozeljnim sposobnostima u vidu. Tipa mog mopsa su kinezi gajili tako da njegove bore treba da (idealno) naprave neka dva njihova znaka, sto je ocigledna zajebancija. Pitovi su selektovani tako da budu sto borbeniji i zato veliki broj njih ima upravo tu crtu. Dok su na primer Labradori u poslednjih 50ak godina selektovani tako da budu vodici za slepe, da donose pice nepokretnima i sl. I u takvoj ostroj selekciji oni prave ponovo selekciju gde tipa jedan od 10 Labradora ispunjava kriterijume da bude vodic za slepe. Tako je i kod pitova jedan od nekoliko idealan krvolocni borac, ostali su blizi nekom standardnom kucetu.

 

No, i dalje tvrdim da uz odogovornog gazdu sa adekvatnim vaspitanjem nijedan pit nece postati ludacka masina za ubijanje, cak nece doci ni u situaciju da mu nesto "kvrcne". Ali kao sto Punta moze da vozi bilo ko a za Lambordzinija treba veliki skill, tako i za retrivera je dovoljno samo malo dresure, dok se s pitom mora vrlo ozbiljno raditi da bi bio socijalno prihvatljiv pas, a to ne kapiraju svi.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U pravu ste obojica, to je najveci problem sto ce batica krimi dzimi da uzme pita a da ne zna njegove osobine i da napravi veliki veliki problem, zato vas i upozoravam sve da bezite od ljudi koji setaju pit bulla bez povodca u blizini drugih kerova, ti ljudi ne znaju sta rade i sa cime se igraju. Takodje i ljudi koji drze vise kerova u kuci pored pita, bezite i od njih.

Pit bullovi su najbolja rasa od svih kerova, to su najkompletniji kerovi, sportisti bukvalno, ali samo ako covek zna kako da postupa sa njima i kako da reaguje u odredjenim situacijama.Uvek ali uvek covek mora imati dozu nepoverenja u pita, zbog njegove prvobitne namene i genetskog sklopa.

 

 

wikipedija kaze

The essential characteristics of the American Pit Bull Terrier are strength, confidence, and zest for life. This breed is eager to please and brimming over with enthusiasm. APBTs make excellent family companions and have always been noted for their love of children. Because most APBTs exhibit some level of dog aggression and because of its powerful physique, the APBT requires an owner who will carefully socialize and obedience train the dog. The breed’s natural agility makes it one of the most capable canine climbers so good fencing is a must for this breed. The APBT is not the best choice for a guard dog since they are extremely friendly, even with strangers. Aggressive behavior toward humans is uncharacteristic of the breed and highly undesirable. This breed does very well in performance events because of its high level of intelligence and its willingness to work.

 

Ali ne kaze da su to kerovi pravljeni za borbe, izdvajane su jedinke sa gejmom(http://en.wikipedia.org/wiki/Game_%28dog%29 ), to je pas koji obozava ali obozava da se bije, i samo je pitanje vremena kad ce da prokine i da krene da napada sve druge kerove i zivotinje(sve sem ljudi u principu).To su kerovi koji se biju po 6 sati, imaju dugacku istoriju sporta, njemu je u krvi da se bije sa drugim kerovima.

 

Ova rasa nije za svakoga, nije za vecinu ljudi, i ova rasa ne moze da se poredi ni sa jednim drugim kerovima (osim mozda sa nemackim lovnim terijerima :D )

 

Ala lupa ovaj cela pa to je strasno.

 

Najbolja za sta? Sveukupno najbolja? Pitaj eskima ili davljenika ili insert random profesija za psa. Ili je ovako za druzenje naj jer ti volis da te nesto zaskace i balavi 0/24 nasuprot na primer zen njufaundlendu ili na primer nezni divovi blesave doge i tako dalje ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

tacno, uvek je gazda kriv, i te pitbulove shto vidite u parku da dave drugog kera sigurno ne drzi neko normalan :)

 

 

shto se tice odvajanja, po mom iskustvu, najbolji nacin i jedini siguran je  brejkstik,a ako ga nemash, bolje je da cekash da pusti kera (da bi ga ujeo na drugo mesto ili shta god ) i da ga samo cimnesh, nego da ga bijesh

 

znaci cekash da zine i naglo ga povucesh

 

Ne mislim ti sad nista zlonamerno sta vise tvoje postove sam jedino i citao jer je ocigledno da se najvise od svih ovde razumes(sem naravno sada kada je mohi dosao, sada ce on da objasni) ali ova recenica kada treba da blejis pored kera i cekas da pusti mi je rofl, mislim ja neam blage o odgoju psa ali cinjenica da stojis pored kera dok on zvace vrat nekom i govoris "neka neka, sad ce se on smoriti pa cu ga ja cimnuti" me je naterala da lolujem irl :DDDDDDDDD

Link to comment
Share on other sites

pa ako nemas brejkstik ili alkohol(vodu) a treba da skines zenku (ne mozes da je uvatis za muda), ovo je jedino moguce resenje u praksi ako nemas vremena da odes po polugu, posto ker ide da popravi ugriz(tako sto zagrize opet, dublje), uhvatis ga za vrat da ne moze da cima i cekas da krene opet da zagrize

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Ne mislim ti sad nista zlonamerno sta vise tvoje postove sam jedino i citao jer je ocigledno da se najvise od svih ovde razumes(sem naravno sada kada je mohi dosao, sada ce on da objasni) ali ova recenica kada treba da blejis pored kera i cekas da pusti mi je rofl, mislim ja neam blage o odgoju psa ali cinjenica da stojis pored kera dok on zvace vrat nekom i govoris "neka neka, sad ce se on smoriti pa cu ga ja cimnuti" me je naterala da lolujem irl :DDDDDDDDD

veruj mi da kad nemash drugi nacin ovo je najbolje shto mozesh da uradish, cekash ga da krene da "napuni usta" ili "promeni zahvat" i cimnesh ga u sekundi:)

mada bi svako ko ima agresivnog kera trebao da zna kako da se ponasha i da u potencijalno nezgodnoj situaciji podigne svog kera pre nego shto dodje do sranja

Link to comment
Share on other sites

niko nije spomenuo dobermane kao najzajbanije pse. nemam iskustva sa njima, al sam čuo da su najluđi, jer priča kaže da veliki procenat dobermana u jednom momentu svoga života prsne i napadne i gazdu... to sam čuo od više izvora, urbani mit?

 

i da, za psa koji ne pušta najelegantnije rešenje je voda po njušci i to je to, ako nemaš vode može i prašina/zemlja na nos, pušta istog momenta.

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...