Jump to content

Split sa njuz topika


Recommended Posts

znači da ja moram da pazim na sve što govorim, radim i što oblačim na sebe jer neko može da bude uvređen zbog toga ?

Cak i u zakonima skoro svake zemlje imas to. Ako ne pazis mozes da najebes, primer da vredjas na nacionalnoj osnovi. Kao sto neces drugu koji nema mamu reci "jebem ti mater". Tako neces Jevreju bacati "sapun" fore ili oblaciti nacisticku uniformu medju poljacima.

 

И даље ти није добро поређење, Даки. Можда ако би Гвардиола држао конференцију у шаховници, у ком случају бисмо ми могли овде да отварамо ''Гвардиола геј'' топике јер не готивимо Рвате и шаховницу и да му пљунемо под прозор. Док ако би навуко свастику, видели бисмо колико би му трајала каријера у било чему.

Свастика је институционализована и канонизована правно (нећемо сад улазити дубље у тај феномен), а и у осталим аспектима дере јапанску заставу по свим мерилима.

Ne, sahovnica je lose poredjenje, ustaska uniforma je pravo. To nekim tamo Kinezima i Japancima ne bi bilo jasno, ali Srbi bi bili jako uvredjeni.

Onaj ko će da se uvredi, uvrediće se makar bilo šta, onaj koga boli dupe odjebaće budalu kako god da je obučena. Ovaj francuz je iznubovao, neki tamo se uvredio iako su šanse da je francuz bio u fazonu "omg, totalnu ću sad da glorifikujem japanske naciste" apsolutno nikakve već je ispao glup na internetelevizijama.

Sad se pravis kao da su svi ljudi kul. Pa bas zbog tih koji bi se uvredili (koliki god da je procenat) postoje i zakoni o vredjanju po nacionalnoj ili verskoj osnovi.

Link to comment
Share on other sites

Није тачно, шаховница је добро поређење, усташка униформа није. То ти причам све време. Није поента коме је шта јасно, него је поента у паралелисању симбола, које ти савијаш да би ишло на твоју воденицу.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne Duljo, sahovnica je simbol jedne zemlje, kao sto bi bilo izlazece sunce. Ustaska uniforma je bas to - uniforma u kojoj su se cinili ratni zlocini. Ta uniforma je iz tog perioda. Oni tu uniformu vise ne koriste.

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

Αlso

 

ovo je jedna od onih priča veštačke političke korektnosti, kad ljudi prosto traže nešto što će da ih uvredi.

kao što su bosanci uzeli da vajnuju zbog marša na drinu, npr.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sad se pravis kao da su svi ljudi kul. Pa bas zbog tih koji bi se uvredili (koliki god da je procenat) postoje i zakoni o vredjanju po nacionalnoj ili verskoj osnovi.

 

pa da, ali ja sad da rešim da se maskiram za maskenbal u recimo Čarlija Čaplina iz Velikog Diktatora i neka nobina će se uvrediti iako meni nije uopšte bila poenta da idem i vređam jevreje ili slično ali je taj neko prepoznao potencijal. Plus što ti zakoni se bave vređanjem kada ti nekome vičeš "bolje da su vas istrebii sve gasom", a ne ako imaš loš tajming i osećaj za modu. Ti zakoni su tu da spreče one nasilne budale koje su rešile da ubiju, prebiju ili nekako direktno omalovažavaju nekoga na osnovu onog i ovoga, a ne da se nesigurne lezbejke žale kako im je upao pesak u vaginu.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

nije jebeno isto, ovo je legitimna japanska zastava stotinama godina...zwerkova poredjenja sa žutom kućom i albanskom zastavom ne bih komentarisao pošto su klasične babe i žabe

ne znam, ali meni ovo nisu dve iste zastave, jebi ga.

buy_japan_rising_sun_flag-01-01.gif

 

world_flags-20110809181220-00087.png

 

 

Poređenje može biti kao kad bi neki Argentinac došao da se bori obučen u recimo ovakvu zastavu

zastava_vezena.jpg

pa da mu dođe neki balija da mu kenja kako je to za njega uvredljivo jer je to četnička zastava, i to je da kažemo ok, jer zastava iznad nije isto što i ova sledeća

zastava-srbija.jpg

 

Mislim da sam ubo u potpunosti, jedino što vidim kao moguću grešku je to da je ona problematična zastava japana bila i zvanična u nekom periodu :)

EDIT: proverio sam, ona gore sa zracima je zastava japanske VOJSKE, tako da sam 100% u pravu. MISLIM da sam u pravu, da se Doolio ne iznervira :)

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

Ne Duljo, sahovnica je simbol jedne zemlje, kao sto bi bilo izlazece sunce. Ustaska uniforma je bas to - uniforma u kojoj su se cinili ratni zlocini. Ta uniforma je iz tog perioda. Oni tu uniformu vise ne koriste.

Небитно, замисли да шаховницу више не користе.

У свакој униформи су се чинили ратни злочини, то није аргумент.

 

Усташка униформа је превише нобрејнер и превише конкретизован трип да би је поредио са заставом царског јапана јеботе, то причам све време. Ајде сад да причамо о мајици на којој пише ''србосјек је цар'' и како је то исто. Није се лик обукао у неки јапански еквивалент усташе и ставио јапанскоусташке еполете и те форе.

 

Е, можда је баш било лето кад су јапанци клали около, ајмо да забранимо лето у филмовима јер наше жртве пате у болу сваки пут кад виде лето на великом екрану.

 

pa da, ali ja sad da rešim da se maskiram za maskenbal u recimo Čarlija Čaplina iz Velikog Diktatora i neka nobina će se uvrediti iako meni nije uopšte bila poenta da idem i vređam jevreje ili slično ali je taj neko prepoznao potencijal. Plus što ti zakoni se bave vređanjem kada ti nekome vičeš "bolje da su vas istrebii sve gasom", a ne ako imaš loš tajming i osećaj za modu. Ti zakoni su tu da spreče one nasilne budale koje su rešile da ubiju, prebiju ili nekako direktno omalovažavaju nekoga na osnovu onog i ovoga, a ne da se nesigurne lezbejke žale kako im je upao pesak u vaginu.

То све стоји, али мислим да то о чему сада причаш гура причу у неки други контекст за који трипујем да није битан за овај актуелни:)

 

 

 

Даки, подсетила ме цела твоја прича на ово лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Cak i u zakonima skoro svake zemlje imas to. Ako ne pazis mozes da najebes, primer da vredjas na nacionalnoj osnovi. Kao sto neces drugu koji nema mamu reci "jebem ti mater". Tako neces Jevreju bacati "sapun" fore ili oblaciti nacisticku uniformu medju poljacima.

ali on nije bacai sapun fore jevrejima niti nosio naci uniformu u poljskoj, nego zastavu japana u državi koja nije koreja.

Link to comment
Share on other sites

То све стоји, али мислим да то о чему сада причаш гура причу у неки други контекст за који трипујем да није битан за овај актуелни:)

 

sasvim moguće. 

ali on nije bacai sapun fore jevrejima niti nosio naci uniformu u poljskoj, nego zastavu japana u državi koja nije koreja.

to.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

kapiram šta hoće daki i ostali da kažu, ali greše...zastava samo sa crvenim krugom i zastava sa zracima sunca su dva oblika japanske zastave...druga se neopravdano vezuje za japanski militarizam, nacionalizam i zločine u ww2, dok je prva ostala zvanična zastava...ali to nema veze, jer je i prva korišćena u ww2...a zastava sa zracima je uglavnom bila simbol carske mornarice čak mislim da je i dalje zvanična zastava japanske mornarice...tako da vaša priča sa svastikama i šahovnicama nema veze pošto one više ne postoje kao zvanične zastave bilo gde...to bilo kao kad bi se recimo mi bunili što neko maše bugarskom zastavom zbog njihovih zločina u ww1 i ww2

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Небитно, замисли да шаховницу више не користе.

У свакој униформи су се чинили ратни злочини, то није аргумент.

 

Усташка униформа је превише нобрејнер и превише конкретизован трип да би је поредио са заставом царског јапана јеботе, то причам све време.

 

Е, можда је баш било лето кад су јапанци клали около, ајмо да забранимо лето у филмовима јер наше жртве пате у болу сваки пут кад виде лето на великом екрану. Јел се он обукао у озлоглашеног јапанског официра који је наредио спаљивање триста села или шта ја знам? Није.

Al' ne mos' porediti uniformu koja se koristila manje od sto godina (od 1860-70ih zakljucno sa 1945.) sa sahovnicom koju Hrvati koriste od kad postoje Hrvati. Japan postoji hiljadama godina. Oni u tim uniformama jesu cinili zlocine.

Link to comment
Share on other sites

aj molim te pročitaj moj post, pošto vidim da su ga neki preskočili :)

i kakve veze ima da li je neka zastava zvanična ili ne? Nije ni ona crvena naci zastava sa svastikom zvanična, al mislim da se ne bi lepo proveo kad bi prošetao pored sinagoge noseći tu zastavu :D

 

edit: duletu upućeno, uleteo daki kao kad njemu uleti crna kulen zmija

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

kapiram šta hoće daki i ostali da kažu, ali greše...zastava samo sa crvenim krugom i zastava sa zracima sunca su dva oblika japanske zastave...druga se neopravdano vezuje za japanski militarizam, nacionalizam i zločine u ww2, dok je prva ostala zvanična zastava...ali to nema veze, jer je i prva korišćena u ww2...a zastava sa zracima je uglavnom bila simbol carske mornarice čak mislim da je i dalje zvanična zastava japanske mornarice...tako da vaša priča sa svastikama i šahovnicama nema veze pošto one više ne postoje kao zvanične zastave bilo gde...to bilo kao kad bi se recimo mi bunili što neko maše bugarskom zastavom zbog njihovih zločina u ww1 i ww2

Mozda si i u pravu. Ja ne znam na koji oni simbol misle tamo u clanku. Kazu simbol te armije. Mozda je onaj znak na celu, ne znam sta znaci to lol.

Link to comment
Share on other sites

ааааааааааааа брате па сад идеш у неке делиће контекста да би разбијао примере јеботе

 

Ево, најпластичније могуће

 

УСТАША није исто што и ИМПЕРИЈАЛНИ ЈАПАНАЦ или како год да би се ово написало

 

УСТАША би било исто што и ЈАПАНСКИ ЕКВИВАЛЕНТ УСТАШЕ



aj molim te pročitaj moj post, pošto vidim da su ga neki preskočili :)

i kakve veze ima da li je neka zastava zvanična ili ne? Nije ni ona crvena naci zastava sa svastikom zvanična, al mislim da se ne bi lepo proveo kad bi prošetao pored sinagoge noseći tu zastavu :D

 

edit: duletu upućeno, uleteo daki kao kad njemu uleti crna kulen zmija

Мислим да ти ниси разумео шта Дуле прича:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Rising_Sun_Flag

 

Ево Даки, читај. Значи тамо по Кинама је "deemed offensive" и то је то. У самом Јапану се користи за свашта. Ајде леба ти упореди то са статусом свастике. И немој ''нама је овако а њима онако'' него лепо, узмемо свастику па видимо њен статус било где и онда узмемо ову заставу и урадимо то исто.



едит: ево рече дуле лепо



Мислим лол ох спорне ли игрице

 

fRdsq9p.jpg

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ok, znači japanska mornarica i dalje koristi zastavu sa zracima, to je kao da nemci koriste svastiku još uvek! nemam živaca sa mobilnog da se raspravljam ovde, poz:)

togfuu odgovaram btw:)

e sad jebi ga, to nisam rekao. ponavljam, za ovu diskuju ne vidim kakve veze ima koja se zastava koristi a koja ne, poenta je - koja zastava (NEBITNO DA LI JE ZVANIČA ILI NE) je uvredljiva za određenu grupaciju, a koja ne. (btw skapirao sam šta si hteo da kažeš sa bugaskom zastavom)

 

idemo ispočetka. Dakle, lik je nosio ovu zastavu na sebi - http://en.wikipedia.org/wiki/Rising_Sun_Flag

ultimat-fajt-1364324745-288204.jpg

 

 Mislim, po meni je ovde jasna situacija, nije čovek znao da zastava X vređa pripadnike nacije Z i obukao je kimono sa tim motivom i to je to, jebi ga.

 Odoh i ja polako, samo ću ponoviti ovaj svoj post na koji mi niko nije odgovorio...

 

ne znam, ali meni ovo nisu dve iste zastave, jebi ga.

buy_japan_rising_sun_flag-01-01.gif

 

world_flags-20110809181220-00087.png

 

 

Poređenje može biti kao kad bi neki Argentinac došao da se bori obučen u recimo ovakvu zastavu

zastava_vezena.jpg

pa da mu dođe neki balija da mu kenja kako je to za njega uvredljivo jer je to četnička zastava, i to je da kažemo ok, jer zastava iznad nije isto što i ova sledeća

zastava-srbija.jpg

 

Mislim da sam ubo u potpunosti, jedino što vidim kao moguću grešku je to da je ona problematična zastava japana bila i zvanična u nekom periodu :)

EDIT: proverio sam, ona gore sa zracima je zastava japanske VOJSKE, tako da sam 100% u pravu. MISLIM da sam u pravu, da se Doolio ne iznervira :)

Link to comment
Share on other sites

Pa lol, mi se raspravljamo toliko, a sve pise u tom linku. Uvredljivo je nositi tu zastavu po Kinama, Korejama i ostalim zrtvama japanske agresije. Kontam da se to aplicira i na sportske dogadjaje gde ima ucesnika, gledalaca sta vec, tih nacionalnosti.

Link to comment
Share on other sites

Мрзитељ:

 

Нико не прича да ли је застава увредљива за групацију икс пошто очигледно јесте. Причамо о преступу господина Жоржа, тј. интензитету истог.



Pa lol, mi se raspravljamo toliko, a sve pise u tom linku. Uvredljivo je nositi tu zastavu po Kinama, Korejama i ostalim zrtvama japanske agresije. Kontam da se to aplicira i na sportske dogadjaje gde ima ucesnika, gledalaca sta vec, tih nacionalnosti.

 

Океј, да ли бар сад конташ зашто не можеш паралелисати свастику са том заставом?

 

 

Исто тако, фајт је био у Канади.

 

 

Чекај, гледалаца? Брате. Па капирам да свуда може бити гледалаца. Лик се пеглао са Ником Дијазом у Монтреалу, сад треба да гази по јајима јер можда дођу неки Кинези да се бију/гледају мечеве.

 

Опет, не прича се о томе да ли је застава увредљива за неке народе/групације, него причамо о поређењу са свастиком.

 

Додајмо на то и да се извињавао и произвођач кимона. То просто не може да се деси са свастиком (да тако велики произвођач било чега стави свастику негде из било ког разлога). Било чији произвођач, не само немачки или европски. Просто се не може поредити једно с другим. А да је увредљиво за кинезе и кореанце, то знамо, то није питање ни било.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Не бих рекао ни да то има исти статус. Јел видиш да Јапанци имају ту заставу фазон на шампонима. Хајабуса направи кимоно са том заставом не знајући да ће морати да се извињава после (а не би се ни извињавао да се онај лик није јавио са отвореним писмом).

Другим речима, симболика је у оку посматрача. Симболика усташа и није баш у том фазону. (само немојмо сад у трип ''али усташе су готивне хрватским домобранима, па за њих имају другу симболику него за нас'' јер не причам о томе). У усташкој симболици не постоји двосмисленост. Ова застава је и даље застава морнарице мислим лол. Имаш је на игрицама, чарапама итд.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па то стоји. Али опет чак и ту има левела, лупам, ако одемо на пољану да ларпујемо њемце у званичном ларп контесту, нико нам неће срати ако смо у вермахт фазону, али оће ако се изесесујемо или покачимо свастике.

 

И тај радијус није само физичка величина, да се тако изразим него представља и цео трип ''шта свет мисли о наци триповима'' и ''ју ју не поновило се'' и та симболика је дигнута на енти степен и социјално и психолошки и како год. Ово за излазеће сунце је локални трип одбојности према страним освајачима који су им побијали децу и слично.

Наравно, овде не идемо у причу шта је горе од чега ''фо рил'' и како би требало забранити америчку заставу пре свих осталих, што је јасно, али ово је рур, па да дисклејмујем:)

Исто тако, и симболички гледано, застава излазећег сунца има вишеслојну симболику и тригере, док свастика нема (мислим, нико неће бити у фазону лол богови сунца трте мрте, ни тај што гледа, ни тај што је обукао).

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...