Jump to content

Split sa njuz topika


Recommended Posts

Па шта ја знам, са његовог аспекта и не претерује. Са друге стране, јесте то уско са његове стране, да се тако изразим. Њега то вређа и смета му и ја то капирам (и нит је неосновано нит је лично, већ је на нивоу нације), али ми је све то мало ''партипуперски''. Мада га капирам.

 

Међутим, оно што ме је мало пецнуло је његов наступ, за који сматрам да је арогантнији него што треба. Опет, капирам да му није добро кад види ту заставу и да је то због тога. Али он потпуно занемарује то што та симболика има локални карактер под један (тачније, он признаје локални карактер у смислу обавештености, али не признаје га у смислу симболике, што је геј), а под два, то што је вишеслојна. Практично, лик на крају даје морални ултиматум и то мислим да је предркан наступ за нешто што је, ај да кажем, ''незванично'' када се упореди са фенси господарима жанра типа свастике:)

Мало ме све то подсећа на амере који морају да пишу ''немојте јести кутију'' на кутији за бомбоне и те форе. Најбоље да човек дође у ћегама у ринг, а и онда капирам да ће да се јаве припадници племена чунгалунга са акцијом да је јавни ход у гаћама прст у око чунгалунга заједници јер на језику знакова тог племена то значи ''јебем вам свима матер''.

 

А да не одемо у трип што је јапан један од свецкихмегацарева што се тиче попкултурних трипова и што ће свако живи да буде нинџа, дрка на аниме и ''носи заставу излазећег сунца''. Док тај Аргентинац што се обуко у усташу, за њега је реална претпоставка да зна о чему се ту ради и да вероватно није обукао то јер је случајно видео на гуглу и баш му се свидео дизајн.

 

Сад сам се сетио, најк или нике на арапском или тако неком језику значи нешто типа јебем ти матер и зато нема најки у тој земљи икс, реклама, фабрика, проџа итд. И то је то. Не верујем да неко тужи најк зато што је Мајкл Џонсон фурао најке на Олимпијади која се преноси свуда у свету и морали би да пазе мало јер то гледају и арапска или која већ деца. Није да има толико везе са овим, али ето, у том ми је неком смеру.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

капирам да ће да се јаве припадници племена чунгалунга са акцијом да је јавни ход у гаћама прст у око чунгалунга заједници јер на језику знакова тог племена то значи ''јебем вам свима матер''.

 

Duljo car [roflmao] Kontam sad sve sta oces rec, slazem se.

Link to comment
Share on other sites

Ok, prvo samo da objasnim da je moj primer sa zutom kucom bio u smislu da neko moze da bude uvredjen necim sto drugi uopste ne kapiraju kao bilo kakav problem, samo to. 

 

 

kad neko nosi svastiku i maše desnom rukom po terenu, zna šta radi i na šta ukazuje i treba da se kazni. ovako je samo došao lik i našao se uvređenim nečim što nije imalo nikakvu nameru da uvredi bilo koga.

to što za koreance japanska zastava ima određeno značenje, ne znači da je svako nosi sa tim značenjem u glavi. da dođe sad neki španac u ustaškoj uniformi jer mu se dopada, masa bi se uzjogunila ovde, ali bi svako sa gramom mozga rekao da je taj lik glupi neobavešteni moron, a ne srbomrzitelj.

 

Pa to je upravo slucaj i ovde, lik je neobavesten i ovaj koreanac ga je obavestio da to nije kul, ovaj odgovorio "a izvini, nisam znao da je uvredljivo" i na tome se zavrsava, ne treba praviti famu (nismo ipak Kurir :)

 

kapiram šta hoće daki i ostali da kažu, ali greše...zastava samo sa crvenim krugom i zastava sa zracima sunca su dva oblika japanske zastave...druga se neopravdano vezuje za japanski militarizam, nacionalizam i zločine u ww2, dok je prva ostala zvanična zastava...ali to nema veze, jer je i prva korišćena u ww2...a zastava sa zracima je uglavnom bila simbol carske mornarice čak mislim da je i dalje zvanična zastava japanske mornarice...tako da vaša priča sa svastikama i šahovnicama nema veze pošto one više ne postoje kao zvanične zastave bilo gde...to bilo kao kad bi se recimo mi bunili što neko maše bugarskom zastavom zbog njihovih zločina u ww1 i ww2

 

E pa vidis problem je u tvojoj percepciji "neopravdanog" povezivanja te zastave sa militarizmom, nacionalizmom i ratnim zlocinima. Iz perspektive nas dvojce to moze da bude neopravdano, ali iz perspektive nekoga ko je poprilicno kivan na taj period (a i druge) japanske istorije ne verujem da je to neopravdano. Otprilike kao kada bi dva kineza sela i bistre politiku Balkana i onda objasnjavaju kako se sahovnica neopravdano povezuje sa ustaskim zlocinima. E onda ta dva kineza treba da razumeju da to nije bas lako objasniti nekom Srbinu kome je neki ustasa zaklao babu u WW2, isto kao sto nije lako objasniti nekom Koreancu japansku imperijalnu zastavu kome je neki Japanac zaklao babu u WW2. Nisam ja ovde krenuo na neki krstaski pohod protivu Japana i njihovih obelezja, nego samo ukazujem na cinjenicu da to kako mi vidimo Japance i kako ih vide Koreanci je vrlo razlicito, sticajem okolnosti sam imao prilike da budem u Koreji pa znam da nije bas svejedno. 

 

 

Па шта ја знам, са његовог аспекта и не претерује. Са друге стране, јесте то уско са његове стране, да се тако изразим. Њега то вређа и смета му и ја то капирам (и нит је неосновано нит је лично, већ је на нивоу нације), али ми је све то мало ''партипуперски''. Мада га капирам.

 

Међутим, оно што ме је мало пецнуло је његов наступ, за који сматрам да је арогантнији него што треба. Опет, капирам да му није добро кад види ту заставу и да је то због тога. Али он потпуно занемарује то што та симболика има локални карактер под један (тачније, он признаје локални карактер у смислу обавештености, али не признаје га у смислу симболике, што је геј), а под два, то што је вишеслојна. Практично, лик на крају даје морални ултиматум и то мислим да је предркан наступ за нешто што је, ај да кажем, ''незванично'' када се упореди са фенси господарима жанра типа свастике:)

 

Ja sve vreme pricam o njegovoj perspektivi i to je sustina, njemu je to uvredljivo, a poredjenje sa svastikom koristi da bi objasnio ovome na koji nacin je uvredljivo, i u tom smislu mi to nesto nije specijalno prepotentno. I mi ovde izjednacavamo ustaske simbole sa svastikom, a oni su kako bi ti rekao isto "lokalnog karaktera". Pritom njihov "lokalni karakter" obuhvata vise ljudi nego Evropa i Severna Amerika puta 3 :) I po meni bi bilo logicno da se neko odavde buni ako bi neko nosio ustaske simbole. 

 

Na kraju opet se vracam na to da je on rekao "ok, kul je nositi japanske simbole s obzirom da se boris njihovim stilom, ali nije kul konkretno ta zastava iz tog i tog razloga koji vredja nas Koreance, Kineze i ostale, i ovaj je rekao "ok, izvini batice, necu vise da nosim tu zastavu". Dakle no harm done, a sa druge strane se ipak ukazalo na neki potencijalni problem. 

 

А да не одемо у трип што је јапан један од свецкихмегацарева што се тиче попкултурних трипова и што ће свако живи да буде нинџа, дрка на аниме и ''носи заставу излазећег сунца''. Док тај Аргентинац што се обуко у усташу, за њега је реална претпоставка да зна о чему се ту ради и да вероватно није обукао то јер је случајно видео на гуглу и баш му се свидео дизајн.

 

Opet je kazem problem perspektive, to sto ti kapiras da je Japan svetskimegacar ne znaci da to kapira i vecina ljudi na ovoj planeti :) I to sto mi zapadnjaci kapiramo to opet ne znaci da kapira vecina ljudi na planeti. I ako uzmemo da napravimo anketu kakvo ko ima misljenje prema Japanu i njegovoj kulturi verovatno ces doci do zakljucka da 40% planete nema nikakvo spec misljenje (tipa Juzna Amerika, Afrika, Indija, Arapi), jedno 25% ima super kul megacar popkultura (Severna Amerika, Evropa, Australija) i jedno 35% ima "treba ih sve pobiti" (tipa Kina, Jugoistocna Azija i sl :) Ustase su mnogo lokalnije pitanje jer za njih ukupno zna tipa 30-40 miliona ljudi u svetu i to stoji, ali to sto za japansku pop kulturu zna mnogo veci broj ljudi ne znaci da je ona po defaultu svima njima super, naprotiv. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

E pa vidis problem je u tvojoj percepciji "neopravdanog" povezivanja te zastave sa militarizmom, nacionalizmom i ratnim zlocinima. Iz perspektive nas dvojce to moze da bude neopravdano, ali iz perspektive nekoga ko je poprilicno kivan na taj period (a i druge) japanske istorije ne verujem da je to neopravdano. Otprilike kao kada bi dva kineza sela i bistre politiku Balkana i onda objasnjavaju kako se sahovnica neopravdano povezuje sa ustaskim zlocinima. E onda ta dva kineza treba da razumeju da to nije bas lako objasniti nekom Srbinu kome je neki ustasa zaklao babu u WW2, isto kao sto nije lako objasniti nekom Koreancu japansku imperijalnu zastavu kome je neki Japanac zaklao babu u WW2. Nisam ja ovde krenuo na neki krstaski pohod protivu Japana i njihovih obelezja, nego samo ukazujem na cinjenicu da to kako mi vidimo Japance i kako ih vide Koreanci je vrlo razlicito, sticajem okolnosti sam imao prilike da budem u Koreji pa znam da nije bas svejedno. 

da... u pravu si... svakako, rispekt za lika koji se bez imalo rasprave izvinio coveku

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Fora je u onome da lik koji je napisao otvoreno pismo uopste nije uzeo u obzir simboliku japanske zastave u borilackim vestinama nego je sve podveo pod vizuelni trip i neobavestenost.

 

Da sahovnica ima neko dodatno znacenje tipa svetski vrhunski sahisti, onaj ko bi se naljutio na likove koji nose to na sahovskom turniru je retard.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Fora je u onome da lik koji je napisao otvoreno pismo uopste nije uzeo u obzir simboliku japanske zastave u borilackim vestinama nego je sve podveo pod vizuelni trip i neobavestenost.

 

Da sahovnica ima neko dodatno znacenje tipa svetski vrhunski sahisti, onaj ko bi se naljutio na likove koji nose to na sahovskom turniru je retard.

 

Pa nije tako, on kaze tamo:

 

Since you’re influenced by Japanese Martial Arts, your wearing a headband designed after Japanese flag is understandable. But again, that huge ‘Rising Sun’ on your Gi means something else.

 

Nema nikakve specijalne fore sa imperijalnom zastavom a vezano konkretno za borilacke vestine, ta zastava se koristi za x japanskih nekih stvari, on samo potencira to da nije dobro da se stavlja ta japanska zastava jer je uvredljiva (za njega i druge). 

 

Isto je tako bilo za vreme OI u Pekingu zvanicna preporuka da Japanci ne donose takve zastave jer je uvredljiva za Kineze. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Vracam se na pricu o dva kineza koji bistre pricu o ratnim zlocinima na Balkanu :) To sto su za tebe to babe i zabe ne znaci da je tako i za njih, niti mozes realno da skontas njihova osecanja po tom pitanju. A i ovde nije toliko da li se bije s Kinezima/Koreancima, nego generalno. Meni bi smetalo i da Francuz nosi U na celu kada se bije s Avganistancem, ne mora da se bije sa Srbinom. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Али јеботе то смо апсолвирали одмах. То је десета прича. НИКО не каже да њих то не вређа нити мери колико их вређа. А јебига баш једем и ја говна безвезе. И јави ми када Рвати буду продавали шампоне и игрице са усташама, а да није на неким опскурним домобранским окупљањима. Немој зајебавати, јесу бабе и жабе и написао сам сто пута зашто су, а ти вратиш на ''брате њему је увредљиво'' (о чему сам такође писао ко мајмун) јеботе ако оћеш да испиздиш човека, свака ти част.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo

 

Али јеботе то смо апсолвирали одмах. То је десета прича. НИКО не каже да њих то не вређа нити мери колико их вређа. А јебига баш једем и ја говна безвезе. И јави ми када Рвати буду продавали шампоне и игрице са усташама, а да није на неким опскурним домобранским окупљањима. Немој зајебавати, јесу бабе и жабе и написао сам сто пута зашто су, а ти вратиш на ''брате њему је увредљиво'' (о чему сам такође писао ко мајмун) јеботе ако оћеш да испиздиш човека, свака ти част.

 

Hrvati prave igricu sa tim, a nama je to prilicno bolna tema.

 

http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/igra-oluja-1995-tko-prvi-do-knina-taj-je-pobjednik-92091

Edited by ducky
Link to comment
Share on other sites

Брате Зверко, ја у клин ти у плочу.

 

Moja ploca je veca od tvog klina :)

 

Moja poenta price i svekolikog ovog objasnjavanja jeste da se uvek moraju faktorisati kulturoloske razlike, i da se ne sme nastupati sa nadmenog stava kakav primecujem ovde. Da elaboriram:

 

To sta je nekome uvredljivo ili nije zavisi od njegove kulture. I mi smo prihvatili zapadnu kulturu, koja se sada globalizuje, gde je svastika npr univerzalni simbol necega loseg. A to je simbol zato sto su Ameri posle WW2 hteli da naprave primer od toga. A od Japanaca nisu hteli da naprave toliki primer, pa su njih prihvatili pod svoje, dozvolili im da zadrze neka obelezja i sl. Na kraju krajeva napravili "pomirenje" s Japancima pa je sada mnogo toga japanskog (tipa anime, simboli, borilacke vestine i sl) vrlo kul u Americi, tj u zapadnoj kulturi i subkulturama. Da se ne lazemo zato i ovaj bolid u Ultimate fightu nosi japanska obelezja - zato sto je to kul njegovim navijacima. E sad tu se zanemaruje svaka druga kultura ukljucujuci tu kinesku, koreansku, druge azijske i sl. Njima ta japanska kultura nije nimalo zabavna niti interesantna jer imaju veliku istoriju s njima (za razliku od naz "zapadnjaka" koji smo uvek najpametniji). Da ne kazem da je maltene pola te Azije pravilo vatromet kad je Japan zadesila Fukusima (figurativno govoreci).

 

Sustina moje price - ja gotivim Japance as much as the next guy, mislim da su kul, kul im je tehnologija i tehnika, kul su mi ti njihovi tripovi kulturoloski i sve to. Ali ja sam neko ko je odrastao na milion kilometara od Japana i njihovog uticaja i jedino sto sam od njih osetio jesu novi gradski busevi i hvala im na tome. Sa druge strane neki narodi su imali poprilicno drugacija iskustva i mogu da razumem njihov problem s time. Ali pozicija gde nekome, o cijoj istoriji sa Japanom ne znas nista ili vrlo malo, spocitavas sto napusava nekog drugog u pokusaju da istakne svoju kulturu i nepravdu za koju smatra da je cinjena nad njegovim narodom, je realno debilna.

 

Kazem opet, nije meni ovde sad ideja da nesto sad mrsomudim, nego cisto da ukazem da nase, zapadno, vidjenje sveta ne mora biti jedino ispravno i donositi pausalne zakljucke tipa "to su babe i zabe" je glupo jer nemamo dovoljno predznanja. Ja dok nisam otisao u Koreju sam bio u fazonu "ma meni su gotivni i Kinezi i Japanci i Koreanci, svi ti mali zuti", a onda su me gledali cudno kako mogu u isto vreme da mi budu gotivni i japanci i oni...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I sad ti zamisli da su hrvati svetski poznati po necemu i da ti dodjes na skup ljudi koji vole to nesto i da su neki od njih u sahovnicama. Hoces im reci "hej nije to bas u redu znas"? Jasno ti je zbog cega su u sahovnicama ali ipak hoces da pravis problem oko toga jer imas prostora? E pa onda si ti maliciozan i iskoriscavas situaciju.



Mislim jebote lik se obukao kao ryu ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

To je upravo taj nadmeni stav o kome sam pricao :)

 

Nije ista stvar, ovaj lik je kenjao drugom liku koji se obukao kao Ryu jer nema pojma zasto se obukao tako, vec se obukao tako jer je to isto kao lik iz igrice koju vole Ameri. I nije kenjao celom skupu sto to gotivi, nego je prikenjao njemu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

koji se obukao kao Ryu jer nema pojma zasto se obukao tako, vec se obukao tako jer je to isto kao lik iz igrice koju vole Ameri

 

Jesi ti retardiran?

 

Nije on njemu poslao privatno pismo, poslao mu je otvoreno pismo DA CEO SVET VIDI, DA NAPRAVI JAVNU IZJAVU OD TOGA i da time izazove emocije koje neki drugi nisu imali ali ce uz njegovu interpretaciju mozda da im proradi cir iako to nije bio cilj.

 

Lik zna zasto se tako obukao i skroz je kul sto se tako obukao u tom kontekstu, a bilo kakvo izvrtanje i pokusaji da se to javno diskredituje su licni pokusaji za promociju licnosti ili ideologije koja je ekstremna.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Evo

 

 

Hrvati prave igricu sa tim, a nama je to prilicno bolna tema.

 

http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/igra-oluja-1995-tko-prvi-do-knina-taj-je-pobjednik-92091

 

Па? Нађи ми усташе у тој игрици. То што је нама болна тема нема везе са тим што олуја нема статус свастика и трипова, па ни код нас. Да ли треба да има, то је неко пето питање. За њих је олуја понос поноса отприлике. И исто тако, дрвљење о томе да ли то треба да буде тако или не је нека пета прича. Нек праве игрицу, ако дођу овде да је промовишу, онда изволи па реагуј слободно. Лик се туко у Канади против латино лика. И више то смарање са Хрватима уз занемаривање трипова као што су они да нас има сто милијарди тамо и да смо имали заједничку државу итд.

То што нас олуја смара нема везе са тим да је она ''легитимна'' као ентитет и да ти можеш да јебеш матер тим ликовима на фејсу и ту се прича завршава. Јапанска матора застава је исто легитимна као ентитет, а Кинези је неће качити и куповати. А овај лик је атеншн хор и несигурна лезбејка, овај Кореанац.

И опет ћу скренути пажњу на оно што Зверко седи на ушима кад причам о томе, а то је тон његовог писма. Мислим јеботе, лик се издрко, поготово тамо на крају и НАРАВНО смишљено се издркао јер зна да овај не може да му врати истим тоном јер је селебрити и да мора сада да искулира са том заставом и још да се извињава и још хајабуса да се извињава и повлачи кимоно из продаје иако капирам да кимоно никад није ни требало да се продаје у Кинама него у Америкама јер је јеј рју омг. КО ШТО НАЈК НЕЋЕ ДА ПРОДАЈЕ ПАТИКЕ ПО АРАБИЈАМА

To sta je nekome uvredljivo ili nije zavisi od njegove kulture

ААААА ПРЕСТАНИ ВИШЕ СА ТИМ НИКО НЕ ПРИЧА О ТОМЕ ДА ЛИ ЈЕ НЕШТО УВРЕДЉИВО НЕКОМ ИЛИ НЕ

 

Ове царости а ла ''дуле мораш да схватиш да није свуда поп култура иста и да кинама јапан није готиван'', јесте, ја сам ретардиран и нисам то узимао у обзир у педесет вотова у којима сам то конкретно узимао у обзир. Брате, што мораш толко да сереш по саговорнику, онда се барем исери ко човек па да знамо како капираш друге у дискусији, а не ко енглески геј лорд од есекса.

 

 ja gotivim Japance as much as the next guy

Брате, али оно, срам те било за овакве лајнове и коришћење истих, па нек звучим ко нека баба из превоза.

 

У ствари, знаш шта, једеш говна са тим окретањем и испадаш максимални сељак тако да излазим из овог кола, ето, ПОБЕДИО СИ. Јеботе човека.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti retardiran?

 

Nije on njemu poslao privatno pismo, poslao mu je otvoreno pismo DA CEO SVET VIDI, DA NAPRAVI JAVNU IZJAVU OD TOGA i da time izazove emocije koje neki drugi nisu imali ali ce uz njegovu interpretaciju mozda da im proradi cir iako to nije bio cilj.

 

Lik zna zasto se tako obukao i skroz je kul sto se tako obukao u tom kontekstu, a bilo kakvo izvrtanje i pokusaji da se to javno diskredituje su licni pokusaji za promociju licnosti ili ideologije koja je ekstremna.

 

On mu je poslao otvoreno pismo zato sto hoce da ceo svet zna da nije lepo zajebavati se na onome sto on vidi kao muku svog naroda.

 

A ovo drugo, obukao se tako zato sto misli da ce tako ispasti kul svojim navijacima nemajuci pojma sta to sve podrazumeva. Kao kada bi dosao sad neki Kinez na utimate fight i obukao se u uniformu SS oficira i kao to mu kul. Ali ne, onda bi ga ceo svet ishejtovao jer se obukao u nacisticku uniformu. Ono sto ja sve vreme ovde pokusavam da pokazem jeste da to sto svi imaju uvrezeno misljenje kako su nacisti losi a japanci dobri je posledica zapadne kulture, ne realnih parametara. U tom smislu ovaj lik pokusava da malo da svoje vidjenje cele stvari je sasvim ok.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

to sto svi imaju uvrezeno misljenje kako su nacisti losi a japanci dobri je posledica zapadne kulture, ne realnih parametara.

Брате, ово је врхунац. Ти ЗАИСТА не читаш шта други пишу. Да ми је знати шта добијаш од овога, па да те скапирам. Ај ћао.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/374367/Fatalna-romansa-Bojane-Jovanovski-i-Petra-Cavica-Za-mesec-dana-od-najvece-ljubavi-do-skoka-u-reku

- U šoku sam. Istina je da smo Petar i ja bili u vezi koja se nedavno završila. Iako smo ostali u prijateljskim odnosima, u poslednje vreme sam 100 odsto fokusirana na treninge i pripreme za predstojeće mečeve FED kupa, tako da iskreno ne znam o čemu je reč. Petru želim sve najbolje i da uspešno izađe iz svega ovoga.

[roflmao] [roflmao]



578209_416591135102951_293931988_n.jpg

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

А, послали смо поруку ортаку:)



jbte, ovaj zwerko, vidi se da je političar...btw, split?:)

Све што имам да кажем стоји у мојим постовима, а да се играм игре упорности са овим, не знам, спин роботом, нећу, јер јер очигледно трениран. Само чекам да сад напише нешто ''али ја причам о'' и да скочим са моста ко овај лик. Ај донт нид дет, одо да цртам!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...