Jump to content

Koje brand name napajanje izabrati?


Failure.Sanitarium

Recommended Posts

Koje napajanje da uzmem koje bi bilo long term investment, izuzetno kvalitetno i pouzdano, TIHO, od cca 750 W? Cena nije bitna, ali ne bih dao vise od cca 150 EUR.

Za trenutnu konfiguraciju (Intel i5, MSI 660 Ti, 120 GB SSD HD + 1 TB 7200rpm WD i tako dalje...) će biti i više nego dovoljno 750 W, ali pošto sam uzeo CoolerMaster HAF X kuciste, koje verovatno nikada neću menjati, hteo bih da i napajanje bude u tom fazonu.

Takođe, možda nekad uzmem još jednu 660 Ti za SLI mode, pa bi trebalo i to da podržava...

Tih rad bi bio veliku plus.

Vidim da dosta ljudi hvali Seasonic napajanja, kao i Cooler Master, ali su varijacije u ceni velike, pa me zanima i misljenje eksperata sa rura, pre svega gospodina Vudua i Ivana.

Zahvaljujem unapred :)

Link to comment
Share on other sites

Jel u praksi 650 W (npr ovo Seasonic što sam linkovao) dovoljno za SLI dve 660 Ti kartice, i5 2450P i ~3 hard diska i jedan SSD disk, uz +- 5 kulera?

ovde kontam da si se vec odlucio za taj ss i da se raspitujes dalje

jeste, al koji ce ti kurac sli, to je sranje

ovde ti odgovaram

Pa govorim u perspektivi, i ova 660 Ti je overkill za sve naslove trenutno.

Crysis 3 pici u high - very high setovanjima svega sem Antialisinga. Tu mora da se stavi na low pošto značajno opadne framerate na ostalim setovanjima.

Niste mi odgovorili na pitanje već trolujete :(

Edited by peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Ma ne testove, ima par serija Seasonica, par serija Thermaltake, par serija ZTE i tako dalje.

Mislio sam neki hint koja je serija bolja za šta i tako dalje, ali sreća pa imam vremena danas za detaljne google sesije. :)

Brate, jel ti lepo Vudilica rekao najskuplji Seasonic koji možeš. Svi smo se složili da je Seasonic keva, Ti si rekao da bi dao do 150€. U tom rangu imaš dva modela http://itsvet.com/proizvod/seasonic-ss-760km-x-760-x-series/comp_comp_powersupply/725/656 i http://itsvet.com/proizvod/seasonic-650w-ss-650km/comp_comp_powersupply/725/615 i jedini skuplji SS kod nas je 200€. Nema tu sad ovaj od 148€ je bolji za ovo, ovaj od 150€ je bolji za ono. Seasonic od preko 100€ svi valjaju samo je pitanje dal hoćeš 500, 650, 750W, modularno ili ne i koliko imaš para.

SLI od dve 660Ti ti u životu ne treba jer je neisplativo. Onda bolje jednu 670 ili 680, a ako ti se bacaju pare imaš i Titan od soma evra.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...