Jump to content

Skola u Rancevu - selu kod Sombora


Recommended Posts

Ja sam u fazonu da sve škole treba ovakve da budu da bi deca očvrsla na vreme! U stvari, umesto da se organizujemo da okrečimo, bolje da odemo da olupamo ve-ce, fasadu i pocepamo ovu kartu na kojoj piše SFRJ!!! Sve za decu! Za budućnost! Ma i batine malo ne bi bile na odmet, šta sad, kad smo već potegli do tamo. To je dobro za decu da nauče da poštuju. I da im skinemo cipele, realno, nekada se išlo bez obuće. Vidim da nose sasvim pristojnu obuću i odeću i to bi trebalo, realno, da se skine sa njih jer je luksuz i da se razdeli onima koji stvarno nemaju, mislim, koji nemaju školu, pa da imaju bar šta da obuku, jer tamo gde škole nema mora da je zima. Ovi su bogati, vidi se, dovoljna je jedna kombinacija odeća/obuća. Vidi se sa slike da se raspipaju. Mislim, pogledaj "učiteljicu", ko zna šta ih ona uči. Uostalom i kuća deluje sasvim solidno i kad je do sada stajala ovako ne znam zašto ne bi stajala još sto godina, minimum. A grejanje mogu da regulišu tako što će da drže stoku u podrumu kako se to lepo radi u Šumadiji, i onda deca mogu i domaće životinje da upoznaju i da nauče svašta o pravljenju raznih mlečnih prerađevina (ako u podrumu budu krave ili koze ili ovce). Treba da se napravi neki poll realno, pa da glasamo i onda kako ispadne na glasanju to i da uradimo, da se organizuje komuna, demokratski. Realno.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Дабл бабл?

Али то је превише троловски за Боцу!

Мада, ако је тако, враћаш ми веру у Болета, пошто онда ипак није дрвоцид-жена!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ova priča nema veze sa drvocidom. Ja nikad ne trolujem. Ja sam sigurna lezbejka! Samo sam hteo da istaknem ogromnu masu lupetaranja na ovom topiku koja je nastala upravo iz NEsigurnog lezbejstva i izašla van svih konteksta. Kapiram da se ljudi čak osećaju bolje kada bace hejt na nešto što ni po čemu ne zaslužuje hejt, čak i kada bismo čitali tekst slika.

Čak ima i vrhunskih racionalizacija problema, tipa, "da je umesto ovog teksta bio neki sexie-super-inteligentni tekst ja bih prvi otišao da okrečim! Ali pošto nema ima da se iserem!" Onda imamo i izjave svedoka, Švejkovski. Na kraju će se ispostaviti da se škola nalazi u Bugarskoj i da nije u Srbiji.

I sad, kad pogledaš, i ja sam van konteksta ovog topika jer mi je škola sekundardna u odnosu na apsurdni hejt ("ne, ne, to nije hejt, nisi shvatio, omašio si kontekst, suštinu... partija!!!") koji su vaspostavili vaskoliki članovi foruma. Moš misliti, sve sami uzorni građani, borci za pravdu, a pre svega istinu i na sve to sve suv aktivista!

Neka ljubav vlada!!!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ништа ја тебе не разумем, а паметан сам човек и образован надасве, тако да ћу ти ово подвести под трол, па и ненамеран!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Болета дотепује брачни живот, испливаја силан отров...

:))))

ја сам стварно у фазону да одемо да окречимо ову школу, али, стварно је бесмислено, Дред је у праву, ово се затвара за коју годину.

и ваљано је срати по најамној душебриштини.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Слика и прилика колико све у ствари боли курац за било шта ако је ван његовог дворишта.... 99,99% људи (оних 0,01 - а прво што ми падне на памет, мада не знам да ли има још неких чинилаца у целој причи, то је нпр она Мохијева и брадатих му колега акција са дедамразовањем и клинцима)

Исто и ово - почевши прво и основно од овог дембела који је окачио слике. Вероватно је и он исто неки интернет ратник, те је за време које је провео правећи слике и објашњавајући се по форумима, могао да се организује и са или без пријатеља да помогне макар нешто овој школи... глетовање и кречење, тј материјал за то, вероватно су неколико хиљада динара (не, не мора да буде супер квалитетно, те може и он да уради, већ само да је чисто). То би онда имало другачији одјек, можда би могло и да се утиче на оне дрипце да иоле помогну са нпр клупама из других школа, осталим реквизитима итд. И није битно у овом смислу што је то на само пар година... ко зна, можда се нешто и промени.

Кад би сви по нешто набоље мењали у својој околини, па макар то била и ситница, али конкретно не само причом, настала би нека шанса да све крене на боље, макар 50:50. Сад је 0.

Нису код нас највећи проблем лоши људи. Највећи проблем су добри људи који им све то дозвољавају.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

vidi ga bru sto citira burk-a. ali u principu je tako, koliko mu je trebalo da se iscima i sve, mogao je i da otvori racun i napravi fb akciju, somborci bi sami prikupili par stotina evra. kad smo vec kod toga, ovaj somborski nvo kojeg sam clan (:D) redovno organizuje somborski javni forum, pa bismo mogli da proguramo pricu o skoli i na forumu, mislim to mu je i cilj.. eto, ajde da se dela

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Igore, izvini, ali placete oko sira.

ја сам стварно у фазону да одемо да окречимо ову школу, али, стварно је бесмислено, Дред је у праву, ово се затвара за коју годину.

и ваљано је срати по најамној душебриштини.

I ja sam za! Samo, odma moramo da unapredimo Celu u zamenika sefa direktora rucnog istovara, cisto da ne sabotira ceo program. Finansijski, na zalost, ne mogu puno da pomognem, ali tu sam za sav vid fizikalije :)

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Драле тролује Двинија, али Гуза ми је већ дуже време најбоља муштерија.

ja sam s dedom pričao na ovu temu, i našli smo se na pola puta. treba furati ličnu inicijativu gde god je moguće, jer od kukanja na državu nema leba. stim što je ta inicijativa ograničena na relativno marginalne stvari, tipa krečenje škole. na sistem se ne može tako uticati...

у два реда си описао и неразумевање између Деде и мене.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

не, Даки. овде тролујем само Двинија и понекад терам спрдњу спрдње ради, али то се лако капира. ти тролујеш све живо, непрекидно, варирајући у квалитету.

није исто троловати и у шали водити озбиљан разговор располажући гранитним аргументима.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...