Jump to content

Pomoc u vezi drivera


Kronos99

Recommended Posts

Pozdrav,

Kupio sam pre koji dan ovaj laptop: http://support.asus....JfMzzIdAXKKzebo,

ali nisam kupio operativni sistem, pa mi nisu dali drajvere za Windows 7 koji zelim da instaliram, trazio sam na netu i nasao sve sam na svoju ruku osim za chipset (Intel® HM76 Express Chipset ) koje nisam nigde mogao da nadjem..

Na njihovom sajtu, nazalost, nema ni jednih drugih drajvera osim za Windows 8 (?!?)

Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne gde bih mozda mogao da nadjem ove drajvere, 2 dana tumaram ali avaj nemam vise ideja..

Hvala unapred!! :)

Link to comment
Share on other sites

http://downloadcente...oadType=Drivers

Instaliraš sa "run as administrator".

Hvala puno na vise nego brzom odgovoru! :) Nisao sam na ovu stranu ali nema HM76 kao podrzani Chipset.. :/

@Doca.

Razmisljao sam i o tome ali rekao sam imao sam Windows 7 na starom laptopu pa sam zadvoljan kako shljaka, pa reko sto radi dobro da ga ne diram.. :)

Ako nema nigde ovo cudo od drajvera, moracu 8 da nalazim negde sta cu drugo.. :/

Link to comment
Share on other sites

HM76 :) Izgleda da im je zapravo spisak podrzanih cipsetova na sajtu Intela out-of-date, ili prosto nece da prikazu da ti cipsetovi imaju podrsku i za Win7. Ovaj lik je nasao drajver za taj cipset na Toshiba sajtua verzija drajvera je v9.3.0.1020, a ovo sto je Vudu dao je 9.3.0.1026, dakle moralo bi da radi...

Edit: Ulete covek :) Sta za Intel? Izbaci ti neku gresku ili sta? stavi screenshot ovde.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Čekaj bre, mešaš drajver za grafiku i drajver za čipset. Ako je to dual-graphics laptop, a ne znam da li je jer neće da mi otvori specifikacije na sajtu, onda prvo intel hd graphics drajver odavde

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=3498&DwnldID=22376&ProductFamily=Graphics&ProductLine=Laptop+graphics+drivers&ProductProduct=3rd+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+4000%2f2500&lang=eng

pa tek onda nvidia drajver, i to nema nikakve veze sa drajverom za čipset.

Link to comment
Share on other sites

Čekaj bre, mešaš drajver za grafiku i drajver za čipset. Ako je to dual-graphics laptop, a ne znam da li je jer neće da mi otvori specifikacije na sajtu, onda prvo intel hd graphics drajver odavde

http://downloadcente...0/2500&lang=eng

pa tek onda nvidia drajver, i to nema nikakve veze sa drajverom za čipset.

Nasao sam link za chipset na nekom ruskom sajtu (konacno.. [:)]), posle sam instalirao drajver za Intel graficku kao sto si rekao pa ovaj za GeForce i sve ostale redom (Ne znam kako mi to nije palo na pamet, ali u specifikaciji mi ni ne pise da je dual-graphics -.-..) ali hvala! [:)]

Ali sam sad upao u novi problem, trebam ruter da instaliram i uzeo sam onaj Asus RT-N10E i odem namestim sve na 192.168.1.1 namestim sifru, rebootujem na kraju, sve kao sto mi pise u manualu..

Sad opet pokusam da se connectujem na internet i ispadne mi greska "You have set the wrong dynamic or static IP address for your RT-10E."

Pokusavao sam da resetujem ruter na 2 min pa opet da se connectujem,pa sam pokusavao da pri setup-u cloniram MAC adresu (na ova resenja sam naisao na netu kod ljudi sto su imali iste probleme), ali nije nista pomoglo [:(!]

Ovo je prvi put da sam ikad pokusao da namestim svoj ruter pa sam bas noob sto se tice ovoga.. [:(]

edit: Restarovao sam modem sad (do sad sam restartovao ruter) i dobio sam net na laptopu ali nemam net na kompu.. Jel bi mozda znao neko u cemu je problem? Hvala unapred! :)

Edited by Kronos99
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...