Jump to content

Na prodaju nešto novog hardvera (i3-3225 i Patriot Pyro ssd 60gb)


S9-Assassin

Recommended Posts

1) Intel core i3-3225 3.3GHz 3MB Socket 1155 Intel HD 4000 grafika, jedini novi i3 koji ima hd 4000 integrisanu. Sjajan proc i ok grafika u jednom :) Procesor je nov, nikada izvađen iz kutije, garancija važi još 2 godine i 8 meseci.

Cena: 9000 din

2) Patriot Pyro SSD 60GB Sata III hard. Takođe nov, radio je 5 minuta ali zbog nekompatibilnosti sa starom pločom izvađen i odložen na policu. Nažalost, njegov račun i garancija su izgubljeni, dajem radnu garanciju od mesec dana pa vraćam pare ako ne radi.

Cena: 4000 din

Kontakt na PM

Edited by S9-Assassin
Link to comment
Share on other sites

ja moram samo nesto da pitam a da ne shvatis kao hejtovanje, posto to bas cesto primetim po oglasima, ako neko kupi nesto novo i to nesto novo mu ne radi ili nije kompatibilno zasto se ne ostavi onda odmah na oglase, i kazes evo kupio pre 10 minuta/3 sata/ 3 dana/ 7 dana, prodajem zato i zato ... i onda kazes nov hardver, ako je stajao na polici i ako nemas garanciju , onda nije nov, mogao je da padne sa te police na tepih 25 puta, nece se videti na njemu, al eto moze da prodje i dalje kao nov...

ne kazem sad ovo tebi bas zato sto si mi ti zapao za oko, nego sto jako jako cesto vidjam po oglasima, kao nov, nije radio ni 3 sata, a kupljen tipa pre 6 meseci i stajao na tavanu . . . : )

Link to comment
Share on other sites

ako nema racun i garanciju, uredjaj je nov samo ako je stvarno neotpakovan, tako mozes onda manje vise izvaditi bilo koji deo iz kucista, precistiti/ocistiti da izgleda novo i reci stoji malo na polici, ali je nov...

to kazem samo jer sam bas pre neki dan video oglas, neko prodaje graficku, "nekoriscena", nije mogla da stane u kuciste, stoji na polici a racun od septembra 2012...moja poenta je samo da mi je potpuno besmisleno da neko onda ne stavi tu graficku na prodaju odmah tog dana kad mu nije odgovarala, dakle u septembru, nego navodno 5 meseci ona stoji tako, eto zaboravio covek na nju, pa se posle nekog vremena seti i ajd kao da proda...

a eto kao sto ti kazes, mozda je deckov ssd i stvarno nov, dobijen u kompenzaciji, whatever, samo cesto vidjam suprotno...

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sve zavisi kakva je kompenzacija u pitanju, regularna kompenzacija firma sa firmom podrazumeva razmenu racuna, svih papira i sl. Sa druge strane mnogo je cesca ona narodska, trange-frange, kompenzacija gde je tipa neko nekoj firmi odradio sajt a ovi nemaju da mu plate pa mu tipa daju laptop i tu najcesce nema nikakvih papira. Ja sam recimo dobio u kompenzaciju laptop koji uredno ima pisanu garanciju sa sve serijskim brojevima, overenu i sve, ali ne postoji racun, poprilicno sam siguran da bi ga servisirali bez problema. U krajnjem slucaju ja ni ne znam koliko je on kostao (mislim znam na osnovu cena s neta), znam samo koliko su oni meni trebali da dodju i to sam prihvatio.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

a to tamte za vamte nisam uzimao u obzir, kompenzaciju sam onako shvatio kao vid naplate izmedju firmi (il bolje reci pravnih lica jel te), jer nisam jos cuo da neko kaze kompenzovao sam 30 litara sljivovice za par polovnih guma

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iju, na pamet mi nije palo da će da izazovem ovoliku pažnju :) Ko bi rekao :)

Nisam ništa shvatio kao hejt, pitanja su na mestu. Namerno nisam detaljisao ali sa hard diskovima je barem lako, otvoriš S.M.A.R.T. info, pogledaš Power-on-hours kolonu i lako vidiš da li je nešto novo, malo korišćeno ili jako korišćeno...

I da, jesam ga dobio kao kompenzaciju, nešto slično kako je Zwerko dobio laptop. Voleo bih ja da sam dobio račun i garanciju, ali nisam. Simple as that.

Hard je našao kupca pa će se momak javiti ako nešto nije u redu, naravno.

Link to comment
Share on other sites

A kako se koristi ta integrisana grafika u procesoru? Jeste, nub sam za te novotarije, u moje vreme procesor je bio procesor, a graficka graficka :-) Znao se neki red... Racunam da ide preko integrisane, ali moja ploca nema integrisanu - ASUS P8H67... Ili mi treba novija grafika koja sa tom sljaka u nekom co-op modu :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

A fora je što H67 čipset inače podržava grafiku integrisanu u procesor, s tim što je legendarni Milanče uspeo da ubode model kod koga nisu izvukli VGA izlaz :(

Ništa, moraćeš da ostaneš na tom Radeonu, da ti srče 50 75 vati nizašta.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

A fora je što H67 čipset inače podržava grafiku integrisanu u procesor, s tim što je legendarni Milanče uspeo da ubode model kod koga nisu izvukli VGA izlaz :(

Ništa, moraćeš da ostaneš na tom Radeonu, da ti srče 50 75 vati nizašta.

Ploču sam uzeo jer mi je došla ta povoljno, i što ima PCI i ATA, bez čega još uvek ne mogu :-( ... I što NIJE H61 :-) A ta integracija mi nije ništa značila, tj. nisam ni znao da bi moglo... A 3870 je ludilo, em je tiha, em ladna, em veličinom i dalje izaziva uzdahe ne-poznavalaca :-)

One thing at a time, CPU first...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
×
×
  • Create New...