Jump to content

Sajtovi nedostupni preko wirelessa


Lex

Recommended Posts

Mreža kod mene na gajbi je godinama unazad imala običaj da radi savršeno, ali u poslednjih par dana (recimo od utorka) to nije slučaj, a evo i simptoma koji će možda nekome sa više znanja i iskustva pomoći da nađe rešenje. Pošto ja ne mogu. :(

Desktop mašina povezana preko kabla radi savršeno sve internet related stvari. Wireless nisam probao na njoj.

Konzole rade savršeno bilo preko kabla, bilo bez istog. Telefon radi savršeno preko wirelessa.

Moj Toshiba (Win7) laptop radi savršeno bilo preko kabla, bilo preko wifia. Macbook koji sam probao takođe.

Desktop na drugom kraju stana (radio mesecima kako treba), sa XP-om instaliranim ima problem preko Wifia (na koji se kači tp-link usb risiverom) kada pokušam da pristupim Facebooku, Yahoo Mailu i gomili drugih sajtova.

Naglasiću jednom ono omiljeno - ništa nisam menjao ni na ruteru ni na ovom nesretnom kompjuteru, samo je odjednom prestalo da radi!

Probao sam da resetujem ruter, proverio X puta da neki antivirus, firewall ili bilo šta ne blokira nešto, reinstalirao mrežne drajvere, kao i drajvere za to USB sranjce. Igrao sam se sa svim netsh varijantama koje su mi pale na pamet (install IPv6, uninstall IPv6, reset TCP/IP parametara...). Podešavao automatske i ručne DNS-ove. Startovao razne antiviruse i malware čistače. Prinosio žrtve raznim božanstvima...

Jutros sam upalio i stari Asus EEE (isto instaliran XP) koji je pre mesec dana radio kako treba, da proverim situaciju, i na njemu se javljaju isti simptomi kao i na ovom desktopu.

Dajte mi, molim vas, još neku ideju šta da probam, osim da probam da instaliram Win 7 na taj desktop, to ostavljam kao poslednju opciju. A i ne znam šta da radim ako ni tada ne bude radilo. ;)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno isti problem resio sam nakon netsh int ip reset pa onda nakon reboot netsh winsock reset.

Ali posto to tebi nije poslo za rukom, ne vidim zaista nacin kako to da resis :(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa mogu još da razvučem mrežni kabl preko celog stana.

Ili da probam neki alternativni drajver za wireless USB da nađem.

Jel na toj mašini koja je proradila imaš IPv6 instaliran ili ne? Više ne znam koje kombinacije sam probao, a koje nisam, pa kao možda upali ova što je upalila kod tebe. :D

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

sad ću da napišem nešto pa će verovatno da dođu mrežaroši i pwnuju me, al šta sad

to kad pola sajtova radi a pola ne meni nekako ukazuje na DNS. jesi probao da upišeš neki open dns/google dns na tim kompovima koji ne rade? 8.8.4.4 ti je google dns, probaj njega, svakako poslednji obrišu piratebay :D

btw koji ruter? ako je neko tp link sranjce, ne bi me iznenadilo da se pokvario.

Link to comment
Share on other sites

hm tesko mi zvuci da se pokvario ruter tako da selektivno brani sajtove. Jeli lekše jesi probao neki non provajder DNS (reko si da jesi al da vidimo)

Komp koji sam ''sredio'' je imao ipv6

Inače najprostije je da nabodeš taj komp na kabl pa da vidiš da li tako radi sve. ako radi onda sumLJAj na wireless deo rutera ili na karticu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

TP Link uredjaji fakat imaju problem da se nekad samo pogube posle odredjenog vremena, meni se desilo s par komada. Dobro, zato su i 2-3 puta jeftiniji od nekih fensi pa je logicno. Ono sto sam jos primetio jeste da u poslednje vreme imam problem sa Windows XP sistemima koji se redovno updateuju i wirelesom (dva laptopa koja imaju licencni OS). Tipa kevin komp sada iz nekog razloga nece da se po automatizmu konektuje na kucnu wifi mrezu, nego mora svaki put da klikne connect, i probao sam sve zivo i nista nece. Pokusacu reinstall operativnog sistema pa da vidim sta ce da mi kaze, ali cisto nije nemoguce da ga je skucao neki apdejt, posto su oba kompa koji prave problem na XP-u.

I ja bih prvo posumnjao na DNS-ove, ali je to jedino u slucaju da ruter dodeljuje razlicite DNS-ove preko kabla i preko wifija, a to mi malo cudno...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Probao sam 8.8.4.4 i 8.8.8.8... I dalje ništa.

Zapravo, par puta mi se desilo da, nakon što disejblujem pa enejblujem konekciju (sa ili bez menjanja dns-ova, nebitno je), mogu da odem na www.facebook.com. Jednom. I samo na login page.

Ruter je Lynksis, ali ne znam kako da sumnjam na njegov vajerles deo, kada mi preko istog tog rutera i njegovog vajerles dela internet savršeno radi na nekoliko telefona, nekoliko konzola i dva laptopa koji nisu Win XP.

Asus EEE ide na sve sajtove kako treba preko kabla, ali na svom ugrađenom vajerles risiveru mu ne rade isti sajtovi kao i na onom desktopu koji je započeo priču. E sad, možda je na oba kompa u slično vreme nešto crklo na vajerles risiveru, ali nešto sumnjam u to.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

pa okej ako ti bar jedan uredjaj radi na wirelessu znaci da je wireless ruter ispravan - checked

ako ti neki uredjaj radi na ka ne radi na wirelessu - - ili je otisao wireles adapter isli sw problem

ako 2 uredjaja rade na kablu a ne rade na wirelessu - verovatno je sw problem.

Dakle to teh win7

uzano kucam ali shvatices

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...