Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

je l' nekad neko plaćao veći prevod sa engleskog na srpski? kad kažem "veći" mislim na knjigu od 350 strana. na netu sam našao da traže po 200 dinara za stranicu što je previše kada se uzme u obzir broj :)

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

ja vala za 200 din po stranici ne bih prevodio ni stripove

this

Мислим, зар је могуће да би већина људи морала да заправо ради све послове на планети да би могла да расуђује разумно о тарифама лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne zna ni on :)

Oce da kaze da ne moze da naplati kao riba sa filoloskog iako isto zna kao ona, ali da ne moze jer :

-nema potvrdu da zna kao ona

-ne zna kao ona u sustini

-njoj vise ljudi veruju jer ima potvrdu

-jbj

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

То сам сконтао, али зашто је то испод постова који немају везе са тим:) А поготово испод мог где се једим на људе који имају лолпретпоставке о томе колико нешто треба да кошта само зато што се они не баве тиме, па немају трип:)

(да, мало ми фали да изрејџујем један вот за све ''е, ај ми нацртај нешто, капирам да ти је то двајс јура, мислим, ти то ионако знаш'' ликове)

Ево баш скоро ми се жали један фотограф како су, док им је фоткао, у некој фирми били у фазону јел може да он остави камеру, статив и оне остале курце ту пар дана, а они да кликћу, пошто, јелте, он не ради ништа, него је само фора што поседује ту опрему и то је једино што га разликује од рандома лол. А на крају су закључили да би им било можда и готивно да пазаре фотоапарат, па сами да фоткају, пошто би им ваљда испало јефтиније, а резултат би, НАРАВНО, био исти.

Тарифе код нас су ПОНИЖАВАЈУЋЕ МАЛЕ за све те ствари и то је чињеница. Није ти повољно да ти неко преведе 350 страна да их користиш за дипломски? Па јеботе, наравно да није, и не треба да буде човече. Нит си издавачка кућа, нит си неки лик коме је тих 350 страна до јаја битно и, не знам, нашо је књигу коју је дуго тражио и треба му да би написао своју десету књигу на ту тему (да јеси, дао би и нормалне паре, а не 600 евра).

Еквивалент би био да ја сад одем код професионалног фотографа са трипом ''ма оћу да се сликам да пошаљем некој риби на нету, колко то може да буде, иљаду кинти плафон''. Па шта ћу ја онда тамо лол. Или да идем код професионалног дизајнера да ми уради, не знам, знак за пет иљада јер оћу да имам свој знак да вотермаркујем те секси фотке. Савршено је очигледно да ја нисам муштерија за те ствари и да треба да се фоткам сам у вецеу и издрндам нешто у фотошопу. Наравно да је све ''скупо'' кад имате дискрепанцу у полазној тачки.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Премало су плаћени преводиоци. Овај резон који Дуле жели да илуструје је један од главних разлога зашто данас имамо лоше преводе, па када се уради квалитетан то онда буде хит, уместо стандард као некада.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

(да, мало ми фали да изрејџујем један вот за све ''е, ај ми нацртај нешто, капирам да ти је то двајс јура, мислим, ти то ионако знаш'' ликове)

ko ti kriv kad nisi zavrsio neke skole koje se placaju :tf:

Link to comment
Share on other sites

slozio bih se za fotkanje :) i ta "oprema" uglavnom razlikuje "profi" fotografe od ovih koji nisu profi :)

sad kad si se slozio sam sa sobom, to mora da je sto posto tacno.

jebes i ove nasine kosmologe, ionako ih samo profi teleskop odvaja od normalnog sveta...

Edited by Mitch
  • Upvote (+1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

ko ti kriv kad nisi zavrsio neke skole koje se placaju :tf:

ахаха:)

Плаћа се и ова, али је проценат ликова који то капирају и даље мали, да се тако изразим. Наравно, на вишим левелима, ствари се кристалишу и ту се зна колико је шта.

Другим речима, добијем ја паре за то што радим, али доста ликова одбијем са лолвут изразом фаце.

Фора није у томе што постоји разлика у капирању рада/знања/цена, већ што је она апсурдна. Није необично да ти неко стварно дође са трипом ''илуструј ми нешто, имам иљаду кинти'', а рецимо Близард - који је познати гонич робова и пионир амерске израбљивачке политике, ти плаћа седамсто јура за илустрацију за њихов тцг (мајнд да је илустрација за тцг кудикамо лол кад се упореди са фул илустрацијом која треба да буде у часопису или на лоадинг скрину нпр). Наравно, постоје ствари које се илуструју за разне паре, али под овим примером подразумевам потраживање илустрације истог типа (мислим наравно, и близард би ти за чича глишу платио мало).

slozio bih se za fotkanje :) i ta "oprema" uglavnom razlikuje "profi" fotografe od ovih koji nisu profi :)

а јел знаш рецимо да сам ја имао предмет фоткање где сам учио теорију и праксу, фоткао у студију, учио она срања за светло, шта баца које светло, контра светло, рефлектори, позадина, како се слика крушка, како се слика лик, како се слика чаша, како се слика течност, како се слика метал, како се слика нешто длакаво, како се сече нешто ако се прави фрагментарни кадар и зашто, такође, 8-9 година у ликовној уметности се зајебавам са композоцијом, перспективом, теоријом боја, контрастом итд итд итд.

Погоди да ли знам да фоткам боље него што знам исландске народне обичаје?

мислим лол, о чему причамо, довољно је погледати рецимо фотке са свадбе које је радио профи фотограф и које је радио ''ја сам фотограф јер имам опрему'' лик, са истом опремом.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Другим речима, добијем ја паре за то што радим, али доста ликова одбијем са лолвут изразом фаце.

ali tako je svuda, ne znam stavljas u "kod nas" kontekst. Mislim dok sam bio brucos sam radio na RentACoder sajtu koji je kao freelancer programmer trziste poslova i morao sam da odbijem 90% poziva na konkurs zato sto je maximum bid bio tipa 70 usd za nesto sto se "standardno" placa 500 usd npr. Ali to je tako kad se spoje drcni poslodavci i 50 miliona indijaca koji bi radili za kesicu kikirikija.

Link to comment
Share on other sites

Ajde sad, koliko znate dece koja ZAISTA imaju smisla z fotografiju i volontiraju, zato sto "nisu dovoljno dobri", zato sto im aparati nemaju sve filtere i sranja koji haj end aparati imaju, a koliko znate "profi" fotografa za koje se zapitas zasto uopste rade taj posao, ali imaju aparate koji rade VECINU posla.

I nemoj sad "moras da znas da koristis svetlo" i ta sranja

довољно је погледати рецимо фотке са свадбе

ovde se zavrsava sve..

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Трупер:

Па шта ме онда тролујеш:)

Знам да је тако свуда, то и кажем, па кренуло је од превода, какве ја везе имам са преводиоцима:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

polako idemo ka tome da cemo svi biti robovi za saku govana nebitno fotografi, ITevci, lekari. Svi zele sve jeftino odma i to je to. kapitalizam, zeitgeist, blabla

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...