Jump to content

NBA 2012/2013


towerrr

Recommended Posts

ball dont lie ne znaci da sudija laze, nego da lopta ne laze, tj da ce recimo da ispravi nepravdu ili gresku sudije, a ako ce sudija da izbacu nekog zato sto mu je rekao, tj nije ni njemu nego u vazduh, da je pogresio onda je to izdrkavanje, ili jednostavno retardirano pravilo. Ne znam zaista kako ide tacno pravilo i boli me pisa da ga trazim ali sigurno nije takvo da za svaki komentar sudija moze da da tehnicku :)

Link to comment
Share on other sites

Шљуки ако се судија издркава он добија суспензију :) Ти причаш као да судије раде шта хоће а нико им не може ништа :) На крају крајева они који говоре судијама да може 7 корака и куцање су исти они који говоре да бол дон лај је техничка :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

ne rade sta hoce, ali su im sigurno pustene ruke vise nego sto treba. Eno ti ga dankanov snimak pa mi reci da im neko gore govori da daju tehnicku za smejanje :) krive su podjednako i sudije i oni sto pisu pravila koja rezultiraju pederskom kosarkom. Moze sudija lagano da iskulira ovakve situacije, i da se ne desi nista, ali ne, on mora da pokaze da je glavni i bezgresni i niko ne sme ni da sapuce okolo da je on pogresio, fuck that

Link to comment
Share on other sites

kao sto si rekao, sudija u principu moze da iskulira ovakve situacije ako hoce, ali ovo nije mogao da iskulira posto je Rasid javno upozoren da to ne radi vise

Ja se licno ovde razilazim sa tobom, mislim da je mogao (i trebao) da iskulira. Vec je dobio jednu tehnicku 30 sekundi ranije, vidno se zalio i na nju, dao je sebi oduska na (po meni) prihvatljiv nacin. Na stranu to sto je em veteran, em je poznat po tome da voli da 'prica'...

Ali ono, u krajnjem slucaju je na sudiji da odluci, tako da je bolje promeniti temu rasprave da li ovakvo sudjenje vodi NBA u dobrom pravcu. Od prosle sezone su ubacili onu kaznu za trenere i igrace koji kritikuju sudjenje, a i poostrili su tehnicke greske, ubacili ceo novi set pravila pod imenom 'Respect for the game' ili tako nesto...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem sa sudijom da je ovo faul u odbrani. :)

Pogledaj noge ovog igraca kad je Durant vec u dvokoraku. Mislim da je zakasnio, da se podvukao ispod Duranta umesto da ga je cekao postavljen, i da je zbog toga faul u odbrani, cak je posle kontakta napravio korak unazad...

Edited by Zuzi
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Lol, kao sto Shuki kaze, boli me kurac za Duranta, ako ti imas neki argument za faul u napadu, reci, pa cemo da vidimo... :)

Edited by Zuzi
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

da ne bih wotovao, alfy, samo obrati paznju kako tokom celog kontakta duranta i ovog lika, lik ni u jednom trenutku (bukvalno ni jednom) ne stoji cvrsto, nego mu se bar jedna noga konstantno krece, dok je gortat zakopan nogama i opravdan faul u napadu. Mislim ne znam da li ti vidis razliku ali nisu ni malo slicne situacije pored toga sto su u oba slucaja 2 magarca u zaletu :) I bas to sto je mogao da se baci i nije pravi razliku izmedju faula u napadu i faula odbrane. Ili stojis dobijas koleno u grudi/bradu/jaja i iznudis faul, ili se pomeris i zaradis faul :D

Link to comment
Share on other sites

Po NBA pravilima gleda se kontakt kad 'shooter starts his upward shooting motion'. Znaci cim je Durant zapoceo drugi korak sa podignutim kolenom i krenuo da se dize na kucanje, ovaj je vec morao da bude postavljen i da ceka kontakt.

Na klipu se vidi (0:25, dok komentator govori 'long way down') da je Durant vec zapoceo svoj 'upward shooting motion', a da torzo ovog lika idalje nije bio tamo gde je trebao da bude, vec se kretao...

Mislim jeste blizu bas, nije ocigledan faul u napadu/odbrani, ali ja mislim da se ovaj igrac i dalje kretao kada po pravilima vise nije smeo... :)

Edited by Zuzi
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Nemojte da se zajebavamo. Cim je doslo do kontakta odbrambeni je poceo da se povlaci unazad i igra kolce. Da bi se svirao faul u napadu kao sto vec mnogi rekosh treba cvrsto da stoji sa obe noge i po mogucstvu da padne. To za padanje nije konkretno pravilo ali ako ne padne ili napadac ima 25kg pa ga nije srusio ili se ovaj nije dobro postavio. A ako nije faul u napadu onda je u odbrani :LOL:

edit: e da jebote Kobe dosao do 30k career poena. Bogotac

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...