Jump to content

Arrow


pirun

Recommended Posts

Koliko sam video Kapuljaca ne ubija ljude. On je protiv toga. 

 

 

S obzirom da je u prvoj sezoni skoro svakog negativca epizode ubio, rekao bih ipak da nisi pogledao ni jednu epizodu.

Tek od druge postaje "protiv toga"

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj se truditi džabe je :-) Šta sam ja sve još spremio da mu napišem i probam da objasnim, ali džabe je, neću. Čovek koji zastupa i brani stav

 

"Svaki pojam u svakoj kulturi/religiji/mitologiji sveta ima istu simboliku i smisao kakav ima Srbima u srpskoj kulturi/religiji/mitologiji. I reč za taj pojam ima isti prizvuk u svim jezicima sveta kakv ima Srbima na srpskom".

 

MIlsim, jebote... Da ovakav stav nema veze sa životom prosečno inteligentan dvanaestogodišnjak skonta tokom petog/šestog razreda osnovne škole na nekom od časova stranog jezika. A ovaj lik to brani/zastupa :-) O čemu raspravljati sa njim? Daš mu tonu valjanih i jakih argumenata da mu pomogneš da shvati koliko greši, ali on nema intelektualni kapacitet da ih razume, već uzme moj najslabiji/najnezgrapniji argument, i ismeva me zbog njega... Šta reći...

 

Edit: rejvene, ja ti verujem :-)

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana sam još malo razmišljao o seriji, i našao još jedan plus u celog koncepciji serije i načinu na koji se razvija, pa me zanima deli li još neko to mišljenje sa mnom. Naime, nikada do sada nisam imao utisak da feedback gledalaca toliko znači autorima serije, i da se toliko ozbiljno shvata i instant implementira pri daljem razvoju. Model koji me podseća na način na koji se, recimo, DotA i slične igre razvijaju i balansiraju. Mislim, svuda je feedback važan, ali nigde, ni za jednu seriju do sada, nisam imao utisak da je toliko važan. Primeri, moje omiljeno oružje :-) Minor spoilers ahead.

 

1. Sviđa vam se Felisiti - evo vam još Felisiti, čak ćemo je malo i trenirati, ko zna šta još bude... Stay tuned :-)

 

2. Ne sviđaju vam se glumci - jebiga, tu ne možemo sad mnogo da uradimo, ne možemo pobiti celu prvu postavu... Možemo Tomija! A i Malkolma nema ni od korova. I Digla ćemo da svedemo na minut po epizodi. Totalno dobro zamišljen, ali loše odglumljen lik IMHO. Sara je bezveze takođe, ali kako sada stvari stoje, najverovatnije će i ona da gine, nekako je najlogičnije. Eto vam još Felisiti, evo vam Kriksus, evo vam i Mira iz Spartaka (nije nešto odglumila, ali je dooobra:-), eto vam Michael Jai White, sredićemo i to polako.

 

3. Hoćete jače reference i vezu sa DC comics svetom - eto vam tona stripskih negativaca, looming presence of Ra's al Ghul, jebeni origin story Flasha, kud ćeš bolje?

 

4. Jedna sitica što je meni zasmetala, zašto je Laurel tako haotično besmislena kučka - očigledno su ih i za to prozivali, jer ovo što se sada sa njom dešava mi je totalno kul, to pucanje zbog svega, oni flešbekovi u 13. epizodi, baš su se potrudili da pokažu na koliko nivoa su je Sarine gluposti iz mladosti sjebale, i koliko ima razloga da je mrzi, i da tu sa Laurel  malo saosećamo, umesto da je otpišemo kao kučku neopisivu...

 

Ima možda toga i još, ovo su mi najjači argumenti trenutno. DotA model, I say. Očekujem ili normalizovanje borbenih scena bez glupog bullet dodgovanja na kratkim rastojanjima koje još uvek nema svoje natprirodno objašnjenje, ili dobijanje natprirodnog objašnjenja za takve sposobnosti. Još ne kontam dobro zna li Blood ko je Arrow, s obzirom da bi trebalo da zna jer radi za Slade-a, ali ne deluje mi da zna, što nije logično... Osim ako Slade-ov plan za sjebavanje Olivera zahteva da se to, ipak, ne zna, može biti i to. Možda sam ja nešto preskočio tu.

 

Sve u svemu, serija je u početku "onaako", ali se vidi da se trude iz petnih žila da je dovedu na dobro, i da im je zaista, bar je takav moj utisak, mnogo stalo do feedbacka fanova u tom procesu.

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Da, da, ima i ono kad Oliver leži u nesvesti, a Blood je fazon "Ostavi ga, on je nebitan". I ja sam razumeo da ne zna, samo mi nije jasno zašto, ako je U Slade-ovom interesu da sjebe Olivera/Arrow-a, pomoglo bi da mu i blizak saradnik zna tu informaciju. Mada mi ne znamo kakav mu je plan, možda mora tako :-)

 

A možda je i slučajnost to što se samo potrefilo da meni u nekom trenutku nešto u seriji zasmeta, a da malo kasnije vidim očigledan rad na popravljanju toga :-) Ali pre mi miriše na dobar, odgovoran, i angažovan rad autora i scenarista :-)

 

Već su mi popravili glumačku postavu, lik Laurel, povećali minutažu Felisiti, učinili scenario interesantnijim, pojačali koeficijent DC-ovitosti serije :-) Mahom stvari na koje sam negde na ovom topiku ukazivao da ne valjaju.

 

Evo mali eksperiment, šta mi trenutno opasno smeta, pa da vidimo hoće li oni to skoro adresirati.

 

1. Realističnije borbe, ili natprirodno objašnjenje zašto mogu ono što mogu. Nisam zahtevan tip, recite samo "it's technology/magic", meni je dosta.

 

2. Cela priča oko toga kako Arrow krije identitet mi ne pije vodu, posebno dok nosi samo kapuljaču. Rad na popravljanju toga je evidentan - objasnili su da tek tako neka maska ne može, ometaće mu percepciju kao strelcu, pa je stigla magična, pardon tehnološka maska koja to ne ometa - fine by me. Ipak, nije mi dovoljna, naročito kada je u interakciji sa ljudima koji znaju Olivera, a naročito da jebeni detektiv sa čijim ćerkama i Oliver i Arrow provode gro vremena još nije skontao ko je Arrow. Nemoguće. Daklem:

 

 -Kventin to mora da sazna što pre, svaka epizoda u kojoj to nezna mnogo kvari posao;

- I ne može to da sazna tek tako, tipa da mu Oliver ili neko drugi kaže jer mora. Ili da ga čuje/vidi/špijunira, pa tako sazna, pa se kao iznenadi Mega glupo, posrali bi se po svemu zbog čega sam ih do sada hvalio.

- Opcija jedan - Kventin to skonta sam, na osnovu svega prethodnog, i nekih možda novih tragova

- Opcija dva: Detektiv to zna već neko vreme, ali iz nekog razloga pušta da ta iluzija traje (bezbednost ćerki, šta znam). Oliver ili neko drugi mu otkriju, a on je već u fazonu "znam, jebote, nisam lud!". Ili, još bolje, recimo, izgubi specijalni arrow-phone :-) i upadne u neku frku, gde je u opasnosti on i još neko bitan, i nema izbora nego da zove Olivera direktno, jer zna sve, pa se i Oliver, i svi mi, prijatno iznenadimo.

 

Sve što sam do sada zamerao seriji ovdem popravili su ili su počeli da rade na tome, ajde da vidimo i ovo :-)

Edited by milanche
  • Upvote (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Da, da, ima i ono kad Oliver leži u nesvesti, a Blood je fazon "Ostavi ga, on je nebitan". I ja sam razumeo da ne zna, samo mi nije jasno zašto, ako je U Slade-ovom interesu da sjebe Olivera/Arrow-a, pomoglo bi da mu i blizak saradnik zna tu informaciju. Mada mi ne znamo kakav mu je plan, možda mora tako :-)

 

A možda je i slučajnost to što se samo potrefilo da meni u nekom trenutku nešto u seriji zasmeta, a da malo kasnije vidim očigledan rad na popravljanju toga :-) Ali pre mi miriše na dobar, odgovoran, i angažovan rad autora i scenarista :-)

 

Već su mi popravili glumačku postavu, lik Laurel, povećali minutažu Felisiti, učinili scenario interesantnijim, pojačali koeficijent DC-ovitosti serije :-) Mahom stvari na koje sam negde na ovom topiku ukazivao da ne valjaju.

 

Evo mali eksperiment, šta mi trenutno opasno smeta, pa da vidimo hoće li oni to skoro adresirati.

 

1. Realističnije borbe, ili natprirodno objašnjenje zašto mogu ono što mogu. Nisam zahtevan tip, recite samo "it's technology/magic", meni je dosta.

 

2. Cela priča oko toga kako Arrow krije identitet mi ne pije vodu, posebno dok nosi samo kapuljaču. Rad na popravljanju toga je evidentan - objasnili su da tek tako neka maska ne može, ometaće mu percepciju kao strelcu, pa je stigla magična, pardon tehnološka maska koja to ne ometa - fine by me. Ipak, nije mi dovoljna, naročito kada je u interakciji sa ljudima koji znaju Olivera, a naročito da jebeni detektiv sa čijim ćerkama i Oliver i Arrow provode gro vremena još nije skontao ko je Arrow. Nemoguće. Daklem:

 

 -Kventin to mora da sazna što pre, svaka epizoda u kojoj to nezna mnogo kvari posao;

- I ne može to da sazna tek tako, tipa da mu Oliver ili neko drugi kaže jer mora. Ili da ga čuje/vidi/špijunira, pa tako sazna, pa se kao iznenadi Mega glupo, posrali bi se po svemu zbog čega sam ih do sada hvalio.

- Opcija jedan - Kventin to skonta sam, na osnovu svega prethodnog, i nekih možda novih tragova

- Opcija dva: Detektiv to zna već neko vreme, ali iz nekog razloga pušta da ta iluzija traje (bezbednost ćerki, šta znam). Oliver ili neko drugi mu otkriju, a on je već u fazonu "znam, jebote, nisam lud!". Ili, još bolje, recimo, izgubi specijalni arrow-phone :-) i upadne u neku frku, gde je u opasnosti on i još neko bitan, i nema izbora nego da zove Olivera direktno, jer zna sve, pa se i Oliver, i svi mi, prijatno iznenadimo.

 

Sve što sam do sada zamerao seriji ovdem popravili su ili su počeli da rade na tome, ajde da vidimo i ovo :-)

 

Opcija 1 je realna, opcija 2 nije, jer ne moze da vec zna a onda kad izgubi specijalni arrow - phone umesto da zove direktno olivera zvao je felicity.

Pre ce biti da provali jer vec zna da je felicity sa arrow-om i treba mu samo da sabere 2 i 2 i da dobije resenje.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Da, ma koliko možda bila kul ideja da već zna, bilo bi je nezgodno uglaviti u postojeći kontiunitet. Ne i nemoguće (u frci su i Sara i Felisiti, šta ja znam, neću ja da im pišem scenario, oni su plaćeni za to:-), ali nezgodno je. Bilo kako bilo, mora da skonta što pre, ispada preveliki moron:-)

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hijao lepotanko.

 

ja sam kad je ovde neko prvi put okačio arrow masku bio u fazonu wtf, ali u samim epizodama je vrh, ne vidi se, nadrkano je itd. Tako da ova emo gej flešilica, valjda će valjati

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

e, to za masku sam i ja primetio baš u poslednjoj epizodi. Mislim da su malo izmenili tu njegovu masku od prvog puta kad se pojavila. Malo je veća sada, možda sam istripovao.

 

Baš me zanima ostatak kostima za Flasha ali kontam da će biti neka generička crvena koža fazon što je danas popularno među mladim superherojima.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tupava je malo ova nova epizoda mada mi je lično ovaj arc sa Slejdom kul. Ova Lorel stvarno nema nikakvu svrhu sem da se prenemaže i pravi sranja i ne može da prepozna svoju sestru sa onolikom rupom na bradi

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...