Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

zato što je u kontekstu oruđa za ovladavanje planinom inferioran u odnosu na skije, a početkom devedesetih popularizovan marketinškim putem kako bi se ublažio pad prodaje skija usled stagnacije tehnologije i opadanja popularnosti ski sportova.

mislim, nadam se da nisam rekao ništa novo i kontroverzno, čim vidite da se uz neki proizvod prodaje i LAJFSTAJL, jasno je da je don drejper umešao prste :D

što se učenja tiče, ja mislim da je lakše dostići neki podnošljiv nivo (u smislu da ne budeš prespor i da možeš da ideš i na strmije staze) na bordu nego na skijama, ali nisam merodavan jer nisam probao bord. a nije ni kali merodavan, tako ne znam šta se javlja :D

Pa da samo sto se i uz skijanje prodavao lifestyle samo 70tih i 80tih pa su smislili nesto novo u medjuvremenu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

@snowboard vs. ski prica (mrzi me sve da kvotujem posebno)

ja cu da ponovim da sam totalni nub za ovo i da ono sto znam je vezano za to sto su mi ljudi pricali, koji idu cesto na planine. ono sto su mi svi rekli je da se skije lako nauce i da je bord mnogo tezi (bukvalno mi je vecina rekla da za jedan dan ucenja mozes da se spustis sa najvece padine, govorim o skijama)

sto se lajfstajla tice... pa ovo sto je mohi rekao. meni je mozda gotivniji bord, zato sto sam kao klinac skidao tockove sa skejta i spustao se sa brda. tako da mogu reci, kao tabula raza lik za zimske sportove, da mi je mnogo gotivniji bord nego skije, cak stavise, skije me uopste ne privlace, a nisam podlozan tim tripovima MATORI BICU KUL AKO VOZIM BORD!!1

poenta cele price je da ne kapiram hejt prema bordu, a iskreno primetio sam ga na ruru, mada nikad nisam hteo da se upustam u tu pricu

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

@snowboard vs. ski prica (mrzi me sve da kvotujem posebno)

ja cu da ponovim da sam totalni nub za ovo i da ono sto znam je vezano za to sto su mi ljudi pricali, koji idu cesto na planine. ono sto su mi svi rekli je da se skije lako nauce i da je bord mnogo tezi (bukvalno mi je vecina rekla da za jedan dan ucenja mozes da se spustis sa najvece padine, govorim o skijama)

Ja sam skijas od svoje 2. godine zivotam, i da, ne zajebavam se. Aktivno sam se bavio do pre mozda 4 godine kad sam iz zdravstvenih razloga morao da prekinem. Vozio sam i bord i mogu reci da je razlika izmedju borda i skija ogromna, ali to nuzno ne znaci da je bord tezi. Skijasu ce biti teze da se navikne na bord iz razloga sto mu nije prirodno da su mu obe noge vezane za istu dasku i da nema tu slobodu pokreta. Ja sam prvih 20 puta bukvalno padao na dupe od samog pokusaja da se nagnem napred ili nazad (u mestu).

Ali sto se tice skijanja i spustanja sa najviseg vrha. Pozivam te tvoje koji su posle jednog dana naucili na Savin Kuk/Durmitor da se spuste sa pocetka staze do prvog odmorista, nekih cirka 500-600 metara. Ako prodju taj ceo deo, a da ne slome nogu ili ruku ja im dam 100 evra. Daj bre, koje su to gluposti - mozes ti posle jednog dana da naucis bajs ali sigurno nisi u stanju da vozis kuda vozi Dany McAskill. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa da samo sto se i uz skijanje prodavao lifestyle samo 70tih i 80tih pa su smislili nesto novo u medjuvremenu.

da, ali su skije postojale koju hiljadu godina pre toga (ili ajde da kažemo od 19. veka u današnjem obliku). ljudi su deljali drvo da dobiju dve tanke i dugačke daske i vezivali ih za kožne cipele, čistili padine od kamenja i drveća i konstruisali prve žičare mnogo godina pre nego što je neko otkrio marketinški potencijal skijanja.

s druge strane, imamo likove koji su skontali da uz malu modifikaciju i adekvatno reklamiranje mogu da uposle višak kapaciteta svojih fabrika ski opreme tako što će blago modifikovani proizvod prodavati ekipi koja vozi skejt i nosi kape na stranu i misli da skijanje nije dovoljno kul.

ali lol, pričamo o tome šta je troo. neka vozi ko šta hoće.

Link to comment
Share on other sites

da, ali su skije postojale koju hiljadu godina pre toga (ili ajde da kažemo od 19. veka u današnjem obliku). ljudi su deljali drvo da dobiju dve tanke i dugačke daske i vezivali ih za kožne cipele, čistili padine od kamenja i drveća i konstruisali prve žičare mnogo godina pre nego što je neko otkrio marketinški potencijal skijanja.

s druge strane, imamo likove koji su skontali da uz malu modifikaciju i adekvatno reklamiranje mogu da uposle višak kapaciteta svojih fabrika ski opreme tako što će blago modifikovani proizvod prodavati ekipi koja vozi skejt i nosi kape na stranu i misli da skijanje nije dovoljno kul.

ali lol, pričamo o tome šta je troo. neka vozi ko šta hoće.

To za marketing i board sve stoji, cela board prica je progurana sa puno marketinga i to je sve bilo odvratno pa se mnogima cela prica smucila a da nisu ni probali board.

Ja sam na skijama od druge godine, uvek sam isao barem jednom a nekada i vise puta na zimovanje, na bord sam prvi put stao pre 5 godina i mogu vam reci da mi je sad zanimljivije da vozim bord nego skije. Mada to je kapiram neka stvar koja je subjektivna i zavisi kako kome sta lezi. Meni je bord u ovom periodu zanimljiviji nego skijanje i kapiram da cu ga voziti jos neko vreme dok se ne smorim a da cu se onda vratiti na skije :)

Sto se tice learning curve-a mislim da je to isto subjektivna stvar, ja sam bord naucio kolko-tolko za nedelju dana posle mi je trebalo jos 2-3 sezone da se stabilizujem, sada sam solidan i malo se zezam sa onim skokovima i glupostima i nije lako uopste.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...