Jump to content

F2P igre - šta, što, kako i gde


Slađan

Recommended Posts

Mislim da bi bio red da se napravi topik za Free2Play naslove, koji niču u poslednjih godinu dana kao pečurke posle kiše.

Pa po već ustaljenom principu:

- Šta igrate?

- Zašto igrate?

- Zašto bi mi trebali da igramo?

- Preporučite u globalu igru

- Neki link ka igri

- Može i koji skrinšot, gameart i slično

- ... ili ste prosto otkrili neku F2P igru i hoćete da šerujete :D

Ja ću za početak dodati da sam opet počeo malo da prčkam po Tiggitu, koji je u stvari kao Steam/ Origin za besplatne, indi naslove. Ima gotivnih stvari, ima besplatnih igara i demoa. Poprilično je jednostavno i ne zahteva login već samo instalaciju. Što ga u principu čini običnim download klijentom, tako da nema socijalnu komponentu kao Steam i Origin.

Malo detaljnije na sajtu programa - http://tiggit.net/

Spisak igara je ovde i redovno se dodaju nove igre - http://tiggit.net/games

client_a031_650.png

Takođe se razmišljam da probam Fallen Earth ali mi se nešto ne da skinem, pa ako neko igra to ako može da da kraći opis. Šta valja, šta ne valja i tako to.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Kakav je ovaj Vanguard, je l' vredi igrati?

Ja gledao snimke ranije, nije bas omg igra, ali nije za bacanje.

Od f2p MMO-ova, malo sam se razocarao u D&D Online, LotR Online je manje-vise ok, Runes of Magic je odlican.

LoL je ok na pocetku, a posle nekog vremena ume da bude jako zarazan.

Ja sam gulio Star Trek Online dok Atari nije prodao igru dubioznom Perfect Worldu koji su u roku od jedne sezone skenjali igru toliko da sam sa gađenjem ishejtovao igru na forumima i deinstalirao... Vredi probati u slučaju srednjeg do jakog trekizma, i ne bi ni bilo loše da nije baš hc p2w.

Trenutno igram Mečvariora Online i drkam ga na igru jako, masan recomend.

Link to comment
Share on other sites

Pa šta ga znam... ono

1. Team Fortress 2 - Zato što je verovatno trenutno najzabavniji timski FPS koji može da se odigra 10 minuta i "zaboravi" a može i duže. Plus i neko ko nema skilla može nekog da ubije, al' da bi bio baš dobar moraš vežbati.

2. DOTA2 - To smo već pomenuli.

3. Tribes Ascend - Mislim da joj treba dati šansu.

Link to comment
Share on other sites

Tribes ascend - da ,sansa obavezno. Nije pay to win, ima bustova i char skinova koji su cash exclusive. Sve, ali SVE ostalo je omoguceno za ingame valutu (xp u ovom slucaju)

Lotro (opet) - zbog lorea samog gejmplejai bezuslovno najkvalitetnijeg f2p sistema.

TF- to sto je Laki rekao

Vanguard - probao par dana i nisam zadovoljan nicim nazalost (crafting nisam probao, Rejz se kune u to)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kada neko pomene/naletim na TM, odusevim se. Onda skinem i posle par dana me ubija momenat kad restartujes nakon zakacenog milimetra ili prosto subektivnog osecaja fejla iako je start mozda i dobar. Zavrsi se rejdz kvitom i aninstalom. :) Ko moze da iskulira to, odlicna zanimacija!

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

F2P FTW :)

World of Tanks

Mech Warrior Online ( beta )

Planetside 2 ( beta )

Dota 2 ( beta? )

Heroes of Newerth

World of Warplanes ( beta )

Tribes Ascend

Path of Exile ( beta )

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Kako leba vam kad je zivo govno sa ovom novom fizikom? A najgori su mi zvukovi topova, ko da pucam iz karabina ffs!

Zvukovi jesu malo zez, ali jebiga, navikneš se :) Meni je nova fizika zapravo bolja od stare. Pogotovu što više ne postoje delovi mape gde ne možeš da dođeš, pa makar se tim potezom i sjebao, ali ti daje nove mogućnosti, tipa desilo mi se na onoj mapi sa akvaduktom da sam ja u Tier VI TD-u i iz grada mi izleti Tigar, ja krenem u bežaniju u rikverc i naravno padnem dole i sjebem gusenice, ali on ne može da me prati a za to vreme ga moji izrokaju. Sve je stvar navike :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Imao sam i ja neke lol trenutke sa novom fizikom, kao kad sam precenio moc skretanja tenka i proklizao u reku gde mi je tenk i ostao. Posto je to bio T-34, odma sam se setio onog dokumentarca gde vade istog iz neke reke i popravljaju i konstantovao sam u tom trenutku da je to morao da bude ovaj moj. :D Od pobednickih, light koji se zalece da me udari, odskace od rusevine totalno levo i gine o tenk do mene. Ali i dalje, zvukovi su GOLO GOVNO BRE!!!! Kad igram, smanjim totalno.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...