Jump to content

kingstone ssd


loled2010

Recommended Posts

To je kao da kazes da je isto sranje drugo pakovanje linux instaliran unutar windowsa i standalone.

Dakle da bi grub radio mora da ucita fajlove sa nekog fajlsistema. To ne moze biti ramdisk, znaci vec tu imas ucitavanje jednog kernela i mountovanje jednog fajl sistema pa onda on pravi ramdisk, formatira ga, ucitava fajlove na njega i onda startuje taj zeljeni operativni sistem sa tim "root" fajl sistemom na ramdisku.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Onog trenutka kad je GRUB pokrenuo drugi OS, taj drugi OS je preuzeo totalnu kontrolu nad računarom tako da je izraz "butovao OS iz RAM-a" sasvim na mestu u ovom slučaju. GRUB nije pokrenuo (u smislu startovao, pustio u izvršavanje) loader drugog OS-a sa diska, nego je loader prethodno učitan u RAM, dakle da crknu svi diskovi u kompjuteru u tom trenutku, taj drugi OS bi radio normalno jer je kikstartovan iz RAM-a i fajl sistem mu je u RAM-u.

Post broj 16, "Nabudžiš Windows XP da se butuje iz RAM drajva", ne "Nabudžiš kompjuter da se butuje iz RAM drajva".

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Prvo grub ne moze da napravi ramdisk i da ga formatira i da na njega snimi sve sto treba i da onda pusti boot sa njega, tako da grub loaduje prvi os koji priprema sve za drugi os (xp sa ramdiska).

U svakom slucaju ne moze ono sto si prvobitno zamislio pa ti sad menjaj da ucitavanje operativnog sistema bude isto sto i butovanje da ne ispadnes glup u embedovanim vodama.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu da se umešam :) Uz dužno poštovanje Vudu, ali Mohi je ovde u pravu.

Štagod da je GRUB (nisam koristio), to je nešto što se boot-uje sa nekog fizičkog diska (HDD, USB, optički) i učitava sa njega recimo Windows XP u Ramdrive. Sa suštinske tačke gledišta nema razlike da li podigneš Windows 7, Linux ili grub pa iz njega učitaš XP u Ramdrive. Što reče Mohi jedina razlika je što je Grub neki mini-os kome treba sekunda da se učita, dok Win 7 treba pola minuta i ima šareni win logo. Ram sam po sebi ne može da zadrži podatke nakon isključenja napajanja, pa samim tim nema govora o bootovanju iz bilo čega što je u ramu, kao što je Ramdrive.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je mislio na prvi SATA port na ploči, a ne na SATA1 kontroler. Mada ne vidim kakvu bi to zapravo razliku napravilo...

da mislio sam da se kaci u slot koji se zove sata1 (pored 2,3,4 ... jelte) na ploci :) jbg to sam sa bencha pokupio i jos par uputstava kako da sto bolje tvikujes svoj ssd ... ako imas hdd i on ti je prikljucen na sata (broj) 1 na ploci a sdd na nesto drugo, ssd ne pruza svoj maksimum

podrazumeva se da su ploce min sata2 po standardu, i da ssd radi bolje na sata3, ali ako nisi navucen na benchmarke ili ako nisi perfekcionista neces nesto primetiti preteranu razliku (pre svega jer je ssd i na sata2 daaaaleko brzi od hdd-a)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šeksi, skini Knoppix, na login promptu kucaj "knoppix toram", prebrzo je (al treba 1,5 GB RAM-a najmanje)

Ja sam mislio da pričamo o normalnom kompu sa 16 GB rama koji može da se bahati sa windowsom u takvom setupu :D

Uzeću SSD čim prije, ako ništa ono da sklonim ovaj 80gb elder koji pozira kao sistemski disk :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ja se razmišljam da uzmem ovaj, recenzije su krajnje pozitivne

http://www.winwin.rs...55-510mb-s.html

e bas taj imam, jedino sam se smorio sto sam skontao da mi ploca podrzava sata3, sto iz ugla proizvodjaca znaci - prepoznaje sata3 uredjaje ali ne rade na sata3 brzini... jpm naravno to sam skontao tek posto sam zasao duboko u forume i diskusije, nigde nikakav zvanican info nije bio tada a to je bilo pre 8-9 meseci :|

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kolko para? V200 je valjda sad low end rang, mada i dalje je bolje od HDD-a.

najjeftiniji te velicine na trzistu, oko 170 jura.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ako je to ona ista afera o kojoj sam čitao, to je sređeno u kasnijim serijama, a cene su ostale niske jer su već popasli loše rivjuove po internetu.

ima na sajtu proizvođača kako prepoznati loše serije, a i one mogu da se srede nekim firmware patch-om.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...