Jump to content

CPU problem


MarkoSHOP

Recommended Posts

Imam lap top MSI EX600 nije neki pro al zavrsava poso i dosta dobro je radio....nesto me jako nervira i pitam se da li moze da se resi nekako. Kad pokrenem par programa ili bilo sta da pokrenem stim ili nesto malo jace on na onoj skali za procesor ode u max 100 % fora kao da se procesor maximalno opterecuje i tako varira bude za tren max pa spusti na 30% pa nabije u max. Da li je moguce da previse greje i zato zakuca tako brzo pa da mu resavam nesto oko hladjenja ili postoje neka podesavanja u biosu u windowsu ili ko zna sta jos sve. Ranije je mnogo bio brzi sad ima taj problem i za njegovu konfiguraciju meni deluje da nesto nije u redu i da ga nesto koci. Pa da vidimo sta predlazete , znam da procesor nije savrsen al opet mislim da ne bi smeo tako da zakucava. molim samo da me postedite komentara kupi nov cpu kupi nov lap to i ostalo. Ako ima ko neko resenje izvolte :)rPTs2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Procesor i ne treba da ti radi non stop 100%

Control PanelSystem and SecurityPower Options

Selektujes balanced ili high performance profil (preporucujem balanced posto je lap top u pitanju)

> change plan settings > change advanced plan settings> procesor power management

Postavis minimum na koliko ti treba recimo 100%. Maximum treba da bude postavljen na 100%.

Ovo preporucujem da radis samo ako je prikacen na struju jer naravno da ce onda brze da ti trosi bateriju.

Medjutim ako ti se usporio racunar najverovatnije je zbog indexinga.

Idi na my computer desno dugme na primarnu particiju © pa na properties pa odstikliraj "allow files on this drive to be indexed" ( apply to subfolders) potrajace neko vreme ako izbaci po koji error samo ignore all.

Indexing bukvalno ubija hard diskove posle nekog vremena na windows 7.

Skini neki program za pracenje temperature procesora. Hardware monitor je dobar.

Za ostalo u vezi indexinga i ubrzanja windowsa potrazi po netu ima dosta informacija ali u 99% slucajeva to je u pitanju a ne procesor.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

ma lupam mu ja reinstal na mesec dva zavisi kako sam raspolozan :) skeniram ga kako kad al mislim da to nema veze.....otvarao sam procesor jebavao sam onaj kuler cistio sam i ta sranja pa se mislim da nije do paste nesto ili sta znam ubacio sam mu jos 1gb ram bio je na 3gb sad ima 4gb ubacio sam mu hdd od 320 a bio je 150-60 nbt dal je to to dal je sporiji hdd pa nesto jebe dal je opterecen sad neam pojma zato sam hteo da vidim ko kakva misljenja ima o tome bas me zanima. Nisam ni ja mutav znam dosta oko racunara ali nisam ja sveznalica volim da saslusam i druge, mozda neko lupi nesto pametno i to bude ono sto mi treba.

U svako slucaju hvala sto se trudite, cenim to ;)

Link to comment
Share on other sites

znam al brate neam drugo resenje vidim da ne radi i znam jos od ranije ako neko ima resenje solidno nek se izjasni....sta da ubacim i kako da odradim da sve funkcionise....windows nije problem cas se ubaci drugi nego sta i kako vise ne znam. Opasno ga nesto zeza sa tim procesorom....ne znam koja je maticna i da li mogu da ubacim jaci procesor pa da vidim dal ce bude isto

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...