Jump to content

Najavljen referendum


Referendum o buducnosti  

131 members have voted

  1. 1. EU ili Kosmet?

    • EU
      31
    • Kosovo i Metohija
      75
    • Necu glasati
      25


Recommended Posts

I ne cudi me previse da ima sve vise Srba u Vojvodini koji misle kako ce im biti bolje ako se odvoje. Ali to nije dokaz da sam ja u krivu a ti u pravu. Za to postoji mnogo objasnjenja.

Prvo, to sto raste broj onih koji tako misle ne znaci da su u pravu. Moze sutra da pocne da raste broj onih koji bi da od Srbije napravi Severnu Koreju pa sumnjam da bismo im dali za pravo.

Drugo, to je vec jedan istorijski trend koji je sve samo ne prirodan. Postoje interesi koji bi najradije videli Srbiju rascepkanu na deset regiona koji bi se medjusobno mrzeli. Tako rascepkani bi bili podlozni menjanju identiteta, istorije, kulturne matrice, bili bi laksi plen nadnacionalnog kapitala i korporacija, bili bi savrseni plen za vece igrace koji bi radili na tome da sve te delice pripoje sebi ili svojoj zoni uticaja.

Trece, neko dvadeset godina placa, podrzava i ohrabruje one pojedince, grupe i institucije koje promovise takvo otcepljenje. Nije cudno da u odnosu na to raste podrska takvoj ideji i medju populacijom.

Dalje, ovih dvadeset godina pokazuje koliko je pogresna bila politika dezintegracije, makar na nacin na koji se i dalje vodi, nasilno i iskljucivo na stetu Srbije i Srba. Vojvodini bi to posebno bilo katastrofalno jer bi bila potpuno zavisna za energente i rude, jer ih na svojoj teritoriji nema.

Koliko drzava nema nesto pa to nadomestuje tak osto izvozi on ocega ima visak, to ti ne pije vodu, Vojvodina je hranila citavu Europu a sada ne moze ni sebe da prehrani ( kao nismo razvijeni ), a zasto ej to tako reci mi, kazes pogresna politika, pa eto to je jos jedan plus zasto ja pricam ovu pricu koju ti citas.

Ne ljutim se uopšte, samo hoću da dokažem da si fašista. Pa sam si ovde pisao pre par godina kako ih sve treba poslati tako odakle su došli, da zagađuju grad itd... ili grešim možda?

"većina tih ljudi je takva" kakvi su to ljudi?

ha ha fasista, iskrivio bi mi pricu smao da budes u pravu.

Koliko sam puta samo u busu cuo od strane istih " a baa dosli sm oda pokorim oNovi Sad jebi ove Vojvodjane " I kako sada da meni bude kada to slusam ? Sta ti msilis da ja odem lepo tamo odakle su on idosli i da se ponasam bahato, pa ubili bi me na prvom cosku. Vojvodina i Novi Sad su centar nacija i razlicitosi i medjusobnog postovanja medju narodima, to su ovi narusili kada su dosli. Pa nije lud onaj Milo sto niej dao u Crnu Goru da se nasele izbeglice iliti onaj Velja Ilic pijani koji je stavio Rampu na grad Cacak da ovi ne udju, niti Sloba koji im niej dao u Beograd, to je sve sistemski organizovano iz straha da ovde nema vise Madjara, Rumuna, Slovaka od Srba, zato su ih kod nas poslali.

Jao brate, opet sa tom pricom o Rusima koji nam nikada u istoriji nisu pomogli. Nemam zivaca i za tu raspravu. Ne znam koji je tvoj problem, ali lupas sve u sesnaest.

Straza, straza, vodite ga.

haha opet citam LUPAS SVE U SESNAEST, ja lupam a ti si sve u pravu, pa osvrni se oko sebe pa vidi koliko nam je bolje od Njih, gde su cuvenih 100 milijardi od Rusa kojih ce Toma Diploma da obezbedi i SNS i tako reci Srbende i patriote, pa oni u stranci nemaju 10% skolovanog kadra.

ali ako su tvoji sa kosova, i vi ste izbeglice?

filozoraptor,a?

ha ha kako izokreces sve, Lepo sam napisao u postu iznad da to nije tako skroluj gore pa procitaj.

Edited by Dino
Link to comment
Share on other sites

ok, sta ti imas od skole?

nemo se ljutis, ali kad god opletes po nekome, neko drugi moze oplesti po tebi.

ja sam pre najstrasnije hejtovao izbeglice koji su ojkali i ajkali i vikali "a ba jebi beogradske pedere", ali jebiga, tu su. neki su se uklopili i postali sugradjani, neki nisu mogli, i sta sad.

i ja sad da odem preko da radim u struci, nasao bi se neki inostranitelj da me hejtuje jer sam dosljak. karma je čudna stvar.

ali obrni, okreni, valjda kapiraš da svetli eu put ne postoji. meni je problem sto ja ne vidim koji je put za srbiju, ovaj idealizam sto rami priča se neće desiti jer nismo za to sposobni više, moje mišljenje, i mislim da nam se ne piše dobro.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ha ha fasista, iskrivio bi mi pricu smao da budes u pravu.

Koliko sam puta samo u busu cuo od strane istih " a baa dosli sm oda pokorim oNovi Sad jebi ove Vojvodjane " I kako sada da meni bude kada to slusam ? Sta ti msilis da ja odem lepo tamo odakle su on idosli i da se ponasam bahato, pa ubili bi me na prvom cosku. Vojvodina i Novi Sad su centar nacija i razlicitosi i medjusobnog postovanja medju narodima, to su ovi narusili kada su dosli. Pa nije lud onaj Milo sto niej dao u Crnu Goru da se nasele izbeglice iliti onaj Velja Ilic pijani koji je stavio Rampu na grad Cacak da ovi ne udju, niti Sloba koji im niej dao u Beograd, to je sve sistemski organizovano iz straha da ovde nema vise Madjara, Rumuna, Slovaka od Srba, zato su ih kod nas poslali.

Sam si rekao da si po nacionalnosti Srbin, ali po teritorijalnoj pripadnosti Vojvodjanin. Nacionalnost je nesto sto se prenosi po genetskoj liniji, znaci ako su ti roditelji Srbi i ti si, a ovo drugo se dobija cistim mestom stanovanja tj prebivalista. Zasto si ti onda veci Vojvodjanin od nekog ko nije, ako obojica imate prebivaliste u Vojvodini (ili Novom Sadu)? Ako mislis da si u pravu u ovoj logici hajde onda da isteramo SVE Siptare sa Kosova jer od kad su oni dosli na Kosovo sve je krenulo naopako za Srbiju, oni su i krivi za rat i za bedu i pritom nisu autohtoni stanovnici Kosova vec dodjosi. Sta kazes, jel ima logike? Ako oces da odustanemo od price Kosova, odustani ti od tih fasistickih aspiracija o cistoti Vojvodine pre dolaska Srba kojima su kuce i ognjista popaljeni po Bosni i Hrvatskoj.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam puta samo u busu cuo od strane istih " a baa dosli sm oda pokorim oNovi Sad jebi ove Vojvodjane " I kako sada da meni bude kada to slusam ?

Mislim da ti to treba lepo sve pod led, evo ja to isto bar 3 puta dnevno čujem, pokoravaju samo tako... bože koje gluposti.

Al mogu ja tebe da razumem, ovaj narod je navikao da traži krivca u nekom, juče su to srbi iz bosne, "šta on ima da dolazi ovde, moj Mitar nezaposlen a eno ga Boske zaposlio celu familju mater mu jebem" i slične priče. Danas evo sličnu priču si pričao za ljude sa Kosova sa onim prodajama kuća i slično. Ponavljam ovo mogu da razumem skroz, jebi ga teško se živi pa ljudi nađu neki ventil, al problem je što će to ovde stalno biti tako, za 10 godina biće priča "majku im jebem rumunsku, kikovali ih i EU pa su ovde nama došli da uzimaju radna mesta" ili tako nešto :)

edit: izmenio sam 100 godina u 10, video sam da drale čita topic, već vidim kako piše "ali EU neće postojati za 100 godina!!!" :D

Edited by Mrzitelj
Link to comment
Share on other sites

Ja cu probati jer sam jebeni retard.

Ako nista, usli su u Prvi svetski rat samo zbog nas i doneli prevagu u prvim godinama rata, zatim su pretili da ce izaci iz rata ako Francuzi ne posalju barke da prevezu Srbe na Vido i Krf, u drugom je 3. crvena armija ocistila Srbiju od Nemaca '45. godine. Nisu priznali Kosovo. Jel to malo? Jel malo to sto zbog njih danas postojimo, a nismo ostali u Grckoj (kao lesevi) s obzirom da se ceo narod povukao i bio na ivici potpunog nestanka.

A ti sad meni reci sta su oni nama lose uradili? Ali pritom da bude merljivo lose sa nacistickim istrebljivanjem od strane Nemacke ili bombardovanja od strane SAD i ostalih NATO clanica. Nemoj mi samo potezati gas jer gas je i pre prodaje NIS-a toliko kostao. A sto kazes da su cene niske mogu reci da se ne razumes u ekonomsku politiku. Ako imas neki dokumenat ili dokaz da je NIS procenjen na vise, molim te prikazi.

Zar nisu Srbi peskepreko Albanije prepesacili do Grce koliko mi se cini ? > Ah da i ti siti Albanci ( polovina su im pomogli da predju Albaniju ) jer su bili napadani od raznih plemena koji su hteli da ih ubiju a ovi su ih astitili ,to ne spominejs samo spominjes on osto tebi pase da napises, Rusi su usli iz svojih interesa ( kao i uvek sto ulaze zbog svojih interesa u bil osta ) u taj rat kao i bilo koji drugi, i nemo jmolim te da lupas da mi postojimo zbog Rusa molim te. Trebali smo jebeni gulag da budemo da su se Rusi pitali ali Tito to nije dao on se sam suprostavio ovom govnetu Staljinu, progugaj ti malo pa se informisi. Oni imasju svoje interese za nas zato i nisu priznali Kosovo, silim sta se bre pravite mutavi jebote vi ko da bi zeleli da nas jebeno svi izgaze i da budemo uvek na dnu kao sto smo sada.

Vidi decko predpostavljam da nemas gas pa ne znas o cemu ti govorim, mi gas ni nismo imali pre nego sto je bilo receno imacete ultra jeftin gas od strane Rusasamo dozvolite da se sve prokopa i da se to sve uvede. Samo koliko uvodjenje u kucu kosta gasa a tek mesecni racunu a pola od toga je obican vazduh ( sam sam se uverio u sve ) jebote sto bih pricao da nisam licno se uverio, ovde u Vojvodini 500k domacinstava ima gas pa idi pitaj ih kako zive sa njim. A sto se tice krize sta gas je gas jebote kao kada bih ti ja rekao zvaka ze zvaka msilim wtf kakvo je to objasnjenje ??? Drugo koja je zemlja prodala svoju naftu i naftnu kompaniju koja hajde navedi mi hajde iliti bilo ko ????

500 miliona za NIS sramota pa Naftna kompanija nema cenu i ako su prodavali prema neki mnasim strucnjacima ovde je uradjena ogromna pljacka na stran unaseg naroda oni su procenili NIS na 50 milijardi dolara. I znas sta ovde se nasi ljudi otpustaju svakim danom u NIS-u i vec je doslo 30tak Ruskih porodica koji se nasevljavaju u Novi Sad i radice u NIS-u i slicnim njihovim kompanijama ( koje budu kupili ili suvec kupili za male pare )

I treba da budes retard i da ne vidis cenu gasa i goriva kod nas ( jel vi u opste ictate postove iznad koej sam napisao il ismao ono sto vama odgovara kako bi me flejmovali ? ) Zasto se Europljani ne bune tolik oza cenu gasa samo kod nas ti ode cela plata na gas, naravno jer kod njih su normalne plate i uslovi i oni mogu da pouste taj pravi jeftin igas a ne ko kod nas jebeni vazduh .

Link to comment
Share on other sites

Zasad bez referenduma - KiM ili EU

S'obzirom da ne postoji NIKO na ovome belom Svetu ko Srbiji "nudi" da "bira" izmedju Kosova i EU ovakve "dileme" mogu postojati samo u "diletantnoj Srbiji" ?

Bolje bi bilo da se u Srbiji sprovede referendum gde bi se gradjani izjasnili o tome gde bi vise voleli da Srbija bude "izmestena" sa evropskog kontinenta, na "Kavkaz ili u Sibir" ?

Ja licno sam "pristalica Sibira" !

(Bucko razmisljam, 18. septembar 2012 20:17)

Ovog lika u gulag odma!

Link to comment
Share on other sites

Vojvodina je hranila citavu Europu a sada ne moze ni sebe da prehrani ( kao nismo razvijeni )

а Чанак ти прича, док ти узима новце за ниво власти који не постоји нигде у Србији, да су те опљачкали Веља, Слоба, Босанци, Коштуница, националисти и теби се све уклопило.

а то како причаш о избеглицама, то је тек посебна срамота.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

al problem je što će to ovde stalno biti tako, za 10 godina biće priča "majku im jebem rumunsku, kikovali ih i EU pa su ovde nama došli da uzimaju radna mesta" ili tako nešto :)

I znas sta ovde se nasi ljudi otpustaju svakim danom u NIS-u i vec je doslo 30tak Ruskih porodica koji se nasevljavaju u Novi Sad i radice u NIS-u i slicnim njihovim kompanijama ( koje budu kupili ili suvec kupili za male pare )

[roflmao]

Ja se izvinjavam, očigledno sam pogrešio u proceni

Link to comment
Share on other sites

а што те више читам, видим колико лупаш. питаш што нам Руси нису више помогли док су нас садашњи пријатељи купали у олову.

али само напред, настави, такви као ти учине више ефекта него нас 10 да пишемо до сутра. ефекта за нашу ствар, наравно.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Dino je frustriran ocigledno, prvo Vojvodina nikad nije hranila Evropu jedva je uspevala da prehrani i samu sebe, ako ne znas Vojvodina je bila jebena mocvara gde se islo po kazni za vreme Austro-Ugarske, onda su nasi i Nemci susili mocvaru i pravili sebi staniste za zivot, daleko od toga da je Vojvodina ikada imala takvu infrastrukturu o kojoj ti pricas.

Pa cak i sada kad dodje do suse 60% prinosa u Vojvodini ode u tri lepe, koliko godina mi nismo u stanju da napravimo sistem za navodnjavanje, onaj Izrael koji je u sred jebene pustinje gaji sve zivo, ali oni su razvili dobar sistem za navodnjavanje i rade u svom interesu.

A ti Dino i dalje slusaj licanina Chanka kako siri sovinizam po Vojvodini kao svi su dodjosi a on prvi dodjos, cale mu bio lokalni pandur koga su proterali iz one vukojebine jer je maltretirao ljude, eto takvi vode politiku u Vojvodini i da ne zaboravimo klan Dulic.

Sto se tice NISa, NIS nije trebalo prodati ali i je moralo nesto da se uradi po tom pitanju, nasi su totalno zapustili NIS i kralo se na sve strane. Svi su jebeno krali NIS je finansirao sve politicke kampanje i sta ti ja znam sta sve ne, direktori su kupovali za sebe sporete, frizidere i ostalu belu tehniku koja je nadjena posle u depoima NISa...

Bolje je da je NIS prodat Rusima nego nekom drugom, radnici su otpustani jer je zaposleno sa konca i konopca, NIS je sluzio strankama da uzimaju pare, to je normalna stvar ali ne gledas da NIS gradi infrastrukturu po svim okolnim zemljama cak i Bugarskoj i Rumuniji a regionalni centar je u Beogradu. To NIS nikada ne bi mogao da uradi sa ovim pljackasima na vlasti.

Link to comment
Share on other sites

ok, sta ti imas od skole?

nemo se ljutis, ali kad god opletes po nekome, neko drugi moze oplesti po tebi.

ja sam pre najstrasnije hejtovao izbeglice koji su ojkali i ajkali i vikali "a ba jebi beogradske pedere", ali jebiga, tu su. neki su se uklopili i postali sugradjani, neki nisu mogli, i sta sad.

i ja sad da odem preko da radim u struci, nasao bi se neki inostranitelj da me hejtuje jer sam dosljak. karma je čudna stvar.

ali obrni, okreni, valjda kapiraš da svetli eu put ne postoji. meni je problem sto ja ne vidim koji je put za srbiju, ovaj idealizam sto rami priča se neće desiti jer nismo za to sposobni više, moje mišljenje, i mislim da nam se ne piše dobro.

Brate sada se ponasas ko klinac sta ti imas od skole jer to vazno ? Zasto cvek ne bi mogao sam da seobrazuje vita, istrazuje od kada je skola merilo necijeg intelekta ( i anstajn je ponavljao treci gimnazije pa eto ga zasluzan ).

Mislim ako ces me tako gledati onda je to po meni podistavanje, otkud ti znas moje uslove za zivot ( ovde i budala moze faks da zavrisi samo ako sek esira ) to predpostavljam i ti znas, da ti sada kazem da sam Magistar ili neki dr, mr nisam, Imam Prosecnu ( Ekonomsku ) skolu, krenuo sam na faks ali zbog nemastine nisam mogao da ga zavrsim i jos dosta problema. Kada smo kod inteleknta Majka mi je Doktor ( Pedijatar ) zanci zena ima Medicinski i + jos 5 godina specijalizacije sve u roku zavrseno, otac mi je Ekonomsita ( bez posla ) ima visu. Brat mi je Farmaceut ( isto tako sam zivi i jedva kraj sa krajem sastavlja. Eto ako si morao da znas ja se ne stidim ko sam i sta sam niti cu, koliko ljudi znam bez skole koji su jako pametni i inteligentni a koliko znas retarda sa fakultetom, to ne igra skoro niakkvu ulogu o ovome o cemu mi pricamo, polemisemo, ako dovoljo slusas, citas i gledas mozes da znas stvari i da pricas o njima, ja samo zam da je nama vecini lose i ne govorim da je sve crno, meni je zdravlje najbitnije pa onda sve ostalo, samo zelim da azem da uvek ima i druga strana a ne samo da ovde pisemo tkao je treba pobiti ( kao u onom topicu sve muslimane kao sto su neki napisali i to msilili ) msili mgde je tu mozak u tom razmisljanju takvi ljudi su za mene retardi.

Pravi put ne mogu ni ja da kazem jer ga ni ja ne znam tacno. Ljudi koji su nas vodil i pravim putem su ubijeni uvek je tako i bilo kod nas nekima odgovara ovakvo stanje i zato smo mi poslednjih 22 god u kurcu totalnom, sta dalje to treba pametni i inteligentni ljudi da resavaju i koji imaju zelju da ovom narodu ( nama ) bude bolje.

Link to comment
Share on other sites

Jao, toliko lupetanja oko gasa i Rusa nisam skoro citao, a citam svasta...

Cena gasa zavisi od dosta faktora, recimo, koliko ima ruku izmedju proizvodjaca i krajnjeg kupca. Nemci nemaju posrednike uopste recimo, od kako radi Severni tok i zato im je cena duplo niza. Kod nas ima nekoliko posrednika, sto tranzitnih zemalja, sto lopovskih firmi koje u dilu sa svim "realnim" politicarima koje boli uvo za Kosmet deru kozu sa ledja ovog naroda.

Drugo, zasto ocekujes od Rusa jeftin gas? Sta smo to MI NJIMA pomogli da zalsuzimo jeftin gas? Jel znas ko nam je aktuelni ambasador u Moskvi i sta tamo cini?

Sto se NIS-a tice, o kakvih 50 milijardi ti govoris, JEBOTE? Ne mogu da verujem... :D

Taj NIS je prodat Rusima posle tendera na koji su se prijavile i druge kompanije iz drugih zemalja, pa je opet na kraju ruska ponuda bila najveca i zato je njima prodato. Cista trzisna cena, sto bi rekli neoliberali. Prodate su rafinerije sa zastarelom tehnlogijom, firma sa izbombardovanom infrastrukturom, bez znacajnih izvora nafte ili gasa. Za uzvrat smo dobili najuspesniju privatizaciju u proteklih 10+ godina. Ko je jos kupio bilo koju nasu firmu za pare koje se mere stotinama miliona dolara, sto ce u slucaju NIS-a presisati milijardu ipo opusteno, kad samberemo pare ulozene u modernizaciju i sva dodatna ulaganja posle kupovine. Jedino Telenor je tog ranga. Stim sto su Rusi kupili NIS i nisu ga pripojili svojoj firmi, nego su ga ostavili kao NIS i pod tim imenom i sa centralom u Novom Sadu planiraju da pokupuju sve ostale naftne kompanije i distributnive lance po regionu. To im je zvanicno objavljena strategija firme, a vec su se pojavili na tenderima u Rumuniji i Madjarskoj. Takvu privatizaciju mozes samo da sanjas u ovakvom svetu, a tebi je ona sranje i nikad veca pljacka gradjana, pored 3000+ drugih stvarno pljackaskih privatizacija gde su se za dolar ili dva prodavale firme koje vrede po 150-200 miliona dolara, gde se gigant u koji je ulozeno 5 milijardi proda za 23 miliona, i slicno.

Bolest...

Link to comment
Share on other sites

Zar nisu Srbi peskepreko Albanije prepesacili do Grce koliko mi se cini ? > Ah da i ti siti Albanci ( polovina su im pomogli da predju Albaniju ) jer su bili napadani od raznih plemena koji su hteli da ih ubiju a ovi su ih astitili ,to ne spominejs samo spominjes on osto tebi pase da napises, Rusi su usli iz svojih interesa ( kao i uvek sto ulaze zbog svojih interesa u bil osta ) u taj rat kao i bilo koji drugi, i nemo jmolim te da lupas da mi postojimo zbog Rusa molim te. Trebali smo jebeni gulag da budemo da su se Rusi pitali ali Tito to nije dao on se sam suprostavio ovom govnetu Staljinu, progugaj ti malo pa se informisi. Oni imasju svoje interese za nas zato i nisu priznali Kosovo, silim sta se bre pravite mutavi jebote vi ko da bi zeleli da nas jebeno svi izgaze i da budemo uvek na dnu kao sto smo sada.

Vidi decko predpostavljam da nemas gas pa ne znas o cemu ti govorim, mi gas ni nismo imali pre nego sto je bilo receno imacete ultra jeftin gas od strane Rusasamo dozvolite da se sve prokopa i da se to sve uvede. Samo koliko uvodjenje u kucu kosta gasa a tek mesecni racunu a pola od toga je obican vazduh ( sam sam se uverio u sve ) jebote sto bih pricao da nisam licno se uverio, ovde u Vojvodini 500k domacinstava ima gas pa idi pitaj ih kako zive sa njim. A sto se tice krize sta gas je gas jebote kao kada bih ti ja rekao zvaka ze zvaka msilim wtf kakvo je to objasnjenje ??? Drugo koja je zemlja prodala svoju naftu i naftnu kompaniju koja hajde navedi mi hajde iliti bilo ko ????

500 miliona za NIS sramota pa Naftna kompanija nema cenu i ako su prodavali prema neki mnasim strucnjacima ovde je uradjena ogromna pljacka na stran unaseg naroda oni su procenili NIS na 50 milijardi dolara. I znas sta ovde se nasi ljudi otpustaju svakim danom u NIS-u i vec je doslo 30tak Ruskih porodica koji se nasevljavaju u Novi Sad i radice u NIS-u i slicnim njihovim kompanijama ( koje budu kupili ili suvec kupili za male pare )

I treba da budes retard i da ne vidis cenu gasa i goriva kod nas ( jel vi u opste ictate postove iznad koej sam napisao il ismao ono sto vama odgovara kako bi me flejmovali ? ) Zasto se Europljani ne bune tolik oza cenu gasa samo kod nas ti ode cela plata na gas, naravno jer kod njih su normalne plate i uslovi i oni mogu da pouste taj pravi jeftin igas a ne ko kod nas jebeni vazduh .

Kakve veze ima Albanija sa celom ovom pricom? Ko je rekao da nam nisu pomogli i kakve to ima veze sa Rusima? I reci mi, koja je bila korist Rusa u 1. svetskom ratu? Sta su to imali od koristi sto ce Francuzi prebaciti Srbe na Grcka ostrva? Jel to umanjuje cinjenicu da su ostavljali kosti po Srbiji braneci istu?

Drugo, ako sam te razumeo, ti do dolaska Rusa uopste nisi imao gas?

I odgovori mi na prethodni post gde poredimo dodjose na Kosovo (Siptare) i dodjose u Vojvodinu (Srbe).

Link to comment
Share on other sites

...

ti si prvi pominjao tudje neobrazovanje.

gorivo u eu je skuplje nego ovde (sad kazi kako su im plate vece deset puta)

vidi, prosto galamiš za eu sa istim argumentima kao pre 10 god sto su bili. to je proslo, eu nas nece. ovo je prosto tako.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Sorry ne mogu da pohvatam sve ( nemojte se ljutiti ) Jebo vas Canak, znam ja da je Licanin, i kakva nejgova vlast ?!?!?! ovde je izabrana Demokratska vlast ( Kako god da se zove ) pa sada vlada SNS i kompanija, i to su ljudi iz drugih stranaka DS, Lige presli na njhovu stranu i ovi su na protiv zakonit nacin sjebali proslu vlast i sada su se ustolicili i podelili su preduzeca bukvalno za dva sata. Muka mi je vise od svega, jebali vas Rusi idite i kitu im poljubite, Kontam i da za Seeselja mislite da je covek pravi patriota i Srbin i da bez razloga trune u Hagu. Mislim vas stav nece niko preokrenuti jer vi ne zelite da sagledate stvari iz druge perspektive i igla, stagod ja napisao ( ili bilo ko ) sto se ne poklapa sa vasim razmisljanjem ili pribilzno on je , Canak, otcepljivac i bog zna sta sve,

Gledam kakv smo narod prebijaju ljude na uicama a samo okrecete glave i kazete nije moja stvar a vamo kao satro, gistro mi pricate pricice o Kosovu i Rusima, hajde mrs, da li si nekada pritekao nekome nepoznatom u pomoc da vidis da je u pravu a da ne moze da se odbrani ili je neka diskriminacija ucinejna nad njim ? Brate vi ste ono gledam na tvu kako umiru od gladi u Africi, a onda izadjem na ulicu i zajebem nekoga, mislim strasno kakav smo narod.

PS: Odoh da jedem :D

Link to comment
Share on other sites

PS: Odoh da jedem :D

а да се мало усресредиш, па кажеш шта би волео, па да одатле почнемо. лепо си се3 истресао, било нам је занимљиво, а сад ето, мало конструктивно, кратко, 3-4 цртице, па да почнемо да се слажемо.

поз Корију. :)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti to treba lepo sve pod led, evo ja to isto bar 3 puta dnevno čujem, pokoravaju samo tako... bože koje gluposti.

Al mogu ja tebe da razumem, ovaj narod je navikao da traži krivca u nekom, juče su to srbi iz bosne, "šta on ima da dolazi ovde, moj Mitar nezaposlen a eno ga Boske zaposlio celu familju mater mu jebem" i slične priče. Danas evo sličnu priču si pričao za ljude sa Kosova sa onim prodajama kuća i slično. Ponavljam ovo mogu da razumem skroz, jebi ga teško se živi pa ljudi nađu neki ventil, al problem je što će to ovde stalno biti tako, za 10 godina biće priča "majku im jebem rumunsku, kikovali ih i EU pa su ovde nama došli da uzimaju radna mesta" ili tako nešto :)

edit: izmenio sam 100 godina u 10, video sam da drale čita topic, već vidim kako piše "ali EU neće postojati za 100 godina!!!" :D

Stvarnost je takva, to sto si napisao i jeste tako ja o tome i govorim, da boske zapolsio familiju a covek koji je odavde i njegova pokoljenja su dala zivot za ovu zemlju sada sedi i gladuje. Ne moze neki dodjos, ili bilo ko ko doje od nekud , ne misli mna izbeglice da ima veca prava od nas koji smo ovde.

Jao, toliko lupetanja oko gasa i Rusa nisam skoro citao, a citam svasta...

Cena gasa zavisi od dosta faktora, recimo, koliko ima ruku izmedju proizvodjaca i krajnjeg kupca. Nemci nemaju posrednike uopste recimo, od kako radi Severni tok i zato im je cena duplo niza. Kod nas ima nekoliko posrednika, sto tranzitnih zemalja, sto lopovskih firmi koje u dilu sa svim "realnim" politicarima koje boli uvo za Kosmet deru kozu sa ledja ovog naroda.

Drugo, zasto ocekujes od Rusa jeftin gas? Sta smo to MI NJIMA pomogli da zalsuzimo jeftin gas? Jel znas ko nam je aktuelni ambasador u Moskvi i sta tamo cini?

Sto se NIS-a tice, o kakvih 50 milijardi ti govoris, JEBOTE? Ne mogu da verujem... :D

Taj NIS je prodat Rusima posle tendera na koji su se prijavile i druge kompanije iz drugih zemalja, pa je opet na kraju ruska ponuda bila najveca i zato je njima prodato. Cista trzisna cena, sto bi rekli neoliberali. Prodate su rafinerije sa zastarelom tehnlogijom, firma sa izbombardovanom infrastrukturom, bez znacajnih izvora nafte ili gasa. Za uzvrat smo dobili najuspesniju privatizaciju u proteklih 10+ godina. Ko je jos kupio bilo koju nasu firmu za pare koje se mere stotinama miliona dolara, sto ce u slucaju NIS-a presisati milijardu ipo opusteno, kad samberemo pare ulozene u modernizaciju i sva dodatna ulaganja posle kupovine. Jedino Telenor je tog ranga. Stim sto su Rusi kupili NIS i nisu ga pripojili svojoj firmi, nego su ga ostavili kao NIS i pod tim imenom i sa centralom u Novom Sadu planiraju da pokupuju sve ostale naftne kompanije i distributnive lance po regionu. To im je zvanicno objavljena strategija firme, a vec su se pojavili na tenderima u Rumuniji i Madjarskoj. Takvu privatizaciju mozes samo da sanjas u ovakvom svetu, a tebi je ona sranje i nikad veca pljacka gradjana, pored 3000+ drugih stvarno pljackaskih privatizacija gde su se za dolar ili dva prodavale firme koje vrede po 150-200 miliona dolara, gde se gigant u koji je ulozeno 5 milijardi proda za 23 miliona, i slicno.

Bolest...

Okej da ne duzimo videcemo dokle ce nas Rusi dovesti zivi bili pa videli. Pa u tome i jeste caka sto su nasa preduzeca prodavana za kikiriki i kokice a u njih ulozene generacije i toliki silni milioni.

Inace evo gledam na tvu bas, zasto je cena mesa u tolikom proastu kada cena zive vage opada drasticno, pa zbog poredovanja i nakupaca kao sto ti kazes za gas i ko je tu kriv hajde reci mi ko ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...