Jump to content

Najavljen referendum


Referendum o buducnosti  

131 members have voted

  1. 1. EU ili Kosmet?

    • EU
      31
    • Kosovo i Metohija
      75
    • Necu glasati
      25


Recommended Posts

Predratni Miškovići bi nastavili da eksploatišu sirotinju da im radi 12 sati dnevno za kikiriki bez ikakvog izgleda za plaćenu penziju jednog dana kad onemoćaju, nastavila bi da studiraju samo buržujska deca, a puč bi umirao od gripa jer ne bi imao para za lekare? Jebote ne mogu da verujem kakve ti priče prodaješ, ko da se obraćaš deci ovde :(

Хоћеш да кажеш да би се радничка права поправила свугде осим код нас, ако упоредимо време од пре Другог светског, односно Тита па на даље?

Или хоћеш да кажеш да је само код нас било тако, а свугде по свету је било другачије - за исти период?

Нешто се не сећам да је свима узете земља раније, пре Другог светског, па додељена држави, а коју су касније узурпирали "успешни" државни управљачи том имовином, тј директори.

Нису били сви ратни профитери након Првог светског да би се свима одузела земља након Другог, зато што су шатро сви они Мишковићи.

Много шббкбб.

Link to comment
Share on other sites

Ma kako da ne. Alo brate, engleska CIA je potpaljivala narod da protestvuje protiv Hitlera (koji je već godinu dana pre toga vodio rat i znalo se šta može i šta hoće) i svesno gurnula zemlju u sranje, a samo 20 godina pre toga direktno su nas napali s namerom da nas sadžgaju na nivo nepostojanja, pa jel ti misliš da bi nas iko tad smatrao za nekakve partnere sa kojima treba brinuti o zajedničkim interesima, a ne prljave Slovene koji samo smetaju interesima zapada?

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu narod je vecinski kriv jer je glasao za ova govna i ovakvo vodjenje zemlje, govorili ste da komunizam ne valja e pa za vreme njega se bolje ( istinski receno ) zivelo. Vi se sada kurcite sa cime hocete ali to vas nece dovesti do cilja a to je bolje sutra i danas za nas sve.

zajmi mi milion jura... vrati ti moje dete 2 miliona za 30 godina... pa da vidis kako se lepo zivi danas... :P

Link to comment
Share on other sites

Нису били сви ратни профитери након Првог светског да би се свима одузела земља након Другог, зато што су шатро сви они Мишковићи.

Naravno da nisu bili svi profiteri i posle rata je bio veliki problem što su dojučerašnji naoružani seljaci iz šume krenuli da uzimaju redom a ne selektivno, ali to i dalje ne poništava činjenicu da je kompletna ekonomija predratne Jugoslavije bila u rukama nekolicine ljudi koji su bili u talu sa vlašću i koje je sve zajedno apsolutno boleo kurac za boljitak naroda. Bukvalno ista situacija kao danas, samo su 98% države činili nepismeni seljaci koje je bilo još lakše jebati.

Po priči mog dede koji je odškolovao mlađeg brata u Beogradu (jer su im ćaleta ubili za vreme rata), da je sve ostalo ko pre rata, obojica bi večno ostali na njivi da žive od danas do sutra i gledaju u nebo.

какве то сад има везе са оним претходним?

Drašku sam se obraćao, pa si ti upao u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

pa Jugoslavija Vudi, o tome ti i pričam.

80+ jebenih godina.

edit:

Jugoslavija je odvojila elitu od naroda na način na koji je to bilo gotovo nemoguće u Kraljevini Srbiji. taman smo se prosvetljivali posle prvih decenija slobode, kad je oslobodilačka vlast bila kao turska vlast, počeli da se popravljamo, imali hajtek dostignuća za ono vreme, opšti razvoj i onda - paf - JUGOSLAVIJA. pa na sve to ćopavi. pa isto sad se ponaša ova vlast kao jugoslovenska vlast, u prvim decenijama slobode. kao pre 200 godina, kopiramo naše okupatore, mislimo da ne možemo bez okupatora itd. Jugoslaviju posmatram kao okupatora Srbije, iako je Jugoslavija bila san dela srpske elite. da ne spominjemo još i ćopavog i internacionalistički socijalizam i bratstvo i jedinstvo... šteta je tolika da i dan danas, u trećoj deceniji slobode, postoji izvestan do srazmerno veliki stid od srpstva. i Srbije. gotovo podsvestan stid. i osećaj krivice.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Na kraju krajeva, imao je predratni režim prilike da reformiše zemlju nakon prvog svetskog rata kada smo izašli kao pobednici sa daleko uvećanom teritorijom ( = daleko više zemlje koja može proizvoditi hranu i daleko više stanovništva koje se može odškolovati da konstruiše automobile umesto da tuče plitkim plugom na njivi od jutra do sutra), pa se ništa nije desilo nego je Srbija ostala samo prostor za nečije enormno bogaćenje.

Kakav god bio taj mutirani komunizam koji nas je snašao i na kraju odveo u propast, s njim smo ipak imali premoćnu industriju a bogami i poljoprivredu umesto da ostanemo na polu-robovlasničkom sistemu.

E sad, ono u šta sam siguran jeste da bismo svejedno završili ovde gde smo (možda uz neke minorne razlike) sada jer smo takvi kao narod, kvarljivi, povodljivi i iskompleksirani. I molim bez upadica tipa "ne ja nisam takav i ti nisi takav i moj ortać nije takav", zna se šta je psihologija pojedinca a šta psihologija mase. Nije samo zapad kriv što nas sistematski jebava, sami smo dosta pomogli u sečenju grane na kojoj sedimo.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

добро, нисам разумео значење тога "имам новца не интересује ме политика", повлачим шта сам рекао у вези са том констатацијом.

али, Лаааааг... ја све то знам, шта је и како је. и знам да је Војводина трекована за независност. лепо је што ти, који живиш тамо само потврђујеш оно што ми у Београду годинама причамо: да сепаратизам у Војводини јача.

и ако све то знаш, је ли ти испод части да кажеш људима које познајеш, кад крену тако да лупетарају, како заправо ствари стоје.

и шта предлажеш да се рашчисти политичка сцена? шта уопште предлажеш?

pa kada bih mogao da utichem na politichare predlozhio bih da se manje olakshava chanku da separatishe. to je to po ovom pitanju. chanak je vrlo mudar lik i mislim da je vishe u fazonu tiha voda roni breg, ali mu ovi daju zeleno svetlo na svakoj raskrsnici

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

По тој логици, сад је боље него за време Тита зато што имамо мобилне телефоне и компјутере. Ил што клинци имају игрице и буџоке од играчака, а ми смо имали праћке, кликере и пасуљаре.

У тој логици се даје тапија Титовој Југославији на општи напредак који је настао након Другог светског рата.

Што се тиче Краљевине Југославије - и она, као и све државе које су директно учествовале у рату 14-18, имале су као заоставштину:

- огромне ратне кредите

- огромне жртве... у радној снази, ако ћемо да будемо тотално безосећајни

неке више, неке мање, а ми смо били у групацији која је најебала.

У таквој ситуацији, зашто би било која од већих земаља прво нас извлачила из гована па онда себе.

Кажем, много шббкбб, али опет може да се разграничи шта је то стварно позитивно донела Титова верзија комунизма, а шта се све глобално позитивно десило. То глобално би нас закачило и да смо били Краљевина Србија.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

za mene, kao lika koji generalno ne zna sa ljudima, to su vetrenjache

a sve i da pokusham, beogradjani poput ramireza koji su u fazonu "SHTA HOCETE UKINUTI POKRAJNU JEBLO MAMU" ne pomazhu nikako... imho za to je potreban kolektivan effort i neko ko ce da vodi taj pokret.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

pa razumljivo je da ljudi idu u ekstreme kad su uplašeni ili nesigurni.

i naravno kolektivan efort.

i naravno i veća autonomija ALI ZA TEBE, kao Laga, građanina i stanovnika, a ne za Čanka, Palmu, Verka, Đilasa...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

za mene, kao lika koji generalno ne zna sa ljudima, to su vetrenjache

a sve i da pokusham, beogradjani poput ramireza koji su u fazonu "SHTA HOCETE UKINUTI POKRAJNU JEBLO MAMU" ne pomazhu nikako... imho za to je potreban kolektivan effort i neko ko ce da vodi taj pokret.

Kakve veze ima to sto sam beogradjanin? Ja se trudim da gledam iz ugla zajednickog interesa, a ne iz ugla nekog beogradjanina koji bi da vas zajebe za pare...

Kada ti kazem da mislim da je resenje za taj problem koji zajednicki konstatujemo, taj da ukinemo suvisan sloj birokratije, ja sam dobronameran. Zelim da centralna, republicka, vlast spasi moje sugradjane u Novom Sadu, Beceju, Vrscu, Somboru i Subotici od jedne mafije koja jase na talasu populisticke price. Ne izdrkavam ti se na taj nacin, vec iznosim moje vidjenje resenja. Sve vreme, zapravo, ukazujem na uzroke i resenja. A ti ni na sta od toga ne odgovoris, makar i da sporis nekom logikom ili argumentom.

vetrenjache

A ovo ubedjivanje sa nama nije boj sa vetrenjacama? Sve je to stvar tvog izbora, dal ces potrositi vreme i energiju da se sa nama raspravljas oko toga kako je problem u centralizovanoj vlasti u Beogradu, ili ces nekom autonomasu ili separatisti govoriti kako su "oni" problem. Ti vec biras i doprinosis tom drustvenom procesu, nema alibija u vidu nekih vetrenjaca...

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima to sto sam beogradjanin? Ja se trudim da gledam iz ugla zajednickog interesa, a ne iz ugla nekog beogradjanina koji bi da vas zajebe za pare...

Kada ti kazem da mislim da je resenje za taj problem koji zajednicki konstatujemo, taj da ukinemo suvisan sloj birokratije, ja sam dobronameran. Zelim da centralna, republicka, vlast spasi moje sugradjane u Novom Sadu, Beceju, Vrscu, Somboru i Subotici od jedne mafije koja jase na talasu populisticke price. Ne izdrkavam ti se na taj nacin, vec iznosim moje vidjenje resenja. Sve vreme, zapravo, ukazujem na uzroke i resenja. A ti ni na sta od toga ne odgovoris, makar i da sporis nekom logikom ili argumentom.

znachi tvoje reshenje je josh veca centralizacija?

A ovo ubedjivanje sa nama nije boj sa vetrenjacama? Sve je to stvar tvog izbora, dal ces potrositi vreme i energiju da se sa nama raspravljas oko toga kako je problem u centralizovanoj vlasti u Beogradu, ili ces nekom autonomasu ili separatisti govoriti kako su "oni" problem. Ti vec biras i doprinosis tom drustvenom procesu, nema alibija u vidu nekih vetrenjaca...

ko se ubedjuje? jedno je ubedjivanje, drugo je diskusija/iznoshenje stavova i sl

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

znachi tvoje reshenje je josh veca centralizacija?

Бирократије имамо довољно: централна власт и власт локалних самоуправа.

Зарад личне промоције и уграђивања, у склопу са феудалним начином размишљања, војвођански властодршци су изумислили аутономију. Аутономија је можда имала неку логику, и то само у културном смислу, тамо за време Тита, али се од тада значајно променила демографска слика исте.

Тако да Војвођани имају још један додатни, непотребни, ниво власти, који их музе једнако као и централа - Београд. То и јесте једина разлика између нпр Новог Сада и Ужица. Нама овде нема нико да нас убеђује да је добро да имамо и трећу администрацију за нпр Ужичку републику.

Ако би се ојачала позиција локалне власти, не видим потребу за аутономном покрајином. Ок, видим да би новосадски властодршци желели да Нови Сад за целу Војводину буде што и Београд за целу Србију, али то није из неких "виших" идеала, нити "историјски основано", већ само из најобичније похлепе и ретардираности.

Најјачи сте ми ви који се рпимате на причу о аутономији и како је то решење за "децентрализацију" и односе са Београдом. У исто време ђипите ко Дамљанов зеленко чим се помене да би нпр Срем требао да буде посебна целина, или да се Војводина "издели" на регије - Срем, Бачку и Банат, или нпр на иначе постојеће локалне самоуправе.

Иначе, она прича око фолксдојчера и Мађарчина, који су као истерани са своје земље - Будимпешта је врвела пре од Срба, док остали нису хтели да се акају, као и управо та Војводина и цео тај део тадашње Угарске. Где су ти Срби сад? Па истерани, само што су враћени натраг једино онде где смо успели да повратимо земљу - управо у Војводини.

Link to comment
Share on other sites

Свима из унутрашњости смета Београд, ма где год да живе. Нико не може да оспори да се Београд гради, а Србија ради. То је тако. Докле год је бирократија на челу државе, нема нам помака. Али то никако не даје импликацију на сепаратизам. Напротив, уједињење државе на свим нивоима мора да почне. За почетак, укинути обе покрајине, творевине наказне комунистичке СФРЈ. Друго, укинути превелика овлашћења Београда и дати простора локалним самоуправама да САМЕ УПРАВЉАЈУ општинама.

Link to comment
Share on other sites

pod beogradjanin mislim na tipichnog beogradjanina koji razmishlja tako da se svi drugi tripuju i da im zapravo ni to malo shto imaju zapravo ne treba, a onda se posle chude kako se odcepe ovi, pa se odcepe oni... i ti ovi i oni su krivi za svoj stav, a beogradjanin samo razmishlja racionalno i objektivno. :|

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

čekaj, ti stvarno misliš da do tih otcepljenja dolazi tako što ljudi skontaju da im je sranje pod vlašću beograda, pa se skupe (u poslednje vreme preko tvitera) i urade nešto po tom pitanju? nemoj biti mali perica, jebo te

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...