Jump to content

Najavljen referendum


Referendum o buducnosti  

131 members have voted

  1. 1. EU ili Kosmet?

    • EU
      31
    • Kosovo i Metohija
      75
    • Necu glasati
      25


Recommended Posts

Bravo, konacno se razumemo :)

You have a beer :P

Osecam se kao na ispitu kao svi mi daju minuse i pluseve :))

PS: Moja je zemlja Srbija sa Vojvodinom kao sastavnim delom iste te Srbije :)

A reci ti nama, sta da radimo sa onim siptarskim dodjosima na Kosovu? Je l' da da su oni krivi za sva sranja na Kosovu i da bi trebalo da ih izbacimo?

Link to comment
Share on other sites

Kriva je drzava sto se nije pozabavila njima kada je trebalo, nego su dozvolili da se prenasele na terotorijui sada je prirodno da traze veca prava, pogledaj sve drzave koje imaju problema kao i mi Spanija na primer oni ce uvek biti za ne priznavanje Kosova jer oni imaju slican problem, kada bi priznali kosovo isto tako bi sebu usta pljunulu.

Edited by Barba
Link to comment
Share on other sites

Svako je dobro dosao u Vojvodinu tj u Srbiju, ja ne znam sta ti zelis da ti kazem da su Srbi nebeski narod i da ce sve biti lepo i krasno i da cemo imati prosperitet i puno para ?

Ne mozes ti da razumes o cemu ti ja pricam dok to ne dozivis i ne osetis na svojoj kozi, da drzava daje nekome sve a nekome ko se borio i radio citav vek nista. Dosta je nepravde u drzavi i nad ovim narodom, ja nisam toliko kompetentan da dajem izjave tipa trebali bi smo svi juris na Kosovo i proterati svakog ko nije Srbin iliti za Srbiju, to je fasizam. Ja samo govorim cinjenicno stanje ovde kod nas i tako je kako je, ja kao pojedinac mogu da imam svoje mislenje a da li ce to nekoga zanimati ne znam, posto mnogo veci intelekti i umovi su dosta toga kosirnog i dobrog rekli pa ih drzava ne jebe dva posto.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice da su tamo isto ljudi kao i ovde to se slazem, ali da li ti znas koliko imas izbeglica sa Kosova ( ja znam dosta njih ) , koji su prodali Albancima stanove, kuce za milione eura ( od prosecne cene ) i dosli ovamo i sada kukaju o Kosove moje Kosovo imali smo kuce na cetiri sprata i po 10 stanova i sve su nam uzeli i proterali nas. Jesu kurac, da su to tako teskom mukom zaradili ne bi to tako lako napustali, a nisu imali toliko nego samo lazu, jedan dalji rodjak sa Kosova je dosao pre pola godine i rekao je da su Srbi tamo najveca stoka i da su sve prodali Albancima i da ih totalno boli kurac ( vecinu ) za sve oce samo pare i da dodju vamo gore da kukaju i da traze pomoc a vamo su kupili po 10 stanova i boli ih kurac. Prva Jorgovanka seljanka Tabakovic koja je prodala stan u Pristini za 500k eura i sada mi izigrava satro brigu za kosove ustaj e jebem, vamo kod mene u Novom Sadu ima 12 stanovak oje je kupila, pa ti sada meni nest o reci o Srbima hrabrima i postenima o zemljo Srpka ( ima ih ne kazem ali jako malo ). Hocu da kazem da ne treba da se odreknemo Kosova zvanicno ali da stremimo ka boljem zivotu nase dece i nas samih i da idemo tamo gde ce nam biti bolje sada Ovde kod kuce ili u EU meni je svejedno samo da je mir i da radim o i zivimo sa svima i medjusobno.

Ovom gereralizacijom si pljunuo u oko meni, celoj mojoj porodici i ogromnom broju ljudi koje ja znam (dok ti verujes da znas dosta njih). I sad kao treba da cutim zato sto si se ti ogradio zagradama a u stvari nas ima vise nego sto moze da stane izmedju njih. Po tebi svi smo mi ostavili stanove i kuce iz cistog cefa i iz cistog inata dosli u druge gradove da otimamo posao i bahato kupujemo nekretnine. Ja imam stan u Prizrenu od skoro 70kvm koji mogu da prodam za 25-30k najvise a i to je pitanje zato sto je neki lik iz OVK zauzeo taj stan, izdaje drugima i plasi bilo koga ko hoce da ga kupi ako ne ide preko njega. Da li sam mogao da ostanem dole gde je sve sto imam? Mozda, ako ne racunas na to da sam sin oficira koji je poginuo 90' kod Djakovice za vreme demonstracija Albanaca. Da li bi ti ostao? Hoces da cujes kako ja zivim? Sto se tice drugih koji su prodali, ja ne znam nikog ko je prodao svoj stan za milione, milijarde. Naprotiv, budzasto su prodavali (dva do tri puta manje od prosecne cene) te kuce na 4 sprata i te stanove (kako su neki od njih to dobili je drugo pitanje, koje se ne pravi razliku izmedju Kosova, Vojvodine, Sumadije, itd.) jer niko ne smatra da je kolektivni centar hotel. Da li bi oni ostali? Mozda, ako ne razmisljaju o tome da ne zavrse kako deda Cvetko od 90 godina koga su udavili u svojoj kuci i bacili u nacve prvih dana nakon kraja bombardovanja. Izbeglice po tebi kvare gradove ali ti imas dovoljno saosecanja da kad procitas o nekoj tragediji dole kazes "Tuzno je to". Mozda nije tako, ali ja sam tako razumeo tvoj post.

Uzmes 2-3 primera i onda primenis na sve uz malu ogradu a to nije nikako lepo. Da li si to pisao u brzini, ogranicenosti na mali broj informacija ili iz nekog treceg razloga je nebitno, obelezio si ljude koje je zadesila nesreca kao prevarante i oportuniste. Tvoji drugi postovi mi nisu jasni. Ti pozivas sve da mogu da dodju slobodno a onda se postavljas kao lokal-sovinista gde pravis razliku izmedju mene - Srbina iz drugog mesta i tebe - Srbina starosedeoca. Definisi se.

@Savovski: Koje mesto u Sredackoj Zupi? :)

Moguce je da sam izrantovao, ali zbog tog posta jednostavno prokljucam.

Edited by Kursula
Link to comment
Share on other sites

rođen sam u Prištini i u njoj sam živeo do 1985 kada sam se po nalogu svoje firme preselio u Beograd, upoznao sa Miloševićem i zainteresovao ga za trajno rešavanje pitanja KiM, ali i za njegovo političko uzdizanje. Poznajem mentalitet Šiptara, oni nisu Albanci i sasvim je pogrešno koristi taj izraz, odlično poznajem njihove običaje, način razmišljanja i delovanja. Stoga tvrdim da uopšte nije problem Šiptare dovesti u red, jer oni poštuju organizovanu i čvrstu državu i mogu biti sasvim lojalni građani Srbije. Uvek će pokušati da vas podmite, korumpiraju i ako na tom ispitu padnete, vaše delovanje i uticaj na njih više ne postoji. Ugled kod Šiptara može da ima samo čvrst, ozbiljan, pravedan i čist čovek. Naravno da i mađu Šiptarima postoji kukolja u obliku kriminalaca, ali je taj procenat mali i organizovana država će se sa tim grupama brzo i lako razračunati – pitanje je samo da li to hoće i želi.

из интервјуа Звонимира Трајковића.

Занимљив текст, а вероватно се многима неће свидети јер прозива све наше "лидере" - од Милошевића, преко Коштунице, до Тадића. Досманлије и црвено-црне.

С обзиром на догађаје и односе са нама кроз историју, али и самог настанка Шиптара (тј да су микс Албанаца и Срба), морам да се сложим са овим што је рекао, поготово што човек има далеко више личног искуства са њима.

Тако да цела прича о "независности" је у ствари шарена лажа, баш као и број Шиптара на КиМ. Ради се искључиво о грабљењу ресурса и тежњи да се због тога перманетно одузме Србији, како би учесници тј "помагачи" независности (а што можемо већ да видимо) приграбили себи те ресурсе.

Што се тиче корупције, на жалост је то остало од Турака, чувени бакшиш, а исто срање нам је одузело Македонију и народ тамо. Могли смо "асилмирати Македонце" (уствари, тај народ је толико био сјебан од Турака да је изгубио у потпуности национални - српски идентитет), али нам је то ускратила управо корупција.

Иста та корупција нам уништава и сада животе, и на "глобалном" и на личном плану.

Нема земље за поштене људе.

Link to comment
Share on other sites

PS: Moja je zemlja Srbija sa Vojvodinom kao sastavnim delom iste te Srbije :)

е то ми рециииии...

:)))

слажем се са Бруом и Курсулом.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mnogo si smesan i zanimljiv sav si tako alternativan i tesko te je razumeti jao kako si mistican niko ne shvata da ih sve u stvari zajebavas i dobro se zabavljas ha ha

znachi jesam :D

и мени је занимљив зато што је ДРУГАЧИЈИ.

shta sam tebi rekao :(

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

рекао си да једва чекаш да се одвоји Војводина, па ми је срце препукло, што нећемо да живимо у истој земљи, па сам мало био заједљив, јер не могу да се изборим са депресијом узрокованом твојим одбацивањем нашег заједништва.

:(

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ako nista, usli su u Prvi svetski rat samo zbog nas

Jack-Nicholson-lol-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-1658.gif

U drugom je 3. crvena armija ocistila Srbiju od Nemaca '45. godine.

Usput malo silovali, pljačkali, ponašali se kao osvajači, ali dobro šta da se radi sad, braća i treba da se goste.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

рекао си да једва чекаш да се одвоји Војводина, па ми је срце препукло, што нећемо да живимо у истој земљи, па сам мало био заједљив, јер не могу да се изборим са депресијом узрокованом твојим одбацивањем нашег заједништва.

:(

:(

INACHE iskreno mislim da ce se odcepiti vojvodina u narednih par godina i boli me oko shto se ista greshka ponavalja iz godine u godinu (centralizovana vlast koja nikome srece nije donela osim centru), ali sam, kao i po mnogo toga drugog, poprilichno meh buduci da mislim da se nishta nigde nece promeniti, osim shto ce mozhda srbija MAINLAND vishe patiti

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Pa promenice se sto Vojvodina nece imati uslove za ulazak u EU i uci ce mnogo pre Srbije i bice prosperitetnijeg zivota, jel. A i dugovi ce vam biti mnogo manji (jer ce najveci deo ostati Mainlandu), nece vas teretiti za sprske zlocine po Bosni i Hrvatskoj jer Vojvodjani nece biti Srbi vec Vojvodjani, a i mnogo vise para ce ostajati vama jer necete sve slati u Beograd, a dobijati samo 7% nazad. Jel tako Dino?

Link to comment
Share on other sites

Jack-Nicholson-lol-eccbc87e4b5ce2fe28308fd9f2a7baf3-1658.gif

Usput malo silovali, pljačkali, ponašali se kao osvajači, ali dobro šta da se radi sad, braća i treba da se goste.

Sta vama rade na tom fakultetu, jbte...

Dodatak na ceo plan o preporodu drzave i povratku suvereniteta - zahvaliti se na dosadasnjoj saradnji i otpustiti nekoliko stotina profesora BU, sa dozivotnom zabranom rada u sistemu visokog obrazovanja.

Nikad se mi necemo izvuci sa profesorima koji od onih koji bi trebalo da nose izvlacenje prave to sto prave.

:(

INACHE iskreno mislim da ce se odcepiti vojvodina u narednih par godina i boli me oko shto se ista greshka ponavalja iz godine u godinu (centralizovana vlast koja nikome srece nije donela osim centru), ali sam, kao i po mnogo toga drugog, poprilichno meh buduci da mislim da se nishta nigde nece promeniti, osim shto ce mozhda srbija MAINLAND vishe patiti

Jel to neki aksiom da centralizovana vlast ne donosi dobro nikome sem centru? Ponavljate kao papagaji nesto sto ste culi na tv-u....

Nije vama u VOjvodini problem sto imate centralnu vlast u Beogradu, vec zato sto imate neku srednju instancu vlasti u NS-u. Kakva crna vojvodjanska vlada i parlament, to vam je pojelo sve novce...

A i to ocekivanje da ce Vojvodini biti isto al ce mozda za Srbiju biti malo gore. Pa gde si ti ziveo proteklih 20 godina decko?

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

igrom sluchaja poznajem choveka koji je do nedavno vodio radio televiziju vojvodine i ja isto, kao i on, ne razumem princip po kom predplatnici za radio televiziju vojvodine placaju pare koje se onda shalju u beograd (zashto?) i onda se na "keve mi" vraca neki iznos u vojvodinu. ceo mehanizam je napravljen tako da chak i kad ima para (a para nikad nema) imash osecaj da te je neko zajebao, kao kada pushtash recimo muziku u klubu za procenat od prodatog pica - sve i da dobijesh dobru kintu kontacesh da te je neko zavrnuo za makar malo.

u takvom sistemu lako je likovima koji shire mrzhnju i separatizam da shire mrzhnju i separatizam, a akcije poput ukidanja novog sada kao zvanichnog glavnog grada vojvodine, ili prisilno menjanje vlasti ovog grada tako da je sada u naj multi-etni gradu srbije (ne rachunam ove shto dolaze na maks godinu dve) glavni odgovorni za kulturu grada lik koji je dverash nikako ne pomazhu bratstvu i jedinstvu.

po meni je ovakav sistem primeran jednom socijalistichkom uredjenju gde ovakve probleme "krpish" propagandnom, ali propagande odavno nema, a sve se i dalje gradi na sistemu koji u narodu samo budi neslogu i nepoverenje...

Jel to neki aksiom da centralizovana vlast ne donosi dobro nikome sem centru? Ponavljate kao papagaji nesto sto ste culi na tv-u....

Nije vama u VOjvodini problem sto imate centralnu vlast u Beogradu, vec zato sto imate neku srednju instancu vlasti u NS-u. Kakva crna vojvodjanska vlada i parlament, to vam je pojelo sve novce...

A i to ocekivanje da ce Vojvodini biti isto al ce mozda za Srbiju biti malo gore. Pa gde si ti ziveo proteklih 20 godina decko?

ma nije, uopshte ne pricham o konkretnom sistemu funkcionisanja. govorim o tome kako to jedan prosechan gradjanin koji se ne razume u funkcionisanje svih aparata sa strane vidi. ipak, da bi se raspala drzhava morash imati dovoljno ljudi koji hoce na jednu stranu bez ovih drugih, i mnogo toga zavisi od toga kakvo je tle na kom radish. ako je tlo takvo da na njemu mozhesh slobodno da izvodish akrobacije koje ih privoljevaju na jednu stranu - onda to nije dobar sistem, a proteklih 30 godina je pokazalo (ne samo kod nas) da to dovodi do svadja i nesloga... kad se josh na to dodaje nemashtina, mutni poslovi, kafkaski osecaj pojedinca prema vlasti...

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Sta vama rade na tom fakultetu, jbte...

Krenuo sam da zapravo wotujem opširno i dokumentovano o oba događaja, ali stvarno nemam živaca više da se raspravljam po raznim ćoškovima interneta i ulica sa kvazi poznavaocima istorije, zato te molim da ne vređaš , a vređaš opasno i ako nisi svestan. Ne samo mene, nego i mnoge druge daleko učenije od mene po pitanju istorije. O svemu možemo da raspravljamo, ali o istoriji ne želim da raspravljam jer je u Srba opšte poznato da se svi ''razumeju'' u istoriju, politiku i fudbal. Istoriju uče uz gusle, fudbal studiraju u klađi, a politiku doktoriraju iz dnevnih novina. A tu se samo živci gube, kako da ja nekom ko je na guslama učio o Vuku Brankoviću i izdaji, objasnim da tu nema nikave izdaje?

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...