Jump to content

bezobraznost


Recommended Posts

krenem rukama na tebe ti vadis noz ?

A zasto da krenes rukama na mene? Ako krenes, znaci "zapocinjes". Zasto uopste mislis da imas pravo da krenes na nekoga? Ko ti daje to pravo? Odakle ti ideja da ti krenes da batinas nekoga, a da taj neko nema pravo da se brani? To je upravo ono o cemu pricam, meni ne pada na pamet da "krenem" na nekoga, ali ako taj neko krene na mene jer misli da moze, zajebace se i to masno.

Link to comment
Share on other sites

Ako na pesnicu napadaca ti potegnes noz, to ti je brate hevi prekoracenje granica nuzne odbrane i ti ces se zajebati masno, zato sto nema sanse da ces dokazati da si bio zivotno ugrozen zbog toga sto je neko krenuo na tebe golim rukama.

Ne samo da ti takvo prekoracenje granice nuzne odbrane nije osnov za iskljucenje protivpravnosti, vec predstavlja samo osnov za fakultativno (mozdaa) ublazenje kazne, dakle ti si po difoltu kriv i odgovaraces.

Umesto uzvracanja na takav neprimeren nacin (nozem na pesnicu), uvek ti je bolja opcija da pobegnes od nasilnika (inb4 picka lol), osim ako nisi sateran u corsokaku i to je ono sto ce prvo od tebe traziti i zbog cega ce ti napakovati na sudu, to je ono sto bi ti i prof. Drakulic rekao kada bi ga pitao.

Link to comment
Share on other sites

Alo zemljace,Lepo ti quote sa blica kaze "I SA JEBENIM SECIVOM OD 3 CM MOZE IZVRSITI UBISTVO" i samim potezanjem ,ubadanjem je pokusaj ubistva sta bre ti lupetas ....

Nemoj ti meni kralju,niti te poznajem i na k raju krajeva i ne zelim da poznajem osobu poput tebe..U slucaju koje odbrane,krenem rukama na tebe ti vadis noz ? ma bodu samo picke a takvima kao sto si ti je mesto kod psihijatra,decko na cemu si ti ozbiljno ?

EDIT ..da dodam :Imam 32 godine,prosao sam kroz neke situacije koje ti ne mozes ni da zamislis i nikada u svom zivotu nisam ni pomisljao da potezem bilo sta ,na kraju krajeva nikada u svom zivotu nisam nosio nesto sto moze da ugrozi neciji zivot...A ti decko kao da je ratno stanje ,kao da si ne znam ni ja gde pa na odredjenu frku vadis noz i bodes..

Ma bodu samo picketine !

Sad zamisljam situaciju... hipoteticki....

Sebe, koji imam 190cm, i oko 90kg... da na mene krene neki lik od na primer.. 215cm sa jedno 140 kg.... rukama. Mislim da imam noz kod sebe ili bilo koju vrstu oruzija, da bih ga rasporio, razvalio lobanju ciglom, upucao u jaja... pa brze nego sto bi trepnuo. I realno me zabole kurac za kodeks chasti...

Mislim, koja mi je opcija tu? Ako na primer ne mogu da pobegnem... jel da se bijem na fer s njim da ne ispadnem picka? MA LOL BRE.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Sad zamisljam situaciju... hipoteticki....

Sebe, koji imam 190cm, i oko 90kg... da na mene krene neki lik od na primer.. 215cm sa jedno 140 kg.... rukama. Mislim da imam noz kod sebe ili bilo koju vrstu oruzija, da bih ga rasporio, razvalio lobanju ciglom, upucao u jaja... pa brze nego sto bi trepnuo. I realno me zabole kurac za kodeks chasti...

Mislim, koja mi je opcija tu? Ako na primer ne mogu da pobegnem... jel da se bijem na fer s njim da ne ispadnem picka? MA LOL BRE.

Zar zaista mislis da je velicina bitna ?

Batice, u maloj boci se otrov drzi.

Link to comment
Share on other sites

Ne, nego sam implicirao da Astora mora da ima mali kurac čim kaže da veličina nije bitna! U šali naravno, da se čovek ne naljuti!

A ti Nikola imaš crnu kitu za avatar, da te obavestim ako nisi primetio :)))

Ma gde cu se ljutiti,nisam ja takav covek da se naljutim tek tako lako ... hahaha,meni je ovo sve isuvise smesno pa let it go :)..

O kitama ne diskutujem hahahahaha

Link to comment
Share on other sites

zato sto nema sanse da ces dokazati da si bio zivotno ugrozen zbog toga sto je neko krenuo na tebe golim rukama.

Zasto se i napad golim rukama ne moze okarakterisati kao zivotna ugrozenost? Za ubistvo ti ne trebaju samo oruzja, i udarcima ti mozes nekome da prospes glavu i ubijes ga na licu mesta (sutiranje, pesnicenje itd.)

Link to comment
Share on other sites

Zasto se i napad golim rukama ne moze okarakterisati kao zivotna ugrozenost? Za ubistvo ti ne trebaju samo oruzja, i udarcima ti mozes nekome da prospes glavu i ubijes ga na licu mesta (sutiranje, pesnicenje itd.)

Situacija u kojoj bi se napadacu koji nasrce golim rukama sudilo za pokusaj ubistva bila bi, recimo, da krmak od 30 godina i 100+ kg zategne dedicu od 70 godina i ovaj se prospe po betonu, sto se u praksi i desavalo, ali je, priznaces, ekstreman slucaj.

U krivicnoj praksi su izradjeni leveli i stepenovanja, a polazi se pri tom od osnovnog koncepta gde se za srednju vrednost uzima prosecan covek, ni heroj, ni kukavica.

U situaciji gde prosecan covek krece da se fizicki obracuna, bez oruzja, sa drugim prosecnim covekom (a racunam da je to situacija o kojoj smo ovde pricali) nema govora o zivotnoj opasnosti.

Edited by PrimeAbuse
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...