Jump to content

Elektricna bas gitara preko granice


Recommended Posts

Da li je neko imao iskustva sa prenosenjem elektricne gitare + pojacala preko granice? Konkretno u Hrvatsku?

Da li je dovoljno da ponesem fiskalni racun + garanciju, gde tacno pise koji model itd, i da prijavim sve na carini.

Nosim za licnu upotrebu, nije u pitanju nikakva svirka ili prodaja.

Vracam sve sa sobom kad se vratim u Beograd.

Dakle? [8)]

Edit: Gitara se vodi na moje ime, ako je to bitno... :)

Edited by Failure.Sanitarium
Link to comment
Share on other sites

Ako baš oćeš da ga cariniš za sve što košta manje od 3.000 evra je jedinstvena carina od 10%. Na to treba da dodaš još 18% PDV-a koji plaćaš kod nas, ako oćeš možeš verovatno da dobiješ povraćaj hrvatskog pdv-a, ali moraš tamo da se raspitaš za proceduru. Evo ti ukratko ovde više detalja, a tebe najčešće interesuje ovo:

Роба намењена за коришћење у сопственом домаћинству коју физичка лица уносе у путничком промету или примају из иностранства у поштанском саобраћају, чија вредност не прелази 3000 евра, осим робе која је у складу са одредбама Царинског закона и робе за коју је у Царинској тарифи предвиђена стопа царине ’’слободно’’, може се царинити у тзв. ’’скраћеном поступку’’, применом јединствене царинске стопе у висини од 10 %.

Mada je moja logika baci je u prtljažnik pa ako te baš iscimaju da otvaraš onda plaćaj carinu...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sta da carini crni zverko? Nosi svoju gitaru na more ...

Ako bas hoces da budes siguran trazi na nasoj granici da ti daju da popunis potvrdu da si izneo tu gitaru iz zemlje sa kojom ti prilikom vracanja iste ne traze da je carinis n shit.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sta da carini crni zverko? Nosi svoju gitaru na more ...

Ako bas hoces da budes siguran trazi na nasoj granici da ti daju da popunis potvrdu da si izneo tu gitaru iz zemlje sa kojom ti prilikom vracanja iste ne traze da je carinis n shit.

Ah, sry nisam skontao da nosi svoju gitaru, pošto je pominjao račun i to, ja sam istripovao da donosi odande. Mislim da nema neke spec potrebe da prijavljuje, ali je sasvim dovoljno da to uradi na granici, mislim da nema potrebe ni za računima i tim stvarima, oni ti tipa daju potvrdu neku da si to izneo i to je to. Mada sam pre u fazonu da će da mu kažu "ma daj ne smaraj"...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nece ti racun tu mnogo pomoci.

Potreban ti je ATA karnet, izdaje se u Privrednoj komori Srbije. To mu dodje kao pasos za instrumente (naravno tu mozes da uneses i pojacalo, miksetu, kutije i ostale stvari koje spadaju u taj opus). Tako je bar bilo za ostale instrumente, ne znam za bas gitaru :tf: Ali ima i tu nekih placanja koliko se secam, a cini mi se da se dobije i neko osiguranje od ostecenja ili kradje instrumenta itd... Inace taj ATA karnet je i garancija da ces instrument koji si izneo i da vratis, a vazi godinu dana valjda :D Najbolje ti je okreni Privrednu komoru pa se raspitaj :)

Edited by zexinho

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

to mi zvuči kao sistem za profesionalne muzičare koji prelaze granicu sa 20k evra opreme u kombiju. ako ti to treba da bi poneo gitaru na more, onda stvarno...

ja bih pitao pri izlasku da li treba da prijavljujem, i naravno pustio neku ženu da priča sa carinikom, to se valjda podrazumeva.

Link to comment
Share on other sites

Brate ATA je za ... nije za jednu JEDNU gitaru, ide decko na more, nosi gitaru jebote, kao da nosi mob ... kakav ATA ne ide FOLK HOUSE Aca Lukas Ninja konjaca tribute bend na World tour. Zamisli poslusa te i ne razduzi ATA karnet? I onda "bi bilo nekih placanja" :fp: samo sto ne bi bila prijatna ni jeftina.

Poslusaj Zwerka, mohija, Ivana i mene.

Edited by Demian
Link to comment
Share on other sites

samo reci da nemas nista da prijavis, ako te neko pita.. ljudi nose pun kurac stvari u kombijima i prikolicama, tako da tebi sigurno nece da prave problem zbog jedne gitare.

da ih imas 5, prosao bi i sa njima bez vecih problema :)

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Neće te niko cimati za gitaru nemoj da se cimaš, posebno ako se vidi da je korišćena itd, a ako baš hoćeš da budeš siguran traži na carini taj papir da popuniš da je iznosiš (to se pre radilo za tehniku da ne zezaju pri povratku) popuni i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Prosao sam granicu za 14 sekundi, ali nisam imao mesta u kolima za gitaru i pojacalo posto sam nosio MILION sranja za kucu koje su mi napakovali moji...679 posteljina, dasku za peglanje, neke cetke, metle, saksije, pegle i picke materine.

Sad krajem jula idem opet, pa cu onda da ponesem i pitam na granici jel treba da prijavljujem ili pozz.

Lol za ATA karnet :D

Link to comment
Share on other sites

Al ste me napali za ovaj ata karnet :D Samo sam hteo coveku da pomognem, jer su ljudi za slicnu situaciju imali problema bas na tom prelasku Srbija-Hrvatska, mada sve zavisi i kakav ti carinik zapadne :D U svakom slucaju javi kako je bilo, pa kad god da odes :D

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...