Jump to content

ArcheAge


Recommended Posts

Pa koliko sam razumeo taj labour je presudan resurs za bilo kakav mid-high level crafting. Koliko vidim, cak i da bi lootovao neke stvari moras da imas labour poene. Znam da nisi stigao bas do nekog high levela u beti, ali po tvom misljenju to ne predstavlja problem? Vidim dosta zalbi na eksternim forumima oko labour poena i korejskog fazona ogranicavanja vremena.

Link to comment
Share on other sites

naravno da ogranicava i da mozes zaboraviti na hihg lvl crafting, al' opet postoji "workaround" oko toga

kao sto sam rekao, zlato nije problem napraviti ako znas sta, gde, kako i KAD, a sve ostalo mozes kupiti na AH pa pitas nekog guild membera da ti napravi to sto ti treba ako nemas dovoljno LPa

meni se svidja sto postoji LP kao ogranicenje kako za normalne tako i za patron naloge, jer ne mozes odmah sve da ganjas i razvijas cak i ako imas golda da pazaris sve sa AH, tako da ce uvek postojati i taj LP wall preko kojeg ces tesko moci preci a moze se iskljucivo onim napitkom iz CSa sto ti daje 1k LPa sa refreash-om od 12h

 

a i da, najvaznija stvar od svega je da izbegavas igru ako hoces da soliras....posle 30og nivoa to postaje izuzetno vidljivo jer su svi dalji kvestovi u open pvp zonama

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da im se zapalilo sve u sobi gde su im serveri za web portal, glyph klijent i trion :D

hahah, bas to

ja kao ae da ukljucim glyph i probam da pathujem klijent(iako sam juce skinuo neki patch od 180mb i nista posle toga) on mi izbaci error 2025...odem na trablshuting stranu i medju resenjima mi izbaci reinstall glyph, obrisem glyph i probam da dl novi kad ono .i.

vec 3h im sve gori xD

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Meni je glavni problem sad sto mislim da su oni nespremni ili naivni ili numeju da odrade ovo kako treba sto se tice tehnicke strane, serveri ovo-ono. Mesecima kako se pojave kljucevi za CB, oni nestanu za 5min. Ja da sam retardiran pa bih ipak pomislio da ce OB biti ovakav. Cak mislim da broj servera nije dovoljan. Ali to je onaj trip, kad je malo u isto vreme i previse. Kao i kod svakog f2p MMO sami igraci su sadrzaj za druge igrace, evo ti mrkvo kao primer si se najbolje zezao kad si imao interakciju sa drugim igracima a ne sam. Drugi primer, GW2 gde si imao dosta servera i mogucnost da se prebacujes sa istih pa si imao masivne egzoduse igraca sa servera na server jer im PvP nije odgovarao tj. nisu dominirali. Voleo bih da probam, cisto da vidim kako mi radi i da li da planiram neko ozbiljnije igranje. Ali tesko to danas, klijent je golem a serveri su umrli smrcu od 1000 konekcija u sekundi :D

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Пробао сам да играм мало ово и могу да кажем само да би ово била супер игра да се појавила негде у време Everquest-a кеца, Ultima Online-a и још пар мање познатих наслова, чијих се назива више ни не сећам.

Класично кореанско срањце, стим што је, уместо да загази у следећу генерацију MMORPGова, ова игра направила корак назад. Анимација карактера, UI, борба, звук, cut-scene-e су просто катастрофални за 2014 (чак за комплетне двехиљадите). Кад се погледа који су енџин користили, онда стварно им свака част како су успели да све то тако сјебу.

 

Прича - о јeбotе, па оно што је Бракус читао од ових будала са Беовизије пре пар година смисленије је и реалније него смеће које се овде нуди као нешто што би бар неке играче држало "до краја". А и у склопу тога, расе су баш адекватно - лоше.

 

Читајући мало интензивније о том sandbox фазону коју желе да прогурају, а на основу кометара људи који су очигледно бацили доста времена на игру, мислим да је то чист лажњак и покушај хајповања за ствар која је на стакленим ногама.

 

Пошто је бесплатна, верујем да ће доста људи играти (до неког слеећег хајпа), али собзиром шта стварно нуди - нека хвала, деинсталирао сам.

Edited by brue
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Пробао сам да играм мало ово и могу да кажем само да би ово била супер игра да се појавила негде у време Everquest-a кеца, Ultima Online-a и још пар мање познатих наслова, чијих се назива више ни не сећам.

Класично кореанско срањце, стим што је, уместо да загази у следећу генерацију MMORPGова, ова игра направила корак назад. Анимација карактера, UI, борба, звук, cut-scene-e су просто катастрофални за 2014 (чак за комплетне двехиљадите). Кад се погледа који су енџин користили, онда стварно им свака част како су успели да све то тако сјебу.

 

Прича - о јeбotе, па оно што је Бракус читао од ових будала са Беовизије пре пар година смисленије је и реалније него смеће које се овде нуди као нешто што би бар неке играче држало "до краја". А и у склопу тога, расе су баш адекватно - лоше.

 

Читајући мало интензивније о том sandbox фазону коју желе да прогурају, а на основу кометара људи који су очигледно бацили доста времена на игру, мислим да је то чист лажњак и покушај хајповања за ствар која је на стакленим ногама.

 

Пошто је бесплатна, верујем да ће доста људи играти (до неког слеећег хајпа), али собзиром шта стварно нуди - нека хвала, деинсталирао сам.

 

mislim da si totalno pogresno shvatio poentu igre....jurenje neke "price"/lore-a/rpg-a u ovoj igri to je totalno gubljenje vremena i u pravu si sto si obrisao igru, za tako nesto sluze offline rpgovi, wow i ostali full_lore_rpg_mmo_randomname naslovi

glavna prica se zavrsava na 30om lvlu(moze i ranije), a posle toga tebi preostaje da radis sta hoces u igri i kako hoces(hence sandbox), do tog 30og lvl-a malo naucis o igri i dobijes generalni osecaj za filing

sandbox nije full_on_minecraft_sandobx, a i kapiram da ni jedan MMORPG nece tako nesto imati u skorije vreme, ali opet mozes ostaviti tu i tamo nekog traga na serveru(odredjene zone za housing i farme, a i sadjenje bilo cega svugde po mapi)

 

ja sam malo previse igrao eve online i samim tim me ne zanimaju previse price i kojekakva sranjca o igri, niti su mi potrebna opravdanja zasto ja koljem nekog/me kolje na prostranstvima nekog sveta, ovu igru cu igrati zbog pvp-a(kao sto sam i igrao eve) pa ako mi se to svidja ja cu ostati u igri a to je poenta i srz ove igre(player driven economy, small/large scale pvp, naval battles) a ne da ja jurim nekog world bossa ili farmam dandzne da bi posle x meseci rng-a mogao da prismrdim nekom konkretnom pvp-u

 

TL;DR ne kazem da nisi u pravu nego da si pogresno shvatio poentu igre

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Archeage bez obzira na neke kozmeticke falinke ima nesto posebno a to je zabavni momenat u igri koji je tesko prepricati. no mene vise brine ono o cemu bruji cela archeage zajednica ovih dana, a to su archeum kutije i labor pots u cash shopu ili ti mogucnost da za cash dobijes skupocene materijale za craft opreme ili dalje prodaje, samim tim igra postaje cist p2w. Trion se ovim zamerio velikom broju najvernijih igraca zbog nagle promene smera u kome ide igra. no postoje kontra argumenti na tu temu,nije sve tako crno kako izgleda trenutno, ali o tome kad budem raspolozeniji za duzi tekst...

Link to comment
Share on other sites

Za to krivi Wildstar fijasko, ako ti najnoviji MMO naslov koji je ujedno i AAA po produkciji bazicno fail-uje jer je previse hardcore, onda nije ni cudno sto se svi uplase pa gledaju da ne prodju isto. Koliko sam ja skapirao, sam upgrade itema nije prost i trazi dosta materijala sto bi ga prevelo u nesto kao hardcore aspekat a kao sto rekoh hardcore je ruzna rec posle WS-a fijaska.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Супер што све поменуте мане игре нису битне, а "одбрана" исте се састоји у одмахивању руке према недостатку приче.(а једино на шта сам од текста у игри обратио пажњу је прича са cutscenama, која је смејурија).. Ако су и тај "sandox" аспект одрадили као и поменуто, онда је ово још један "пусте жеље, пусти снови".

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

I meni je igra izgledala kao najgori low level Koreanski grind. Potrebno je malo promeniti ugao gledanja kad se igra Archeage. Poenta igre je izgleda u tome sto mogu da ti se dese dogadjaji koje nikako nisi ocekivao, kao posledica sandbox alata koje igra pruza. Kolega je igrao i jedan od zadataka mu je bio da predje preko mora u camcu i preveze robu sa jednog kontinenta na drugi. Nasao je nekog ortaka koji je imao isti zadatak i tako ti se oni zapute na putovanje u obicnom camcicu. Jedan vesla, dok drugi "cuva strazu". Na pola puta tamo desi se neki event. Napadnu ih neke musice ili nesto slicno (mozda je neko morsko stvorenje - nisam siguran) i ortak na camcu zagine. Tih 10 minuta koje je kolega proveo veslajuci po morskim bespucima u potpunom strahu da ga nesto ne pojede i time izgubi prethodnih 10 minuta vesljanja je bilo jako zabavno za gledati. Kad je ugledao obalu - nikad sretnijeg igraca. Na obali ga je naravno cekao PvP, ali uspeo je da isporuci tovar. 

 

Poenta je da, kad se prepustis, u igri mogu da ti se dese potpuno nedirigovane stvari. Neke stvari koje niko drugi nije iskusio ili ih je iskusio na drugaciji nacin. Ako ira podesca i na sta drugo onda je to DayZ. Cela poenta jeste da tome pristupas iz tog ugla, a prica i questovi su tu samo jedan (manji) deo cele price koju igra kao igracka pruza. 

 

Ono sto mene mnogo vise brine jeste taj izrazeni Pay to win aspect gde za svaki smislen napredak igra zahteva ogromna vremenska ulaganja ili novcana ulaganja da zadrzis statuse koji ti povecavaju generisanje labor poena. Mozes ti besplatno da je igras ali svako ko placa ce biti mesecima ispred tebe veoma brzo, osim ako hardcore nolajfujes. U tome lezi ceo Koreja grind Archeage-a.

Link to comment
Share on other sites

Да ли по трећи пут треба да кажем да је прича само поменута, и да је много горе то што су битни аспекти игре веома заостали - попут борбе. Дакле, уместо да се иде напред, ова игра је у тим битним аспектима отишла назад. Јебе ми се за причу. А потезање рандом евента, који дефинитивно није уникатан, као ни ефекти истог, није аргумет.

 

Исто је са УИ, са звуком, са анимацијама... побогу, зашто су тако назадни. Не ретро, већ једноставно - лоши.

 

Мене плаши да су исто тако површно одрадили и тај "sandbox", тј привлаче са хајпом око тога, али кад се сведе на крају рачун остане само шббкбб. Не бих волео да се ико претерано разочара, па иако је F2P и не мора да се пуца кинта за играње.

 

И једно питање, за оне који су више играли. Један од плусева који се наглашава је огроман свет. Кад сам погледао мапу и ове прве зоне што се пикају... свет не изгледа велик, осим можда тог дела на мору (што и није нека екстра зона, ако је море, море и мало острвца). Поготово кад већ има летење. Јел су погрешно скалиране зоне или има нешто подземно или у чему је фора?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

http://map.guildblacksails.com/

 

Nije ni da je mala. Startna zona za Harani je dole levo ako zumiras. Mozes i da vidis da dosta nije otkriveno tj. dostupno u startu kao sto su i rekli prilikom OB starta. Rekao bih da je tu negde, standard. Stim sto pricamo o kontinentima na planeti koja nije ostatak samo more nego sigurno ima jos da se otrkiva tj. ce da ubacuju.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

svako ko zeli moze se pridruziti <Idle Empires> gildi
internacionalna gilda, 18+
ts info: ts.idleempire.com

ljudi koji nemaju patron ce moci da se raspitaju za uslove koriscenja guild zemljista ili cete moci naci nekog u gildi ko je voljan da vam da zemljiste na koriscenje
igra se west strana(Nuians),semi hc gilda sa dosta pvp sadrzaja, trenutno ima oko 40ak ljudi i svi oni su iz alfe

ako se odlucite da udjete mozete se obratiti ROW(ponekad rowlandos) na TSu i reci da vas je Greeder poslao
ja verovatno necu moci igrati head start a mozda se pridruzim tek posle 20og

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

mali info i cene CS itema na AHu:

- LP pot - 1k lp - 10-15g

- expansion scroll (10 slotova invenara) - max 8-10g

- AH licence - 15-20g

 

ostale stvari sam pozaboravljao xD

u sustini, ako se ove cene zadrze(verovatno hoce prvih mesec-dva) moze se opusteno igrati bez patron-a ako imate kod nekog da sadite/gajite stvari, sta vise cak se i isplati trositi golde na LP potove nego da se uzme patron status

APEX bi trebalo da kosta oko 250-350 golda, sto i nije neki preterani problem da se napravi, ja sam za mojih 10ak dana u 3 bete dogurao do oko 170g(mozda i vise, igrao sam i na drugom kontinentu) i to nisam ganjao iskljucivo gold vec sam se i zajebavao u igri ;)

 

za 10ak dana cemo znati koje ce cene biti, mada ce se to dosta menjati dok se AH ne stabilizuje

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...