Jump to content

Breaking Bad: Season 5


Recommended Posts

Oket epizoda, previše fokusirana na porodične stvari, ali valjda je došlo vreme da sad odrade to.

Btw,

tumblr_lsakga5h7s1r1bcmho1_r1_500.jpg

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Epizoda u početku malo smorila, bile su mi polu neprijatne scene porodičnog sranja, ali posle je ok.

Koliko je cela priča sa ''i on je želeo da me ubije'' i satom koji otkucava na kraju istrpiovala :D 95% su sat i otkucavanje samo fore radi, ali opet intrigira

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Мени се допада како су одрадили топљење његове жене кроз ове епизоде, ал као што сам рекао још за прву, важи још увек, слаб почетак. Не знам шта им је требало оно аматерско издркавање камером са све дабстепом и бесним колима која урлају.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Epizoda konstantno napeta, sjajna je, ali ono na kraju je bilo nepotrebno.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta da mislim o ovoj epizodi. A ni o samoj seriji, najvise cu da nastavim da gledam zbog Jessija, jer me iskreno totalno boli uvo sta ce biti sa Walterom (iako je to poenta serije, sve mi je nekako na silu, ni jednu pozitivnu osobinu mu nisu ostavili)

skyler

8o2BJ.jpg

GeYqr.jpg

Edited by nikita_

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

I ako sam ja počeo da forsiram da rade na silu što se Vajta tiče, ova epizoda mi je učinila da malo razumem njegovu glavu.

On je čovek u godinama, žena ga mrzi i želi mu da umre, vuče ceo život taj kompleks zbog te firme koju je napustio, a koja sada vredi 2 i nešto milijarde, zatim kroz šta je sve prošao. od raka pa na ovamo.. stvarno ima smisla ceo mentalni skop koji se sastavio u njegovoj glavi, jer on je u suštini slaba ličnost koja se vodi nekim emocijama i kompleksima, nije pragmatičan i racionalan kao Gustavo i Majk. Setite se početka serije gde on radi kao bedni profesor, gde radi drugi posao u perionici i kako ga onaj Bogdan ponižava, setite se njegovog odlaska kod bivših partnera koji su sada prebogati... u njemu se rodio opaki kompleks koji je on ispoljio u jednoj rečenici u zadnjoj epizodi - ja nisam u poslu zbog novca i meta, ja sam u poslu zbog imperije.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

И даље немам замерке на разраду Волтеровог лика, све је на месту и ова сада епизода је пружила директан увид у његов комплекс и искрене намере. Оно што ми смета од самог почетка сезоне су комичне сцене које не очекујем од ове серије, већ у холивудском трешу, и плус, све некако делује преубрзано.

И да, развој Џесија је топ ноч, увек био и остао.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa, nije nemoguće...

Ionako su preterali sa sjebavanjem Walta, kao da nas pripremaju za to da će sigurno da zagine, pa je moguće da spremaju neki veliki obrt. Ali koga bi trebalo da sredi na taj način, mislim Don Eladio je sređen bez njega, Gusa je ubio, ovi novi mi deluju sitno i smešno....

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Мени је овај завршетак очајан.

Цела сезона као да је на спиду, ствари су се пребрзо одвијале, па су и бројни расплети били лоши, неки су деловали баш аматерски. Изгледа да се творац серије није баш најбоље снашао са славом, много је генерично, неинспирисано деловала ова сезона. Трикови који су употребљавани у претходним сезонама били су савршено уклопљени, сада су ми изгледали примењено чисто зато што има ту карту у рукаву, али обично извлачену у погрешно време. Брз темпо је диктирао неприродан развој неких ситуација, па није ни било времена да се реше на адекватан начин. Рецимо шта је било са оном екипом за коју је Волтер кувао у прошлој епизоди, његов нови дистрибутер. Не раскида се тек тако посао са криминалцима тог калибра, посебно не због начина на који склопљен посао. Такође никакав увид у Волтов однос са женом након напуштања бизниса, велики део приче се вртео око њеног слома. И оно најбитније, Волтер зна да је Хенк упознат са поруком коју је Гејл посветио свом учитељу, не оставивиши пуно име већ само иницијале, а онда исти онај перфекциониста, свемислећи Волт оставља књигу са Гејловом посветом на тако дебилно место. За очекивати је да би тако нешто или бацио, или исекао лист са посветом.

Прилично збрзано и млако, нисам задовољан.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...