Jump to content

STEAM


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

OK, ja n'umem ovo da uradim :) 

 

Oba uputstva su dosta štura a jedini video je neki iz februara i ne pomaže.

 

U suštini prebacio sam betu na oba računara, povezao se na isti wireless i logovao se bez problema. Kada startujem igru u jednom steamu drugi to prijavi i ne da mi da startujem neku drugu igru u njemu itd. 

 

Ono što mi je problem je što nemam pojma gde da kliknem dalje, gde je neka opcija "stream game" ili gde Steam uopšte prikazuje da je na drugom računaru aktiviran neki naslov pa da mu se "joinujem". Ako naleti neko na neki step by step neka javi.

Link to comment
Share on other sites

ne moraš betu, zašto betu, pa ovo je sada svima dostupno :D

 

Mislim da na tom drugom kompu na kojem strimuješ igru treba samo isto da pokreneš tu igru. Znači lupam - pokrenuo si DOTA 2 na onom jačem kompu, a hoćeš da strimuješ na laptop, onda na laptopu isto pokreneš igru i onda bi trebalo da počne strimovanje.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ne moraš betu, zašto betu, pa ovo je sada svima dostupno :D

 

Mislim da na tom drugom kompu na kojem strimuješ igru treba samo isto da pokreneš tu igru. Znači lupam - pokrenuo si DOTA 2 na onom jačem kompu, a hoćeš da strimuješ na laptop, onda na laptopu isto pokreneš igru i onda bi trebalo da počne strimovanje.

 

pa piše u uputstvu beta :)

 

na kraju krajeva da nisam stavio betu izlogovao bi me iz drugog steama.

 

and sad ću da probam ovo što kažeš, ali to ne bi trebalo da je istina, pošto onda znači da bih morao da instaliram sve igre i na drugi komp a kada sam probao da recimo instaliram trackmaniu, uredno mi je rekao da na OS X ne može da se instalira ta igra jer ne postoji za tu platformu.

 

edit: probao tvoje, ne radi - kaže "hoćeš da startuješ dotu2, na drugom kompu na istom nalogu je već startovana dota2, bićeš diskonektovan odatle".

edit2: izbacio sam se i iz bete na oba naloga čisto da probam i to, jednostavno ne mogu da nađem nikakvu opciju za stream niti na win-u niti na os-xu.

 

jedino mi pada napamet da moraju da budu na LAN-u a ne wirelessu što nema baš smisla, ali to je jedino što mi je još palo napamet.

edit3 - ok, otišao sam korak dalje u settings imam mogućnost da vidim međusobno oba računara i stoji da su connected, štikliran je streaming, to su ti računari i to je sve kul.

 

znači, fali mi neka retardirana opcija koju ne vidim a koja je jedno neko dugme gde treba da kliknem :)

Link to comment
Share on other sites

edit 4 - ok, uspeo sam - fora je da odeš u settings i otvoriš in house streaming da se kompovi "vide" i onda sve radi i zaista radi. Umesto dugmeta PLAY imaš dugme STREAM gde možeš da izabereš da li hoćeš da strimuješ ili igraš na tom kompu.

 

Probao sam dotu i radi ali je posle 20 sec krenuo da izbacuje grešku da je spor net i da ne može da prikaže najbolje. Sad ću da probam neku jednostavniju igru.

Link to comment
Share on other sites

edit 4 - ok, uspeo sam - fora je da odeš u settings i otvoriš in house streaming da se kompovi "vide" i onda sve radi i zaista radi. Umesto dugmeta PLAY imaš dugme STREAM gde možeš da izabereš da li hoćeš da strimuješ ili igraš na tom kompu.

 

Probao sam dotu i radi ali je posle 20 sec krenuo da izbacuje grešku da je spor net i da ne može da prikaže najbolje. Sad ću da probam neku jednostavniju igru.

 

pa rekoh ti da moraš u opcijama da prčneš nešto :D

 

Ima na ovom lajf hakerovom linku kako da lepo optimizuješ doživljaj.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa to, ovo je sad izašlo iz bete, to je i poenta.

 

Ništa, sad pokreneš ne-OSX igru, uključiš Steam Music da ti piči i strimuješ na Mac. Blasfemija :D


mada, ovo da šljaka i na mobilnim uređajima, to bi bila prava revolucija, ovako je samo zajebancija. Igraš Dotu na fonu/tabletu dok sereš, nema te sat vremena jer sediš na WC šolji = ( r )evolucija!

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa pazi, realno jeste zajebancija koja ne služi ničemu manje-više, ali može da ima primenu u nekom maaaalom broju slučajeva, tipa, imaš neku gotivnu manju igru na PC-ju a nema je za Mac, a ti baš imaš Mac (ili linux, šta god) na laptopu i onda bi je rado odigrao dok blejiš na terasi ili tako neke situacije :)

 

Evo nije me mrzelo pa sam napravio neki mali video - nije baš neki kvalitet ali može da se vidi response time. Ovaj mac naravno nije sposoban da pokrene dotu kako valja samostalno:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sto se tice Steam-a, ja imam oko 120 igrica, od cega imam par sasvim solidnih... svako moze da me pronadje na steam a samo je potrebno da ukuca lancemi3d, i rado cu podeliti svoj library sa nekim drugim ko zeli da igra neku od igrica koje imam...

Naravno u obzir dolaze samo redovni i poznati memberi foruma, pa, javite se o/

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...