Jump to content

Dizajn RUR Majice 2012 - KONKURS


Recommended Posts

Rešili smo da pored naših internih dizajnova ovogodišnjih RUR majica koji su inspirisani raznim predlozima kroz milion majice-related topika proteklih meseci bude i jedan dizajn lično kreiran od strane Vas, forumaša. To znači da vi osmišljte dizajn, foru i slično, ne naravno da krojite majicu, već samo sliku koja bi išla na istu.

Nekih preteranih tehničkih zahteva i nema u ovom stadijumu, u principu treba samo ispoštovati sledeće neke smernice:

- Da dizajn bude inspirisan RUR-om

- Da ne bude kraden dizajn ili nešto kopirajtovano i slično. Ukratko - originalno i kreativno

- Kada imate spreman finalni predlog, postujete ovde sliku/ slike tj. embedujete u post.

- Nemojte ostavljati linkove, već embed putem ikonice za formatiranje teksta koja služi tome

- Ako mislite da vam je vrh, raspamećujuća fora (i imate bar dva svedoka koja tvrde isto), može da ide u spoiler ali izbegavajte to

- Veličina slike da bude bar 500 piksela po širini, mada bi između 800 i 1200 piksela bilo najbolje radi preglednosti

- Takođe, obratite pažnju na veličinu fajla, da se ne bi slika loadovala 10 minuta jer ima 150MB

- Jedini možda malo bitniji segment i tehničkiji - da budete sposobni da napravite pripremu za štampu vaše slike po zadatim specifikacijama. Mada tu vam mi možemo priskočiti u pomoć ako ustreba

- Može naravno i više dizajnova po osobi

- Da li ćete staviti vaš personalni watermark na sliku ili ne, to je vaša stvar ali se trudite da date ime vašem radu, pisalo na samoj slici ili ispod nje

Par saveta:

- Trudite se da vam finalni predlog bude što finalniji i dovršeniji

- U principu, boje nisu toliko bitne, pa tu možete da pustite mašti na volju mada ciljajte na nešto više kompleksno, a manje komplikovano

- Možete navesti predlog boje majice za pozadinu vašeg predloženog rada (verbalno, tekstualno ili ćete prosto staviti odgovarajuću boju u pozadinu vašeg rada... mada nije na odmet i da napomenete)

- Najbolje prelistajte malo forum ako vam manjka inspiracije

- Ako niste baš najtehničkiji i dizajnerski potkovani, nije strašno sve dok vam dizajn koji podnosite ima smisla

- Konkurs nije ograničen samo na RUR Forum, tako da slobodno mogu da učestvuju vaš ortaci i ortakinje. Dal preko vas ili tako što će otvoriti nalog ovde, nije bitno. To ćemo još proširiti ovih dana

- Slike možete šerovati preko bilo kog imageshare servisa, moje lične preporuke su: http://imgur.com/ | http://tinypic.com/ | http://photobucket.com/ | http://picasa.google.com/

mada relano možete manje-više preko bilo čega gde može da se aplouduje slika i desnim klikom izabere Copy Image URL

Sad ono bitno:

ROK ZA PRIJAVU

tj. podnošenje vaših radova je - 11-ti MAJ 2012, Petak! PRODUŽENO JE do tog datuma!

Već od sutra (27. APRIL) možete početi sa postovanjem radova.

NAGRADA

za izabrani dizajn je: 5000 dinara i besplatna majica pobedničkog dizajna u odgovarajućoj veličini pobednika!!

Postoji mogućnost da vašu celu novčanu nagradu uložite u RURomobil umesto preuzimanja keša, a u tom slučaju dobijate dva majice na poklon!

YK6rm.jpg

Molio bih vas da ne oftopikujete mnogo i da ne vređate skil (ili nedostatak istog) ostalih učesnika.

Po završetku konkursa, pokrenućemo topik sa glasanjem sa najboljim radovima za jelte - najbolji dizajn RUR majice za 2012 godinu. Minimalni broj učesnika je 5, u suprotnom nema vajde od cele ove priče ako nema izazova. Ti glasovi i naša mišljenja iz RUR HQ će odlučiti pobednički dizajn koji će u tom slučaju biti kontaktiran radi daljeg dogovora.

Siguran sam da sam nešto zaboravio da pomenem, pa ću blagovremeno dopuniti ili nek me neka dobra duša podseti

icon_smile_cool.gif Sva pitanja naravno, pitajte ovde uživo ili ako vas stid, na pm.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moj doprinos konkursu:

ZIVuv.png

BTW kad se vec rade majice bila bi fora da ide neka kombinacija sa nekom bodi slim, da se vidi biceps :tf:

Za moje sledbenike, specijalna bodi slim varijanta, od prirodnih materijala, da istakne arijevske atribude u gornjem delu tela:

16fgr.png

Edited by Adolf

I do not see why man should not be just as cruel as nature.

Link to comment
Share on other sites

Evo ja pozivam na kolaboraciju, odnosno, potreban mi je dizajner da realizujem ideju.

Nagradu uplaćujemo u dobrotvorne svrhe (ili bar moj deo), pa makar to bio i ruromobil, :P a siguran sam da će nam Čili izaći u susret i dati dve majice, za svakoga po jednu.

Naziv: RuR Vintage

Model: Uži, sa kraćim rukavima

Boja pamuka: Sepia, naravno

Boja štampe: Većinom neka prljavo bela

Gornji deo grudi - ispis: Klan RuR (lepršavim rukopis fontom iz 1960ih), ispod manjim slovima * est. 1998 * (umesto zvezdica stoje mali rur zupčanici)

Ispod tog ispisa ide glavna grafika koja ima 9 elemenata.

8 su raspoređeni kao zupci na RuR zupčaniku i oni su, ako krenemo od 12 na ručnom satu, pa onda u smeru kazaljke:

ručni sat - trenutno najpopularniji vintage element

QII logo - za mene je ovo najvintage RuR igra (tj. sve drugare sam tako upoznao :))

Vinska čaša i flaša - ne može više vintage od ovoga

Monkey Island logo - moja lična najvintage igra

Air Max 90 - ne može bez šale, a i lepo će označiti period kad je majica štampana ;)

UT logo - najuspešniji rur ogranak :P

neki vintage rur logo - Laki, Bole, Ivane, dajte neke logoe od pre 100 godina, ako ih ima

Pac-Man - najvintage lik iz igara

(ovo sve treba prikazati kroz outline i senke)

U sredini, tamo gde ide rupa na zupčaniku ide RuR forum u svom Retro/Classic skinu

Na leđima stoji standardno www.klanrur.rs, kao i na svim majčicama ove godine, a na donjem delu leđa može da stoji designed by Lex & XXX 2012

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Evo ja pozivam na kolaboraciju, odnosno, potreban mi je dizajner da realizujem ideju.

Nagradu uplaćujemo u dobrotvorne svrhe (ili bar moj deo), pa makar to bio i ruromobil, :P a siguran sam da će nam Čili izaći u susret i dati dve majice, za svakoga po jednu.

Naziv: RuR Vintage

Model: Uži, sa kraćim rukavima

Boja pamuka: Sepia, naravno

Boja štampe: Većinom neka prljavo bela

Gornji deo grudi - ispis: Klan RuR (lepršavim rukopis fontom iz 1960ih), ispod manjim slovima * est. 1998 * (umesto zvezdica stoje mali rur zupčanici)

Ispod tog ispisa ide glavna grafika koja ima 9 elemenata.

8 su raspoređeni kao zupci na RuR zupčaniku i oni su, ako krenemo od 12 na ručnom satu, pa onda u smeru kazaljke:

ručni sat - trenutno najpopularniji vintage element

QII logo - za mene je ovo najvintage RuR igra (tj. sve drugare sam tako upoznao :))

Vinska čaša i flaša - ne može više vintage od ovoga

Monkey Island logo - moja lična najvintage igra

Air Max 90 - ne može bez šale, a i lepo će označiti period kad je majica štampana ;)

UT logo - najuspešniji rur ogranak :P

neki vintage rur logo - Laki, Bole, Ivane, dajte neke logoe od pre 100 godina, ako ih ima

Pac-Man - najvintage lik iz igara

(ovo sve treba prikazati kroz outline i senke)

U sredini, tamo gde ide rupa na zupčaniku ide RuR forum u svom Retro/Classic skinu

Na leđima stoji standardno www.klanrur.rs, kao i na svim majčicama ove godine, a na donjem delu leđa može da stoji designed by Lex & XXX 2012

ako nađeš dizajnera i sastavite to sve, sabmituj pa ćemo videti ako pobedite oko majica :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Nije da sam u kud svi turci fazonu, ali stvarno je pobeda epskih proporcija

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa uvek možemo da pravimo samo ove tračice za oko moćne arijevske mišice, čisto da bi ljudi mogli da nose na sve odjevne predmete.

Takođe treba napraviti i bedževe koje će nositi oni koji su banovani sa foruma, ili su u samo-izgnanstvu. Trebalo bi da budu žuti rur zupčanici sa 6 zubaca i da u sredini piše banovan.

Slično ovome, samo malo drugačije:

yellow_badge.jpg

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...