Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Gde god da odem, a da ima posluživanje za klopu u objektu (makar to bila i pekara ili roštilj), uvek pokupim svoja govna za sobom. No dobro, to sam samo ja, glupi selja-Balkanac sa Žarkova.

Sve potpisujem osim da sam sa Zarkova. Nisam.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

a oni kilometarski redovi ispred meka u ušću su mi neobjašnjivi. Verovatno je razlog što ljudi ne znaju za bolje (često se susrećem sa "a šta drugo da jedem na novom beogradu" na žalost) ili ih jednostavno mrzi da malo uključe mozak i razmisle gde još mogu da jedu

U uscu je mek daleko najjeftiniji.

ostali restorani deru po usima, a u foody sam se jednom zajebao i seo, boe koje smece. Zato se u usce ide sit!

U delta sitiju je kineski restoran sve bolji i bolji.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mek je najpovoljniji u segmentu "da imam kompletan obrok" da tako kažemo, kao sok i glavno jelo i "prilog" i onda to imaš za 350 din.

Ti možeš na primer dva parčeta pice i dve one koka kole u pizza cutu da uzmeš za 300 din ali kao "nije to to".

A ostalim manjim mestima prosto fali reklame da bi ljudi znali da tamo negde mogu da jedu za manje pare.

Link to comment
Share on other sites

Kineski restoran WANG FU (ako se dobro secam naziva jbg..) preko puta 70tog objasnjava.... Naj kineska klopa od svih "kineskih" restorana u BG-u... Narucio neke mega rezance sa piletinom plus rolnice neke razlichite plus pohovane banane etc.... 2 soma dinara, nas 4ro se RESETOVALO od hasa, preporuka! [^]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

to mozhda u subotici, u beogradu je 600+din glavno jelo u "restoranu" iliti kafani :) dakle bez pica, salate, hleba, dezerta :)

http://www.zapatabeograd.com/glavna-jela.html

Slazem se 600+, medjutim skontao sam da jednostavno ne mogu da pojedem sve. Dodjem, uzem pola porcije, dobijem hleb naravno free, sva jela tamo su bila puna povrca tako da mi je retko kada trebala salata, desert je free (imaju tu akciju da sa menija uzmu lupam, orasnice i pitu i toga dana to je free).Platim 350-450 i odem. Oni nikada nisu stedeli na hrani. BigMac od 230+120 pomfrit ni blizu ne prilazi toni mariniranih pilecih krilaca. Ali razumem, recicete "pola porcije lol, vidis da nemas pojma!" ali i tih pola je duplo vece od Mc-a za iste pare, zdravije, u normalnoj atmosferi.

Kuhinja u Stepe Stepanovica, jos jedno vrh mesto za ispod 500 din, NBG ne znam ...

http://www.pinkrestoran.co.rs/html/vozdovac.html (Kuhinjica, imaju svaki dan komplet obrok corba+salata+jelo =250-350)

U Subotici, paradoksalno, je sve skuplje od Beograda. Ali to ih lokalna vlast dere taksama i prica kako

"sve pare uze' Beograd".

Edited by Demian
Link to comment
Share on other sites

bio kod dr galetina, izgleda sam ipak pokidao ligament ramena, sto su tri prethodna doktora propustila da primete. 6 nedelja terapije, 350e, radost

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

U Subotici, paradoksalno, je sve skuplje od Beograda. Ali to ih lokalna vlast dere taksama i prica kako

"sve pare uze' Beograd".

shta je bre sve skuplje? :) sad sam bio za vikend kod ortaka i jeli smo u onom nemachkom hotelu gore u restoranu na petom spratu, jela su oko 500 din a kao jedan od skupljih restorana tamo :) 2x smo sedeli na picu u kaficima i one cene su smeshne za beograd :) moguce da si zaboravio kako je ovde :)

Link to comment
Share on other sites

e ovde cu se sloziti sa vudom (!) za kineze u delti, prilicno je srpski tj nije preegzoticno zacinjeno. Mada od svih kineskih klopa, paradoksalno, meni je luda kuca najbolja.

Nista vudu kad se zaposlis na nbgd, idemo jednom kvartalno na kineze u deltu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nije bash da sam juce otisao, tek je 3 godine proslo :). Meni su iste cene pica, ali dodji ovde da zivis :)

7000-9000 racun toplane za 41m2 stan tokom 6 "zimskih meseci" sledecih 6 po 1000rsd "odrzavanje"

Voda se preradjuje, pa uzmimo to kao razlog 1000 rsd mesecno po clanu domacinstva.

Etaz 470rsd (ako si u "Dulicevim" zgradama 960). Kablovska ajde 770 itd ...

Sve u svemu:

Gajba 100e, racuni 110-120, prosecna plata 20-25k, ostaje ti 5-6k za klopu ako ne pusis,izlazis.

Mislim, ne pravim se tosa, ne zivim ja od plate, ali mnogo njih zivi. Dok sam bio u Bg uvek sam ziveo za 100e gajba + do 50-60 racuni. Secam se da sam za 81m2 placao 4500 Infostan. Ne znam kako je sada, ipak je proslo 3god. :)

Link to comment
Share on other sites

ne bih mogao da zhivim tamo nikako ja mislim :) najbolji ortak a sad vec i kum mi je iz subotice i malo malo pa odem tamo :) previshe depresivno i prazno za moj ukus :) ovako na 2 dana je ok, al' neshto duzhe je no no :)

Link to comment
Share on other sites

a i skuplje je ovde sve od toga što si nabrojao. grejanje je par hiljada manje za toliki stan al se plaća 12 meseci.

Nije, ja imam isti stan i 50k je godisnje sto se poklapa sa demjanovom racunicom

cak malo veci stan!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...