Jump to content

zanimljivi video klipovi


Guest

Recommended Posts

Video sam ovo već negde. Zanimljivo je ali lik ima muda. Mislim da bih se ja malo plašio onakvih likova da me pipaju i proveravaju. Imao bih trip da 'oće da me otvori da vidi da li smo i unutra slični :)

Ako je opis tačan film je iz '76? Nije baš tako taze. Mada je opet fascinantno da do '76 nisu videli belca. Prespavali rat, jbt :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Тамо је баш специфична ситуација што се тиче тога, тј. нигде другде на планети немаш ''толико првобитне'' заједнице, нетакнуте. Врло вероватно и данас постоје племена која нису видела бељу.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nekako mi je logičnije bilo, ako ništa drugo ono zbog veličine prostranstva, da u Amazonu ili čak Sibiru ima nekih takvih zajednica.

Što baš Papua? Slabo 'razvijeno' pa niko ne zalazi po šumi da krči i pravi puteve ili neki drugi razlog?

  • Downvote (-1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Па у принципу капирам да је ''парк из доба јуре'' синдром. А пошто је то познато, одлучили су да негују тај трип, ево шта каже википедија:

Једна је од најмање урбанизованих држава са свега 18 процената градског становништва. Такође је једна од најслабије истражених држава и културолошки и географски јер постоји велики број неоткривених врста биљака и животиња за које се верује да живе у унутрашњости Папуе Нове Гвинеје.

Већина становништва живи у традиционалним домородачким друштвима где се бави примитивним пољопривредним радњама. Ова друштва и племена су на посебан начин призната у оквиру устава. Преамбула устава изражава жељу да традиционална села и заједнице остану видљиви део друштва Папуе Нове Гвинеје као и жељу за активним корацима ка њиховом очувању. Заштићена подручја обухватају 97% државне територије. Власници земље могу бити само држављани Папуе Нове Гвинеје.

Рељеф је подједнако разнолик и у одређеним пределима веома суров. Планински венац се простире читавом дужином острва Нова Гвинеја, чинећи веома насељене висоравни. Густе кишне шуме се налазе у низијама и у приобалним подручјима. Овакво земљиште је онемогућило саобраћајни развој.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Iako zvuči idealno za skriti se od svega i svakoga i dalje mi Amazon ili Tajga ulivaju neko strahopoštovanje. Ako se ne varam lako može da se desi da područija veličine Gvineje u obe pračume nikada nisu bila posećena ranije. Barem ne od belaca, da ne kažem 'modernog' čoveka. Ali eto, na Novoj Gvineji našli pra pleme.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Па добро, ја сам сад мало хиперболисао да ''нема нигде више'', капирам да по амазону има. Тајге су нека друга прича, за ''пра племе'' како ти кажеш је потребан неки мање-више овакав екосистем. У преводу, по Тајгама би се људи номадисали и слично, а и сама географија је другачија. Постоје разни трипови око тога, рецимо, лик из амазонске прашуме може лако да нема перцепцију даљине/висине ако је већа од тридесетак метара и нема представу о другачијој околини осим оне у којој се налази. Према томе се онда равна и генетика и култура, па и религија. Номадски народи јако брзо поватају небо, звезде, даљину, мерење, неку базичну астрономију итд. док ови ликови по прашумама немају те трипове. Такође, изобиље игра велику улогу. Ликови по тим џунгластим племенским заједницама раде фазон сат времена недељно, а остало блеје, док би по тајгама радили много више и то би их терало да нон стоп нешто проналазе, мајсторишу и патентирају, што у спрези са номадским начином живота доводи до тога да би тешко остали оволико ''необавештени''.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da su Ameri imali probe u Istočnom kineskom moru ili gde već, južno od Japana. I to dosta proba.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

U pustinji u Novom Meksiku je gro proba obavljeno. To se i vidi u klipu. Mislim da su ti poligoni zatvoreni za šetnju, a i podzemne probe ne ostavljaju toliku radijaciju posle, čini mi se.

Ali ovo za Japan mi je skroz bolesno. Em su ubili 200k ljudi, ili koliko, em još i probe vrše. Govna.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Јадан овај Казахстан. Французи се чини да су најхуманији. Или јужна Сахара или Тихи океан.

Исправка. Није јужна Сахара, него јебени Алжир. Нису их штедели ни кад су стекли стекли независност.

Edited by PROTOSS-
Link to comment
Share on other sites

not sure if bilo, ali odlično je.

hronološki poređane sve nuklearne eksplozije na svetu od 1945 do 1998.

ako vam je dosadan početak, negde oko '62. kreće žurka.

Gledao sam ovo ranije, cak mislim da sam ovde na forumu negde video, inace samo sam hteo da dodam kad gledate ovo obavezno pustite sledecu pesmu u pozadini, nekako mi jaci trip sa njom : )

It's kinda hard when you don't know the meaning, but everything happens for a reason

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...