Jump to content

Potvrda o položenom ispitu iz prve pomoći


Recommended Posts

Uz zahtev treba priložiti:

probnu vozačku dozvolu;

potvrdu o položenom ispitu iz prve pomoći (dokaz treba priložiti ako nije priložen prilikom podnošenja zahteva za izdavanje probne vozačke dozvole)

važeću ličnu kartu na uvid;

dokaz o plaćenoj:

wtf, jel neko ovo radio sad u novom rezimu? koliko je zajebano i koliko vremena i novca je potrebno da bi se ovo dobilo?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Na starom poslu smo morali da dobijemo taj papir. Polagali u Hitnoj na nekim lutkicama. Smejurija, trajalo par sati. Tipa dajes vestasko disanje na lutki i masiras srce i sl. Treba da dostignes neki broj nečega, ne sećam se više. Ali beše formalnost.

E sada koliko košta danas, ne znam.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Uz zahtev treba priložiti: probnu vozačku dozvolu; potvrdu o položenom ispitu iz prve pomoći (dokaz treba priložiti ako nije priložen prilikom podnošenja zahteva za izdavanje probne vozačke dozvole) važeću ličnu kartu na uvid; dokaz o plaćenoj:wtf, jel neko ovo radio sad u novom rezimu? koliko je zajebano i koliko vremena i novca je potrebno da bi se ovo dobilo?

Ako nisi to polagao prilikom casova, ne treba nista ni sad da donosis. Ja sam takodje pre neki dan vadio punu vozacku, potrebne su samo uplatnice sa MUP-ovog sajta, licna karta i istekla probna vozacka. Ako si iz beograda, i ova vozacka mora da se vadi u Ljermontovoj, ne moze u bilo kojoj stanici (gledaj da poranis, posle devet ces mozda da naletis na redove)...

Edited by zuzilinjo
How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

када сам узимао праву дозволу уместо пробне, донео сам само уплатнице и то је то... та "потврда о положеном испиту из 1. помоћи" ти је записана ваљда када си положио теоријски део.

Edited by ратлук`
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

dižem topic iz mrtvih, danas mi je istekla probna, jel i dalje važi da ovaj položen ispit iz 1. pomoći nije potreban?

I jel se nosi i dalje isključivo u Ljermontovu?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

dvny je digao topic u aprilu, al ti svejedno hvala na informaciji :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

thx Tomo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Dalje od teme, ali gde naci pravi kurs prve pomoci? Da li postoji neko ovlašćeno telo (Crveni Krst, Vatrogasci, Udruzenje ne znam cega, GSS) koje daje sertifikat koji vazi i u inostranstvu idealno? Da li uopste postoji neki internacionalni "atest" pruzanja prve pomoci?

mesara nije od pomoci jer su rezultati sertifikovanog kursa P.P uglavnom clanci "Ko je digao pare na kompletima prve pomoci" "Samo u Srbiji itd .."

Link to comment
Share on other sites

Postoje ustanove koje drze kurseve prve pomoci, ali ne verujem da postoji neki sertifikat prve pomoci. Msm i koji ce ti to djavo, ne znam u koju svrhu bi koristio takav sertifikat...

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Pa bas zato sto postoje raznorazne ustanove koje drze kurseve PP. Kao što su pre 15 godina svi drzali kurseve Worda i Excela

i izdavali sertifikate o stručnoj osposobljenosti. Verujem da ne postoji, medjutim zelim da budem sposoban da pomognem nekome ako se ikada ukaze potreba. Normalno, za svoj novac zelim sto je bolje moguce.

Link to comment
Share on other sites

Bogu hvala pa sam vozacki polozio mnogo pre svih ovih sranja i najeba tako da mi sada sviraju jajca za probnu vozacku i ostale kurce palce \o/ ..

Medjutim prva pomoc je mnogo korisna i dobra stvar ali problem je taj sto mnoge vozace ako naidju na povredjenog boli kurac da mu pomgne ili ako ga ne daj boze nekim slucajem teze povredio ne moze mu dati nikakvu prvu pomoc osim da pozove hitnu pomoc...Po meni cisto uzimanje kesa..

Link to comment
Share on other sites

.

Medjutim prva pomoc je mnogo korisna i dobra stvar ali problem je taj sto mnoge vozace ako naidju na povredjenog boli kurac da mu pomgne ili ako ga ne daj boze nekim slucajem teze povredio ne moze mu dati nikakvu prvu pomoc osim da pozove hitnu pomoc...Po meni cisto uzimanje kesa..

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Mali problem je taj sto mnoge vozace ako naidju na povredjenog boli kurac da mu pomgne

pa uvek neko stane da pomogne. ne moraju svi vozači da stanu i daju prvu pomoć

svaki put kad sam video neku nesreću na putu ili probušenu gumu ili kvar, neko je stao da pomogne.

Link to comment
Share on other sites

jednom sam video lika koj lezi na sred puta. obislo ga je jedno 20 automobila dok mi nismo stali i pomerili ga na trotoar (a ko zna koliko je dugo bio tu). pa je onda stao neki random lik i doneo mu flasu vode.

ljudi su govna.

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...