Jump to content

Geografske pitalice


Dule_smor

Recommended Posts

Aj neko umesto mene, ne pada mi ništa na pamet :((

:tf:

Koji je glavni grad Teksasa, a koji je najveći grad?

Edited by Aleksandar.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

ostin/hjuston

i btw we here at the FBI do not have a sense of humour

pitanje: s kojom drzavom se granici haiti?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo već bilo ili sam se istripovao, Port o Prens je odgovor.

Kada je otprilike nestalo panonsko more?

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

a nastalo je tako shto je mali Krkobabic dugo plakao po rodjenju i ranom dechashtvu, ochekujuci josh neko ljudsko bice da se igra sa njime.. znamo, znamo :D

nego, ae nagadjam pre oko 200k god. :) mada sam verovatno promashio samo tako :)

nego chisto da bi se igrali :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

lol za Bocvanu, ali lapsusi se hvala Bogu svima nama deshavaju :D inache imam drugaricu koja ode tamo da srecu trazi, dobio sam chak i razglednicu odatle ali nemam pojma gde sam je zaturio.. ^^ no, ona je neka krajnje posebna pricha, tako da se njoj gleda kroz prste :)

btw sada kada prochitah ovih par vashih odgovora narode nisam vishe siguran :) ne mogu da se setim kako se zvala ta kopnena masa, tj. ovo shto napisa Aleksandar mi zaista zvuchi poznato, odnosno, moze biti da je to, a mislim Dule da je ono veliko prakopno na koje mislish bilo valjda Pangea ili tako neshto :) eh.. davno bejashe prva godina u Gimnaziji, kada nam profesor onako uzgred to pomenu.. :P

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Prakopno jeste bilo Pangea. Razdvojila se na Lauraziju i Gondvanu, ali kako su se zvale posle potonjih razdvajanja nemam pojma. Tj, ne znam da li su se odvojile direktno u danashnje kontinentalne ploche ili je bilo josh medjufaza.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

pa ne morash Dule, ali nam je neizmerno drago kada to uradish :D

ae da lupim da je Kljuchevskaja Sopka, mada kontam da imaju i neshto vishe od toga, garant negde tamo ka centralnim delovima Azije (ili negde drugde gde mi to ne pada na um trenutno) :)

zapravo da mi je tu atlas, nashao bih sam, ovako poshto nije, mrzi me da se raspitujem u knjigama :P

Edited by tzarinho

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

hah :D setio sam se da smo pominjali Kljuchevskaju i pre, otuda sam i napisao :)

nego, chitao sam neshto pre neki dan o shvabiji :) neke interesantne podatke - mislim da je bilo valjda Nemachka u kratkim crtama (shto je svojevrsno smeshno ako se uzme u obzir da po meni Nemci zapravo i jesu takvi :D), elem otuda vam dajem (verovatno malo teze) pitanje:

kako se zove najvishi planinski vrh u Nemachkoj? :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

e narode, obzirom da sam pre neshto malo vishe od 5 minuta obaveshten da verovatno narednih dana necu biti u mogucnosti da budem uz komp (moram na manji put), a da ne zelim da nenamerno kochim rad i razvoj ovog divnog topica - odgovor na moje pitanje je Cugshpice (Zugspitze) - 2,962 metra valjda :)

neka pita ko god zeli, svako dobro, pa se kucamo za neki dan :)

ubij jednog - ubica si;

ubij hiljadu - vojskovodja si;

ubij milion - drzavnik si.

A single death is tragedy, million is a statistic. - I.V.Stalin

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

NN 4ever

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...