Jump to content

Mad Men - spojleri nisu sakriveni


alfa

Recommended Posts

ajmo neki help, jel ima negde 720p halycon riliz da se skine, news je neupotrebljiv, torrent ima neke glupe rilizove. Mislim na sve sezone do sad, hoću pre ove poslednje da obrnem sve još jednom

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

totalno dobra epizoda, jedino malo bode ocitehnikalija da zaista izgleda kao s8e1 a ne s7e8 sto je oznaka koju nosi, tj iako je snimano u kontinuitetu sa prvih 7 epizoda prosle godine, snimljeno je kao potpuno nova i odvojena celina, sto je zapravo em skroz cool em nebitno za uzivanje u seriji =o) minimalno su pomerili vreme unapred, tek toliko da rodzher nabaci best stache ever o/

 

tragicni heroj epizode - kenet kosgrov, nekad najveci pozitivac u seriji to vise nije =o(

"dajte mi tog emija" momenat - dzhoan i pegi u liftu...velicanstveno

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

velicanstvene epizode zaista (i treca i cetvrta u ovoj poslednjoj polusezoni), jedino "loše" je što do kraja serije ima samo jos 2 komada =o(

carevanje all arround by skoro svi likovi, najs =o)

 

Ma jok pesmo, nije to takva serija ;o)

eventualno bi mogao da se vrati u ulogu dika vitmena i potpuno iscezne sa radara, ali ima jos 2 epizode do kraja i poslednja ce da zavrsi "u sadasnjosti sa starim donom" tako da ima jos zezancija u svetu reklama =o)

Link to comment
Share on other sites

ffs ispade da je ljigavi pit kembel heroj, a beti moralni pobednik serije =oD

 

vrhunska epizoda, ne znam da li bi mi bilo milije da u poslednjoj epizodi bude samo don negde na putu kroz middle usa ili ce da ide nazad zbog beti...

tuga jos sledeci ponedeljak i gotovo =o(

Link to comment
Share on other sites

odlične epizode, zaista

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pit nije pravi heroj, on je mlad i sada je sazreo. Nivo njegove ljigavosti opada od prve sezone. Ne znam zašto misliš da je Beti moralni pobednik. Nešto sam u negaciji danas!!! Ja mislim da su je ubili prosto jer je loša glumica!

 

Meni se recimo peta epizoda nije dopala koliko treća, pa i četvrta. Moraće mnogo dobro da opravdaju Donov nestanak, jer mi je previše mlako ovo njegovo "iskupljenje", osim ako nisu hteli da kažu da i nije imao bogzna zbog čega da se iskupljuje (kad je zamena identiteta u pitanju).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

heroj istom smislu u kom je Lu Ejveri heroj - da je nasao nacina da izadje iz reklamnog posla i ode negde zbog onog sto voli, ne za parama ili moci (kao sto ken kosgrov nije heroj jer umesto da ode za tim sto on sam zove life not lived on je izabrao da ostane corp dron samo radi osvete)...to da je pit sazreo i da se menjao kroz deceniju koju serija pokriva stoji (i jer svakako ono sto je bio na pocetku nije isti covek kao u dajneru sa donom i pegi na kraju prosle polovine sezone, stavise kad sve stavis na papir Pit je prototip Kempbelovog herojskog putovanja), ali da odredjeni stepen ljige postoji i dalje vidi se iz toga kako se on snasao u mekenu u odnosu na ostale sc&p-ovde ili u poslednjoj epizodi direktno iz njegovog ophodjenja sa Duckom

 

beti je moralni pobednik jer je od razmazene devojcice i "slabe" licnosti koja ne zna sta hoce i nikako nije opremljena da se nosi sa problemima koje ima postala "jaka" odrasla osoba koja radi ono sta zeli i ne dozvoljava najgorem strahu da rukovodi njenim zivotom

 

poseban pasus na floskulu o losoj glumi koju losi revieweri po netu drze u zivotu evo 8 godina, a potpomognuto je time da svi gotive dona i onda iz simpatija prema njemu krecu da hejtuju osobu sa kojom se on klesuje u vecini situacija tokom ranih sezona...

najbolje da je ubijena zato sto je losa glumica u pretposlednjoj epizodi serije koja traje osam godina ;oD

met vajner je napisao tu ulogu i nasao tu glumicu da prikaze tog lika kako ga je on zamislio, to sto ona nije emotivna i ekspresivna kao sto bi neko hteo, dal zeljan pozorisne glume dal identifikacije sa likovima, ne znaci da ona ne glumi ono sto se od nje trazi i da finalni rezultat odudara od onog sto je idejni tvorac celog projekta zamislio

 

dunno sto ti se ne svidja peta epizoda(s7e12 jelte), em sto je solidno wrapovana prica sa pegi i rodzherom (bogovi oboje) i dzhoan (malo manje hepi)...

u svemu tome Donov izlazak je bio potpuno organski i uzrokovan je kombinacijom dve stvari  - pri ulasku na sastanak  shvata da je tedi chaugaga (tm rodzher) dobio od mekena IDENTICNI govor dobrodoslice i da on nije toliko poseban, i onda kad lik iz researcha krece da slazhe bastardizaciju "Drejperovog govora" bez imalo emocija iza svega toga (taj lik je super odglumio nekog ko govori skoro prave reci na potpuno pogresan nacin, skoro da je autistican u svojoj odvojenosti tokom tog izlaganja) i onda okruzen ljudima koji sede slusaju tog statisticara sa hemijskama u ruci i nista ne pishu Don shvata da on tu vise nikada nece raditi ono sto je radio, za njega tu nema mesta, sa sve pogledom ka slobodnom avionu na nebu kao uzvicnikom na celu tu scenu (i tedijevim osmehom koji zna zasto don izlazi ali sam nema petlje to da uradi)

 

a nakon sto je izasao - nema posao, nema stan, nema brak, odlazi da odveze seli na koledz al nje nema, nema ni malih klinaca (od kojih mladji sigurno konta henrija da mu je cale vise nego Don) - u tom trenutku jedino sto mu moze stvoriti iluziju da je ikome koristan je da proba da pomogne zheni koju je kresnuo par puta, a koja isto kao on bezi od proslosti sa kojom ne moze da se izbori...ne vidim njegov road trip kao neko iskupljenje nego cisto potragu za novim mestom gde bi mogao da pusti korenje

 

poslednja emitovana epizoda je meni super upravo jer se don budi sa tim snom da ga progone, ali on realno ne bezi ni od cega, nego trazi nesto novo - sve je ostavio iza sebe, zato mu nije frka da pomogne klincu i preuzme krivicu, i da mu posle da kola...

 

iako bi fallout betine bolesti i donova interakcija sa seli mogli da budu dramski vrlo interesantni, i iako bih u finalu serije voleo da vidim bilo koga od glavne ekipe, meni se cini da ce poslednja epizoda biti don-only, da su price svih ostalih likova efektivno zakljucene i da sad pratimo glavnog lika do njegovog licnog cilja

 

svaka cast vajneru za ovu seriju, jedva cekam ponedeljak =o)

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Slazemo se oko krupnica! Za ubijanje Beti sam se naravno salio, ali da je losa glumica nisam, jer sam je gledao i u ostalim ulogama. Da li je Vajner to hteo ili se tako ispostavilo pa je u skladu napisao ulogu ne znam. Ona za mene nije moralni pobednik jer je njena smrt besmislena, jer je neopravdana. Ali ok, njen lik kao jedan od kontrateza Donu je ok.

Samo da razjasnim za poslednju epizodu. Dakle, rekao sam da mi je Donova prica (matorani + klinac) njanjava, a ne sta je u trecoj i cetvrtoj tome prethodilo. I pri tome ostajem!!!

Don svakako mora da sazna za Beti jer se cuje sa cerkom redovno, pa cemo da vidimo da li ce da se vrati ili ce da nastavi.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Умирање Бети видим као поруку гледаоцима "Пушење убија", јер кроз целу

епизоду  серију се пурња ненормално, па као ајде да не испадне да промовишемо цигарете.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svakako ima taj anti smoking vajb, jer purnjaju celu seriju, a ne celu epizodu =o) ali više sam mislio na njen stav prema smrti/bolesti, nego šta sam rak znači.

Interesantno da žene oko dona umiru od malignih bolesti...ana drejper, rejcel menken, sad i beti...

 

Bole, ja na samu priču nemam nekih primedbi jer mi je sve vreme interesantan put tog lika... mm nije bb, tj. character driven show ne mora da bude plot driven show, tako da je i to ok =o)

 

edit: dodato 8 zareza, i pravda za vudua! 

Edited by Kole
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam malo drugačije doživeo to s njenim rakom, iako kapiram da to nije primarna poenta koju su producenti zamislili. celu seriju ja doživljavam, između ostalog, kao prikaz toga kako je srednji i visoki sloj američkog društva tada živeo i naveo me je na zaključak da mi sada živimo iste takve živote, samo na steroidima. stvari su sada malo veće i malo brže, neke druge su malo manje i bežične, čak i kompove mi danas koristimo isto kao što bi ih i oni tada koristili da su ovoliko razvijeni, a i odnosi među ljudima su jednako površni nama sada kao njima tada. e pa kao što su oni i tada imali klima uređaje, ogromne televizore, 3 auta po porodici, limenke sokova, fast fudove, letove avionom svuda itd, imali su i loše stvari poput kancera, psihičkih slabosti i društvenih nestabilnosti. čisto bar malo sivila da se baci na američki san.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...