Jump to content

Mad Men - spojleri nisu sakriveni


alfa

Recommended Posts

Па класичан увод.

Дон је још чудинији, делује ми да жели да се скраси (искулирао је ону курву у авиону нпр.) али Меган му "бежи".

Пеги је тотално прслаи и усамљена је, посао је једина тачка у којој сија али и ту онај нови шеф "не пада на њен шарм".

Роџер...не морам да помињем, ако остане жив до краја серије до јаја :)

Џоан се бори са тиме што је жена, али је много јебено јака!

Пит је класичан тикван и даље, а иако је иста фирма на две обале, некако ми не делује да су синхронизовани. Много је стандрадно незадовољан он...можда покрене неко осамостаљење.

Тачно је да нема неку радњу, али такав је мање више био сваки увод у сезону. Никако није слаб увод :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

TnPuRhc.png

Врхунска епизода. Баш су добро направили напету и непријатну атмосферу након што се Дон појавио у агенцији.

orZgotN.png

Edited by Corey
  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

vrhunska epizoda

za razliku od Crasha ja kraj prošle epizode nisam doživeo kao "don's back!" nego kao "šta li ovaj don planira?"

ispostavlja se - ništa pametno =o) nego da će na staru foru da prođe kroz sve probleme

mada, opet, prošla epizoda je delovala kao da mu ovi pakuju da ga izbace što pre...a sad ga kao kuliraju...(ok, i sad ga jebu al nekako manje agresivno ;o))

 

interesantna suprotstavljanja tema i obrtanje uloga

kompjuter vs komuna bez struje

don vs pegi

don vs fredi

 

 

cela priča sa metsima ne znam da li ima dublje veze sem što je zastava lejnova? (metsi su osvojili svoj prvi world series te 69te (od ukupno 2 tokom 50 godina))

sem bejzbola, znacajni dogadjaji koji mogu da se ocekuju 69te/ove sezone su i sletanje apola 11 i vudstok (oba "najavljena" rodzherovom posetom komuni)

 

nemam reči koliko su dzhon slateri i njegova rodjena zhena dobri kad glume rodzhera i monu...predobro

 

i naravno

ova scena

500x1000px-LL-85fd7b74_madmenstareieA1bj

 

ako pogani hotlinking ne radi ni sa drugog sajta, evo link na njihovu stranu =o)

http://previously.tv/mad-men/don-draper-stares-at-peggy-olson-for-a-very-long-time/

Edited by Kole
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ма да ли је ова епизода заиста толико сабила, какав победнички галоп га финишу.

Роџер Стерлинг најбољи свих серија лик икада : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sabili su.

 

TnPuRhc.png

I kakav zajeb kad je otišao Don sav happy sa idejom da startuju lika koji nadgleda projekat oko ubacivanja kompa u agenciju. "Ova agencija je funkcionisala sasvim dobro i bez tebe" je tako van dodira sa biznis razmišljanjem i totalno usmereno da ga sjebu i oteraju. Fun to watch. :)

orZgotN.png

Edited by Crash Override
Link to comment
Share on other sites

Kole objasnio

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Слажем се са већином што је Коле написао, али мислим да је прегрубо рећи да је Дон лош човек. Да је скренуо са пута дебело и да је заслужио ово што му се дешава свакако је тачно, али неки његови поступци и размишљања ми говоре да ипак није лош човек. Мислим да је он пре свега дебело оштећена особа, највише због свог детињства и да ту оштећеност испољава у свом зрелом добу.

Мени је далеко ту већа љига Пеги која се крије иза лика слатке мале невине девојчице, а са друге стране забада ножеве у леђа, руши бракове и, оно најгоре, напушта рођено дете. Свима је она неки ПОБЕДНИК серије и она стварно својим талентом јесте заслужила доста, али човек мора да поштује нека правила у животу или што би рекао Омар Литл "A (wo)man got to have a code" :p

И кад причам са неким о серији и дотакнем се Пеги, увек подсетим на ово царско рибање:

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Па тако се поставља... а и овде су ме сви "напали" кад сам рекао пре да је ђубре и да је заслужила неко срање које јој се десило :с

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Meni je interesantno da si ti osetio potrebu da na izjavu "Don nije dobar čovek" kreneš u raspravu o paleti moralnog sivila i nastojanju posrnule osobe da bude bolja, a Pegi (koja takođe nije dobra osoba) je apsolutna ljiga i đubre i ne postoji način da se sagleda situacija iz njenog ugla, ili ugla bilo koje od brojnih oštećenih osoba u toj seriji =o)))

Ne želim da insinuiram da gledaš seriju na pogrešan način, ali pogledaj Suitcase ponovo. Nije sve u identifikaciji, ako je protagonista negde na skali sivog, onda su i svi ostali. 

Uostalom, ovo je serija o čoveku koji u špici pada sa nebodera dok glumi da je cool, nadam se da nije spojler ako kažem da ne treba da se nadaš da će kraj serije da bude neki hepi end po njega =o)

Link to comment
Share on other sites

Peti jeste djubre, jer se vidi od prve epizode da vuče komplekse, ali i Don je ološ, i ovo je neki logičan sled događaja da sada kad je on u rupi, svi mu okreću leđa i uživaju da gledaju kako tone. Ali ipak mislim da će se on izdići iz toga, ipak je main guy

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Што би рекли овде на РУР-у, погрешно сам се ОДРАЗИО :D

Разлика између њих двоје ми је што се Дон стално нешто колеба, учи, мења, расте...док је Пеги сваким даном све гора. Можда је Пеги женска верзија Дона, а те његове прве године у адвертајзингу нисмо видели, па ће и она у својим 40им да крене да капира неке ствари.

Шта знам, Дрејпер јесте гадина, али онда уради неке мега људске ствари (кад је гурнуо Пеги, жену у посао а и око њене трудноће све или оно све око жене правог Дона Дрејпера и има тако доста примера), док то код Пеги не видим још. Породицу и дете је запоставила/заборавила, дечка је напустила због ожењеног мушкарца, пријатеља је преварила оно у прошлој сезони, дрка се стално на Џоан која јој је највише помогла да буде ту где је поред Дона, а и самом Дону је забола нож у леђа. Показује она са времена на време да уствари није толико лоша особа, али једноставно то не испољава довољно, вероватно због тога што јој је жеља за успехом доста јача тренутно.

Она је јако млада (мислим да је још у 20им) и ако на време скапира неке ствари и ако на време скапира да не треба газити по људима због успеха можда се извуче, можда не заврши као Дон у својим 40им :) и онда неће плакати када дође празној гајби.

https://www.youtube.com/watch?v=zM136Gt7GS4

А оно што заиста мислим је да серија нема истински лошег/злог лика. Више приказује неке просечне људе које упропашћава или моћ или жеља за успехом...

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

ok ako je bio problem u odrazavanju ;o)

meni samo deluje da za Dona svi traze opravdalje, a za ostale razlog za hejt jer otezavaju zivot voljenom protagonisti...ko sumanuti hejt ka Skajler jer je otezavala Voltu kuvanje meta ;o))

 

uostalom, bas te interakcije, te genijalne scene izme]u ljudi u seriji su ono zbog čega je gledamo tako da bi zapravo trebalo da nam je drago što postoje konflikti =o)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najbolje u seriji odnos između ega i persone svakog lika i zato je Rodžer najbolji lik, jer je jedini u skladu (u njegovom slučaju sa svojom personom) i zato je on lik sa kim se niko ne identifikuje. Svi se identifikuju sa Donom, ne samo zato što je najbolje napisan lik, nego zato što je njegov unutrašnji konflikt najjači i zato što svako može da se identifikuje sa tim na ovaj ili onaj način.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...