Jump to content

Mad Men - spojleri nisu sakriveni


alfa

Recommended Posts

Problem sa Megan je što ona treba da bude Sofija Loren, a nije, i iako nije loša glumica nekako je njen lik prazan, ne znam. Inače mi se dopada ova sezona, napravili su reset i sad mogu da piče.

Da li sam to ja pogrešno skapirao da će ići dve sezone zaredom?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Режијски је ова епизода објаснила, од есид сцена до оних са Доном у колима. Наравно ово прво ме више одушевљава, због комплексности коју мора да дочара гледаоцу без претераног коришћења CGI-a.

Што се тиче запостављености Дона у овој сезони, као што су неки споменули већ, можда је то са намером како би ефекат његовог повратка у бизнис био јачи, овако је био ван фокуса као што је био и ван приче на послу. Ма царска серија, глупо ми је више да након сваке епизоде долазим и пишем хвалоспеве.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da je baš teško, ali jel može neko da mi objasni o čemu se konkretno radi u seriji? Vidim kao 60e, agencija, istorijska "preciznost" ali ne uspevam da skontam šta je toliko gotivno u seriji, kako izgledaju epizode i to? Ne bih da počnem da gledam, kapiram da iz jedne epizode ne može puno da se zaključi, a vidim da je dobra serija.

Link to comment
Share on other sites

hajde probacu ja nesto da napisem.

dakle, serija se naizgled vrti oko reklamne agencije i njenog, generalizovano receno, pripadnika dona drejpera. to sve sluzi kao podloga na koju se talozi i kroz koju se filtriraju sezdete godine proslog veka u americi i sve ono sto ih je pratilo. pocetak "bum" kapitalizma, menjanje uloga u musko-zenskim odnosima, seks, droga, rokenrol :D nakon sto se paznja privuce fokusom na naizgled centralnu tvorevinu (agencija) i lika (drejper), uocava se mali milion sporednih likova, svaki sa svojim privatnim zivotima i svakodnevnicama.

ono sto je meni zanimljivo da gledam u seriji je verodostojnost kojom su preneli sve to na platno. pocevsi od glumaca, preko postavke pa do muzike. sve to gradi izvrsnu atmosferu sezdesetih. takodje, zanimljivo je da gledamo kako je, ono sto vecinom imamo danas, pocinjalo tada.

in other news, jos jedna brutalna epizoda. ova dva kadra su ostavila poseban utisak:

k3vbt.jpg

meganina keva je mrnjauuu

219t91f.jpg

carski kraj :D

Edited by toma
Link to comment
Share on other sites

“One day your little girl will spread her legs and fly away.” [roflmao] (prva tomina slika :>)

carski kraj zaista, mada je pravi kraj:

286s5t0.gif

koji je mozda cak i bolji :)

cela epizoda je carska... neverovatno je koliko su sve bolji i bolji

Meganina keva MILF, Julia Ormond

SALLY-STERLING-BJ.gif

@laki

Na ovo tomino bih dodao i to da serija prikazuje zivot i njegove sve uspone i padove.

I iako je DD glavni lik serije, ulazi se duboko i u ostale sporedne likove, duboko u njihove zivote i to nije ofrlje uradjeno.

Takodje, mada ja nemam neko radno iskustvo da mogu da pricam o tome, deluje mi da su skinuli dosta tipova ljudi sa radnog mesta (ljubomora, sujeta...)

kreni da gledas, neces zazaliti :D

Edited by alpha

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa meni i nije...

pre svega, opet joj je trebao neko (u ovom slucaju Ramsen) da je nagovori na nesto

a posle, bez obzira koliko je Don bio jadan prema njoj, nije morala da ode kod lika kojeg najvise mrzi

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

meni Lane uvek bio gotivac, smor

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...