Jump to content

Hackintosh


Trooper

Recommended Posts

Dosao je na mene red da postavim Hackintosh pitanje. Naime, u firmi moram da koristim ( za potrebe samo jednog projekta, lol ) jednu aplikaciju koja ne postoji i za Windows. Kako mogu najlakshe da emuliram Mac OS X na win 7? Ako vec treba da instaliram ceo Mac OS X, da li bih to mogao da uradim na sledecoj konfiguraciji

Intel Core i5 2.67

GeForce GT 240

Gigabyte P55-USB3

rama imam dovoljno

ne treba mi wireless, ni zvuchna, ni ethernet. Samo da pokrenem Mac OS X i instaliram jedan program, i sledeceg meseca sve obrishem. Ako treba prebacivacu fajlove sa standardnog PC-ja povezanog na internet, fajlove na Hackintosh PC i usb stickom [:)]

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aha, probacu mountain lion ... prosli put sa snow leopardom sam pri restartu random dobijao onaj tekst ( ne secam se sta je pisalo - mora da se restartuje ), onda zvuk je radio na sluskama a na zvucnicima ne ... prosli put sam stavio neku atkios verziju, sad cu probati retail, jos da skontam sve ono oko kext-ova

Link to comment
Share on other sites

Zfs imas i na FreeBSD-u.

[giedi-prime] ~# uname -rs

FreeBSD 8.2-RELEASE

[giedi-prime] ~# zfs list

NAME USED AVAIL REFER MOUNTPOINT

data 595G 318G 21K /data

data/public 541G 318G 541G /usr/home/public

data/svn 496K 318G 496K /usr/home/svn

data/vaske 53.9G 318G 53.9G /usr/home/vaske/podaci

Funkcionalna konzola je nesto najbolje sto se desilo operativnim sistemima ikada. Gui je spor i za nobove i treba ga koristiti samo za display informacija, a ne za unosenje.

ok, ali zasto nekada (ali nekada) ne pomislis da gui mozda i jije samo za nubove :)

na primer netapp storidzi sa kojima puno bas radim, web based ui je fantastican za konfiguraciju i operacije. sad na prvi pogled rekao bi da je za noobove, a uopste nije tako. naravno tu je i full CLI, ipak je freebsd based, kao i full gui koji je ofc neupotrebljiv.

ali opet dosta sam guia video koji zapravo jesu intuitivni, i na njima se moze raditi.

problem je sto je sada trend da gui budu sareni i prosti, na zalost tako je.

ovo ofc ne vazi za ibm softvere :)

dakle dobar gui za konfigurisanje, cli za troubleshoot i to je to. a posto na mekintosu nema trablsutinga, koji ce mu cli :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nasao sam neki guide za 10.8.2 za moju plocu koji izgleda dosta dobar

Audio: Working

Display: DVI works. Dual Display: Not tested yet.

Sleep/Wake: Not tested yet

Ethernet: Working

iCloud: Not tested yet

AppStore: Not tested yet

AirPlay Mirror: Not tested yet

ima dsdt, ali najveci mi je problem da napravim butabilni usb iz wina, prosli put sam uspeo ni sam ne znam kako :) ako ovog puta ne uspe dicicu image osxa u vmwaretu pa odatle... :c

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

DSDT je različit za svaku verziju biosa, pa ako nema DSDT za tu verziju koju si upucao, moraćeš opet da ga flešuješ.

ako te ne mrzi da se leraš do bežanijske kose, svrati, napravićemo ML usb

Link to comment
Share on other sites

DSDT je različit za svaku verziju biosa, pa ako nema DSDT za tu verziju koju si upucao, moraćeš opet da ga flešuješ.

ako te ne mrzi da se leraš do bežanijske kose, svrati, napravićemo ML usb

fala, evo uspeo sam :D rade zvucnici jer sam u multibeastu stavio realtekove drajvere, a ne neke nubovske koji se zovu voodoo nesto ^_^

Link to comment
Share on other sites

sta znam, meni je dizajn bolji nego na win-u (mada to i nije tesko - novi ubuntu isto 3x lepse graficki izgleda od win-a), mada je dizajn sirok pojam :) dock mi se jako svidja, kao i to sto dosta aplikacija imaju jedinstven izgled, i onda kad napakujem dock sa raznim patkicama, listovima, soljicama kafe, to sve lepo izgleda ... npr reeder app, tolko dobro izgleda da je milina citati nesto iz nje ...al jos uvek mnogo sporije sve radim nego na win-u, nadam se da cu se navici

samo me nervira akceleracija misa, usb overdrive radi ok ali posto mi mis prekida svaki puk kad prekine resetuje se ;c

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...