Jump to content

Metallica, Beograd, Usce, 8 maj


Recommended Posts

mixed utisci. Urlich ispada na previse mesta, za Unforgiven se u jednom trenutku ceo bend raspao i svako svirao/pevao za sebe. Kirkova gitara se jedva cula pola koncerta. Masa od sredine partera na dalje se jedva pomerala. Kao da smo dosli na neki Parni Valjak or sth. Nesto malo su se pomerili za Battery i Fuel...

On the flipside, svirali su Battery actually :D i bend je bio solidno energican, nisu imali onaj "tezgarenje" feel, mada su odradili standardan program/setlistu. I da, Hetfild i Urlich su pravi showmeni, onako kako ameri to najbolje rade :)

Link to comment
Share on other sites

mixed utisci. Urlich ispada na previse mesta, za Unforgiven se u jednom trenutku ceo bend raspao i svako svirao/pevao za sebe. Kirkova gitara se jedva cula pola koncerta. Masa od sredine partera na dalje se jedva pomerala. Kao da smo dosli na neki Parni Valjak or sth. Nesto malo su se pomerili za Battery i Fuel...

On the flipside, svirali su Battery actually :D i bend je bio solidno energican, nisu imali onaj "tezgarenje" feel, mada su odradili standardan program/setlistu. I da, Hetfild i Urlich su pravi showmeni, onako kako ameri to najbolje rade :)

/sign

veliki fejl je tiha kirkova gitara i prejak bas bubanj :(

Link to comment
Share on other sites

+1

Battery su svirali i prosli put kad su bili. Izbor pesama mi je malo bio smor, i dalje mi je neverovatno da nisu svirali Fade to black.;/ Nije mi jasno sta su uradili sa fanpitom, tj. mozda sam ja bas stajao u rupi, ali sa desne strane pita kad se gleda ka bini je bilo bar pola metra razlike, jedva se sta videlo na bini. Pirotehnika je sabila.

.

Link to comment
Share on other sites

onaj machine head je lol od benda a i popisali su im se po zvuku sa namerom

neke pesme sa blacka su jednostavno sranje.. i naravno tu je bio efekat sto veceg broja posetilca, pa se onda dobiju deca od 13 godina i 60% publike koji su tu zato sto sto su culi za nothing else mathers

u svakom slucaju bi pojeo govno da nisam otisao i ovaj put, jer stvarno zasluzuju da se vide i podrze posle toliko godina

bis je pokidao, pirotehnika pokidala. da su carevi, carevi su.

Link to comment
Share on other sites

Moji utisci:Gojira bila dobra ali zvuk je bio lol,tamo gde sam ja bio samo se bubanj cuo koretktno.Machine Head,jebem ti sunce kakv je ono zvuk,ono je bio uzas teski.Njih gotovo da nisnam ni slusao kiliko sam se smorio od loseg zvuka.Metallica je bila dobra,Lars standarno je vilenio po bubnjevima,a i ostali su isapdali na pojednim pesmama.Ali da su napravili dobru atmosferu,jesu i za to im svaka cast.Sve u svemu meni je bio ekstar koncert,moglo je i bolje ali ja sam i vise nego zadovoljan.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Gojira pokazala kako se svira. mozda zvuk nije bio najbolji, ali su braca Duplantier i drugari objasnili. zao mi je sto nisu svirali sat i po, jer sam zbog njih maltene i dosao na koncert i rado bih menjao Metaliku za sat i po Gojire u nekom prostoru od ~700-800 ljudi.

Machine Head bio odlican, ali samo Imperium i stvari sa Blackeninga. ove nove stvari su smeh jebeni, malo je falilo da se Flynn rasplace. onoliki ljudi, a pevaju klin vokale. that's a no no.

kad je uzeo akusticnu, ocekivao sam da ce poceti Descend the Shades of Night, ali kurcina. lepa stvar sto su spomenuli Dimebaga, ristekpa.

Metalika apsolutno opravdano, bend veceri. ne razumem zasto je Lars toliki umisljenko i ne zeli da zagreje svoje bogato dupe i barem malo vezba. skrnavi epic deonice, bilo mi je tuzno da slusam One i deo na kraju sa "duplom pedalom". jeste, sad ce neko da kaze "lol, pa nema on dvadeset godina", ali nemaju ni Mejdeni, ni Slejer, ni Antraks, ni... u sustini su ga vadili ostali clanovi. Dzejms je car, pravi frontmen, a iznenadio me glasom. ne secam se na kom snimku, neki sa Dzejsonom, svirali su ocajno, a glas bio tuga. krivo mi sto ga nisu doveli da svira My Friend of Misery, to bi bilo jebanje.

nikoga nisam video, niko mi se nije javio, kili geju u y no say hello?

[:)]

Edited by digrejzö
Link to comment
Share on other sites

Lars nije umeo da svira ni sa 20 godina, tragičan je disbalans skila u tom bendu, koliko je Džejms jebeni otac i majka što se tiče gitare, toliko ovaj mali i dalje lupa ko dobošar, bolje bubnjare sam slušao na domaćim svirkama pred 50 ljudi...

Link to comment
Share on other sites

pa da, one brze stvari na Justice-u, su snimali po milion puta. tipa, sedi Lars i krene da kenja "moze sad, moze sad, ajde snimamo" i snimi 10 sekundi.

Dyers Eve treba odsvirati jebote. ali dobro, veliki su majstori, a ja sam niko i nista, but then again, imam pravo da komentarisem. [8D]

Edited by digrejzö
Link to comment
Share on other sites

nikoga nisam video, niko mi se nije javio, kili geju u y no say hello?

MORA DA SE ODRZI TRADICIJA NE JAVLJANJA

serius. za bleju ranije smo trebali da se dogovorimo ovde :D a za vreme koncerta, em nisam imao zelju da ulazim pre 8 a i posle bi se nasli prekosutra u masi od 25k ljudi :D

Link to comment
Share on other sites

Lars nije umeo da svira ni sa 20 godina, tragičan je disbalans skila u tom bendu, koliko je Džejms jebeni otac i majka što se tiče gitare, toliko ovaj mali i dalje lupa ko dobošar, bolje bubnjare sam slušao na domaćim svirkama pred 50 ljudi...

dal' si ti normalan :/

Link to comment
Share on other sites

e, ja imam 80gb muzike i mogu da tvrdim da su tvojih 1200 metal albuma djubre jer sam skoro sve odslushao.. shta prichash ti brate? ajde da meshamo babe i zhabe.. na stranu shto sam svirao sa mnogo vishe bubnjara od tebe, pa kao imam neko iskustvo a i sam sam svirao bubnjeve kao klinac

uopshte nije pitanje ukusa, reci da je lars losh bubnjar je idiotizam :)

Link to comment
Share on other sites

Baš lepo što ti imaš 80 giga muzike, al od metala izgleda nisi slušao ništa osim Metalike, ili ne kapiraš po čemu se metalski dramvork razlikuje od dramvorka u ostalim rokenrol žanrovima.

Na albumima je Lars još đene đene zbog produkcije, uživo katastrofa, tačno se vidi da mu je tehnika slopi i da sve što ume jeste da drži ritam uz eventualnu "tapatapa tapatapa" improvizaciju kad se vidi da je baš napaljen. Tako se ne svira metal, a naročito ne treš metal. I zbog toga mu mnogo bolje leže Load i Reload jer su drugi žanr.

Evo ti Metalika sa Džoijem iz Slipknota, obrati pažnju šta ovaj radi, ovako se lupa uz metal

Iz istog razloga iz kog ne očekujem da bubnjar učetvorostruči učestanost udaranja ako svira bluz, očekujem da bubnjar u jednom metal bendu ne lupa kao da svira u red hot čili pepersima.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...